Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 10 травня, 02:06:44

Про диференційовані тарифи, або Чому прати вночі вдвічі дешевше

15.08.2016   15:37Агенцiя

— Якщо у пікові години кожне господарство вимкне хоча б одну лампочку, ліміти споживання електроенергії буде дотримано, — зауважив заступник начальника інспекції Держенергонагляду в області Андрій Демченко під час сьогоднішнього брифінгу в облдержадміністрації.

Також в обговоренні взяли участь директор комерційний ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» Роман Бондар та його заступник Олексій Тарарака.

Добовий графік навантаження об’єднаної енергетичної системи України (далі ОЕС України) має значну нерівномірність: пік навантаження - вранці та ввечері, провал навантаження - вночі і майже рівномірне споживанням електричної потужності протягом дня.

Таке споживання потребує регулювання. Шляхів вирішення цього питання два: перше — дороговартісна модернізація обладнання на енергогенеруючих та розподільних підприємствах; друге — заощадливість та введення правильного обліку використаної електроенергії.

З метою стимулювання зменшення споживання електричної енергії в години максимального навантаження і, відповідно, збільшення електроспоживання в години нічної зони доби, НКРЕ України пропонує гнучку систему відповідних тарифів для абонентів із дво- та тризонним лічильником.

Як зауважив Олексій Тарарака, Чернігівщина поволі, втім уже переходить на таку систему споживання та обліку. Найбільша частка зонованого тарифування у місті Чернігів. Фахівець зазначив, що після чергового підняття тарифів (з 1 вересня поточного року), економія в такий спосіб буде значно відчутна — вартість електричної енергії для споживачів, які розраховуються за 2-зонними тарифами у нічний період доби вдвічі менша, а для юридичних осіб — взагалі вп’ятеро.

Новий лічильник доведеться купувати власним коштом, однак його тарифікація здійснюється відповідними органами безоплатно. Вартість пристрою, близько 1,2 тисячі гривень, але окупність — до півтора року. До того ж, можна спробувати купити такий лічильник, скориставшись безвідсотковими кредитами за Програмою енергоефективності.

Детальніше про порядок переходу на розрахунки за спожиту електроенергію по тарифах, диференційованих за періодами часу для побутових споживачів за посиланням.

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.