Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 червня, 07:33:31

Чернігівська міська рада встановила пільги зі сплати земельного податку для бізнесу

13.08.2016   16:18Агенцiя

Депутати Чернігівської міської ради 11 серпня проголосували за встановлення пільг зі сплати земельного податку для бізнесу, який використовує за призначенням землі промисловості, транспорту та житлової і громадської забудови.

Ці пільги діятимуть з 1 вересня 2016 року.

Згідно з рішенням міської ради, податки зменшені на земельні ділянки, що перебувають у власності:
    - громадян, фізичних осіб-підприємців, підприємства, установи та організації та належать до категорії «землі промисловості» у розмірі 1/З, за умови відсутності у таких суб'єктів податкового боргу станом на 1 вересня 2016 року;
    -  громадян, фізичних осіб-підприємців, підприємства, установи та організації та належать до категорії «землі транспорту» у розмірі 1/3, за умови відсутності у таких суб’єктів податкового боргу станом на 1 вересня 2016 року.
    -  громадян, фізичних осіб-підприємців, підприємства, установи та організації та належать до категорій, віднесених до п. 5.1.9 «землі житлової  та громадської забудови, промисловості та інші категорії земель за комерційною функцією використання, у тому числі, зайняті поточним будівництвом та відведені під майбутнє будівництво» Додатку 4 до рішення Чернігівської міської ради від 30 січня 2015 року «Про місцеві податки» у розмірі 1/3, за умови відсутності у таких суб’єктів податкового боргу станом на 1 вересня 2016 року.

Необхідність надання додаткових пільг зі сплати земельного податку пов'язана з сьогоднішньою економічною ситуацією, а також  тим, що з 2016 року плата у вигляді земельного податку зросла для бізнесу більш, ніж удвічі (до 243 %). Очікується, що ці пільги сприятимуть збереженню виробничого сектору в економіці міста та покращенню інвестиційної привабливості Чернігова.

Під час обговорення цього питання на пленарному засіданні міський голова Владислав Атрошенко наголосив: «Довожу до відома депутатів та всіх присутніх, що сукупні пільги фізичних та юридичних осіб складають на сьогодні приблизно 20 мільйонів гривень недоотриманих міським бюджетом коштів». Тому нові пільги мають надаватися не огульно, а виважено.

Міський голова підкреслив, що у питанні звільнення від земельного податку фізичних осіб міська рада вже визначилась раніше, керуючись саме таким принципом. Вони надані не всім землевласникам підряд, включаючи й заможних - а соціально-незахищеним верствам населення, які отримують субсидії.

Крім того, на майбутнє міський голова зауважив, що всі питання по пільгах та  соціальних видатках мають прийматися 1 раз на рік, коли складається бюджет.

Останні новини Чернігівщини

РФ

РФ "анонсувала" нові удари по Бахмуту, Чернігову та інших містах: куди може "прилетіти" 21:59

Міноборони країни-агресора заявляє, що на території лікарень в українських містах нібито розміщені "вогневі позиції".

Новгород-Сіверські поліцейські виявили схрон з боєприпасами

Новгород-Сіверські поліцейські виявили схрон з боєприпасами 21:43

Поліцейські Новгород-Сіверського району із залученням кінологічної служби та вибухотехніків виявили в лісі схрон військових рф.

Куратор проекту «Спортсмени для України»: «Хочемо допомогти зруйнованому Чернігівському біатлонному центру»

Куратор проекту «Спортсмени для України»: «Хочемо допомогти зруйнованому Чернігівському біатлонному центру» 21:33

Куратор проекту «Спортсмени для України» Маркус Кехт розповів про допомогу біатлонному центру в Чернігові.

Білоруських партизанів з Гомельської області можуть розстріляти

Білоруських партизанів з Гомельської області можуть розстріляти 21:25

Для направлення до суду передано кримінальну справу стосовно трьох «рейкових партизанів» зі Світлогорська (Гомельська область, Білорусь).

750 гарячих обідів щодня: у Чернігові ресторатори годують людей, у яких зруйноване житло

750 гарячих обідів щодня: у Чернігові ресторатори годують людей, у яких зруйноване житло 21:11

750 порцій гарячих обідів щодня. У Чернігові ресторатори годують людей, які втратили своє житло або воно постраждало після обстрілів російськими військами.