У І півріччі Чернігівщина – друга в Україні за показниками промисловості
За підсумками січня-червня цього року в області отримано індекс промислового виробництва 112%. При тому, що середній показник по Україні – 102%. Тож у І півріччі Чернігівщина стабільно утримувала 2 позицію серед інших областей країни по розвитку промислової сфери.
У переробній промисловості: при загальному зростанні індексу на 22,1% майже усі галузі продемонстрували позитивний результат.
Найбільший приріст (+47,5%) спостерігався у машинобудуванні. На 30,9% перевищено минулорічні обсяги на підприємствах з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів. У легкій промисловості – зростання на 31,7%, металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів – на 36,8%, виробництві хімічних речовин і хімічної продукції – на 10,2%.
У діяльності з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря приріст обсягів виробництва склав 13,1%.
Водночас, на 18% скоротились обсяги виробництва у добувній промисловості.
За підсумками січня-травня обсяг реалізованої промислової продукції склав 7,7 мільярда гривень.
Останні новини Чернігівщини
Вдарила ножем у живіт: на Ніжинщині поліцейські затримали підозрювану у завданні тяжких тілесних ушкоджень співмешканцю 14:49
Поліцейські відділення поліції №3 (м. Борзна) Ніжинського районного управління поліції затримали 39-річну жінку, яка під час конфлікту, на ґрунті спільного розпиття алкоголю, поранила ножем свого співмешканця.
Тимчасове обмеження руху транспорту у зв’язку з аварійно-ремонтними роботами 14:15
Інформуємо мешканців міста та учасників дорожнього руху, що у зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 200 мм по вулиці Оборонців Чернігова та ліквідацією провалу асфальтобетонного покриття, який утворився внаслідок вимивання ґрунту, з 11 по 19 червня 2026 року буде тимчасово обмежено рух транспорту.
Спільно захистити кожну дитину від жорстокого поводження: як налагодити взаємодію всіх дотичних служб – на тематичному круглому столі 13:20
Захист дітей від жорстокого поводження – один із пріоритетних напрямків державної політики. До цього процесу мають бути залучені всі дотичні структури: органи державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронні органи, заклади освіти, охорони здоров'я, соціальні служби та громадський сектор.
Громади Чернігівщини першими відкриють літню сесію Програми I_CAN 12:29
У червні представники територіальних громад Чернігівської області першими в Україні долучаться до літньої сесії Національної навчальної програми з управління публічними інвестиціями I_CAN.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:27
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 пожежу.