Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 квітня, 17:52:27

Земельні ресурси Чернігова як джерело наповнення бюджету міста

23.07.2016   08:54

За інформацією управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради загальна площа земель міста Чернігова становить 7856,3 га. На сьогодні, договірними відносинами охоплено земельні ділянки площею близько 2270,8 га (28 % від площі земель міста), з них 334,2 га землі надано в оренду, а 1936,6 га перебуває в користуванні фізичних та юридичних осіб.

За перше півріччя 2016 року з фізичними та юридичними особами укладено 313 договорів оренди землі, загальною площею понад 44 га. «Виходячи з цього можна прогнозувати, що за результатами 2016 року буде укладено договорів оренди не менше ніж у 2015 році  - 626 договорів», - сказав начальник управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради Олександр Пінчук під час розширеної наради, яка відбулась на цьому тижні.

Аналіз результатів роботи управління дає змогу виявити тенденцію щодо збільшення кількості земель, які охоплюються договірними відносинами, що в свою чергу дозволяє збільшити надходження до міського бюджету.

Станом на 01.07.2016 року надходження від плати за землю склали 78 231 499 грн, що на 31% більше планового показника, що становить 59 696 000 грн. Таким чином, міський  бюджет у частині плати за землю за перше півріччя перевиконано на 131%.

За словами начальника управління земельних ресурсів міськради, такий значний приріст надходжень забезпечило прийняття рішення міської ради щодо збільшення ставки земельного податку, в деяких випадках (комерційне використання землі) до 3 % нормативної грошової оцінки.

У 2016 році найбільшими платниками орендної плати за землю в Чернігові є:
- ТОВ "Фірма "ТехНова" – 4 806 900 грн.
- ПАТ "Укртелеком" – 2 197 900 грн.
- ПрАТ "Чексіл автосервіс" – 1 459 100 грн.
- ПрАТ "Ринковий комплекс "Нива" – 1 650 700 грн.
- ПАТ "СанІнбев Україна" – 1 010 200 грн.

Найбільшими платниками податку за землю є:
- ДТГО Південно-Західна залізниця – 3 789 600 грн.
- ТОВ "Смена" – 1 767 300 грн.
- ПАТ "Чернігівгаз" – 944 000 грн.
- ТОВ "Чернігівторг" – 498 800 грн.

Зазначені підприємства сплатили приблизно 22 % від загального обсягу по платі за землю.

У той же час разом із збільшенням надходжень збільшилась і заборгованість зі сплати за землю на 900 тис. грн. у порівнянні із відповідним періодом минулого року, що обумовлено тяжким фінансовим становищем підприємств. Більшість із боржників по платі за землю або банкрути, або знаходяться в стадії ліквідації.

Рішенням міської ради від 07.10.2015 року було встановлено додаткові пільги зі сплати земельного податку, звільнивши на 2016 рік:

- органи державної влади та органи місцевого самоврядування, органи прокуратури, заклади, установи та організації, спеціалізовані санаторії України для реабілітації, лікування та оздоровлення хворих, військові формування, утворені відповідно до законів України, Збройні Сили України та Державна прикордонна служба України, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів - у розмірі 100 %;

- юридичні особи житлово-комунального господарства, які надають житлово-комунальні послуги населенню та виконують роботи із життєзабезпечення міста, за земельні ділянки, зайняті житловим фондом - у розмірі 75 %.

- комунальні підприємства Чернігівської міської ради, які виконують роботи із життєзабезпечення міста - у розмірі 75 %.

Крім того, додаткові пільги зі сплати земельного податку встановлено для мешканців міста Чернігова, яким управліннями праці та соціального захисту населення районних у місті Чернігові рад призначені субсидії, звільнивши їх на 2016 рік від сплати земельного податку за земельні ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у розмірі 50 %.

За перше півріччя 2016 року 381 земельну ділянку передано громадянам безоплатно у власність, з них 324 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка); 56 для ведення індивідуального садівництва; 1 для індивідуального гаражного будівництва. 40 земельних ділянок надано громадянам в оренду. На 250 земельні ділянки громадянам надано дозволи на розробку документації із землеустрою. 199 земельних ділянок надано в користування фізичним та юридичним особам, з них 58 земельних ділянок передано у постійне користування юридичним особам, 141 земельну ділянку надано в короткострокову оренду. Щодо 8 земельних ділянок встановлено право строкового платного сервітуту для обслуговування нежитлових приміщень на перших поверхах житлових будинків. На 224 земельні ділянки надано дозволи на розробку документації із землеустрою юридичним та фізичним особам.

Управлінням земельних ресурсів розроблено Порядок продажу земельних ділянок комунальної власності на конкурентних засадах (земельних торгах) у місті Чернігові. На сьогодні, готуються лоти для продажу права оренди 2-х земельних ділянок.

Останні новини Чернігівщини

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку 11:32

Правду говорити легко і приємно. Так нам говорили у дитинстві, так написано в вічних книгах. Але люди досить часто говорять неправду або прикрашають реальність. Хтось - більше, хтось – менше, хтось - заради вигоди, хтось – просто заради того, щоб збрехати.

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум 11:21

Молоді роки – час найкращих моментів життя, радощів, сподівань, помилок, накопичування досвіду. Час, який треба прожити на максимум позитивно, створивши надійну платформу для зрілих років.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів супів 11:10

До міжнародного дня супу пропонуємо приготувати один з десяти рецептів перших страв з кіноа, сочевицею, картоплею, вершками та куркою.

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року 10:45

11 квітня – Меркурій входить у вогняний, кардинальний знак Овна (буде тут до 28 квітня), тому різко активізується спілкування, часом, на зависоких тонах. Люди починають шукати, кому б розповісти про свої ідеї та проблеми, бо в цей час найпріоритетнішими стають особисті теми для розмови.