На Чернігівщині малий та середній бізнес забезпечив у І півріччі 2016 року майже половину доходів місцевих бюджетів
До місцевих бюджетів усіх рівнів у І півріччі 2016 року платниками сплачено 1 млрд. 360 млн. грн. податків і зборів, що контролюються Державною фіскальною службою.
У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області повідомили, що, як і раніше, значну роль у формуванні доходів територіальних громад відіграють суб’єкти малого та середнього підприємництва. Вони забезпечують майже половину усіх надходжень - 647,2 млн. гривень.
Від представників малого бізнесу до місцевих бюджетів надійшло 327,6 млн. гривень, з яких 191,1 млн. грн. сплачено юридичними особами та 136,5 млн. грн. – підприємцями та самозайнятими особами. У порівнянні до відповідного періоду минулого року вклад малого бізнесу у наповнення бюджетів територіальних громад зріс з 19,3 до 24,1 відс., сума сплачених податків збільшилась у 1,9 рази або на 154,8 млн. гривень. Таке збільшення надходжень зумовлене змінами у законодавстві щодо зростання рівня мінімальної заробітної плати та ставок окремих податків і зборів.
Вагому частину надходжень до місцевих бюджетів суб’єкти малого підприємництва забезпечують у Коропському районі (39,6 відс.), Сосницькому (34,2 відс.), Менському районі (33,9 відс.), Новгород-Сіверському (30,2 відс.). У містах обласного значення частка доходів становить близько 25 відс.: у м.Чернігові – 27,8 відс. (сплачено майже 135 млн.грн.), м.Ніжині – 25,8 відс. (19,7 млн.грн.), м.Н Сіверську – 23,6 відс. (3,5 млн.грн.), м.Прилуках – 19,7 відс. (19,5 млн.гривень).
Суб’єктами господарювання середнього підприємництва до місцевих бюджетів у І півріччі поточного року сплачено 319,6 млн. грн. або 23,5 відс. загальної суми надходжень. Відповідно до минулорічного рівня вклад у наповнення бюджетів не змінився, а сума сплачених податків збільшилася у півтора рази або на 106 млн. гривень.
Близько половини надходжень до бюджетів територіальних громад такі платники забезпечують у Срібнянському районі (59,5 відс.), Ічнянському (50,9 відс.), Новгород-Сіверському (45,5 відс.), Семенівському (45,4 відс.), Ріпкинському (44,5 відс.). Середній бізнес Чернігова сплатив до міського бюджету у січні-червні 77 млн. грн. і забезпечив 16 відс. бюджетних призначень.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові вшанували пам‘ять жертв Голокосту 18:20
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році був звільнений Аушвіц – один із найбільших нацистських таборів смерті.
В Україні відновлюється опитування щодо зайнятості та безробіття населення 18:16
Головне управління статистики у Чернігівській області інформує, що з 19 січня 2026 року в Україні розпочинається обстеження робочої сили – вибіркове опитування населення (домогосподарств), яке проводиться на виконання Плану державних статистичних спостережень на 2026 рік і є частиною євроінтеграційних процесів України.
За матеріалами СБУ вирок заочно отримав рашист, причетний до катувань цивільних на Чернігівщині 18:11
За доказовою базою Служби безпеки заочний вирок у вигляді 13 років позбавлення волі отримав військовослужбовець збройних сил рф, який знущався та катував цивільних на Чернігівщині.
Житель Чернігівщини втратив понад 5 тисяч гривень, купуючи зарядну станцію 18:09
Хотів придбати зарядну станцію, натомість втратив понад 5 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 16:06
Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом прокуратури повідомили про підозру лідеру злочинного угруповання та трьом його спільникам, які виготовляли кілограмові партії психотропів для збуту по території України.