Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 липня, 06:25:28

Як полегшити життя підприємцю знають у Консалтинговому центрі при Чернігівському центрі зайнятості

13.07.2016   13:06Агенцiя

12 липня в Чернігівському міському центрі зайнятості презентували роботу Консалтингового центру підтримки підприємницької діяльності, створеного в квітні 2016 року для надання консультацій представникам малого бізнесу.

«Майже 100 підприємців вже скористалися його послугами та відчули, що з питаннями, які виникають на різних етапах ведення бізнесу, достатньо звернутися до центру зайнятості, де з’ясують проблему та призначать зустріч з компетентними фахівцями. Для відвідувачів Консалтингового центру безкоштовно пропонуються консультаційні послуги щодо правового регулювання підприємницької діяльності, бізнес-планування, управління фінансами і кредитування, оподаткування, ведення бухгалтерського обліку, цивільного і господарського права, трудового законодавства», - зазначила начальник відділу взаємодії з роботодавцями Чернігівського МЦЗ Людмила Нікольська.
До консультування залучаються представники різних установ та організацій міста. Зокрема, служба зайнятості тісно співпрацює з органами фіскальної служби, Пенсійного фонду, Державної служби з питань праці, органами соціального захисту, об’єднаннями підприємців та іншими організаціями. Зокрема, сьогодні з питань організації підприємницької діяльності та кредитування консультували працівники ДО «Регіональний фонд підтримки підприємницької діяльності по Чернігівській області», щодо трудового законодавства та оподаткування - Центр розвитку малого і середнього бізнесу ГО «Сяйво Сіверщини», ведення бухгалтерського обліку – бухгалтери-практики, юридичні консультації надавали кваліфіковані юристи.
Крім того, бажаючі залучаються до семінарів та тренінгів, під час яких є можливість поспілкуватися з успішними людьми, завести нові знайомства та набути майбутніх партнерів по бізнесу.
Людмила Нікольська наголосила: мета Центру – сприяти розвитку підприємництва та налагодження тісної співпраці з приватними підприємцями задля створення нових робочих місць та побудови соціально відповідального бізнесу.
Проблеми тіньової зайнятості та оновлення механізму взаємодії органів влади, служби зайнятості та роботодавців у вирішенні цих питань стали предметом обговорення «круглого столу».
Директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка акцентувала увагу присутніх на тривожних тенденціях, які спостерігаються на регіональному ринку праці. За її словами, лише за останній рік в області економічно активних громадян поменшало на 11,5 тисяч. Зменшується кількість працюючих, які сплачують єдиний соціальний внесок, що призводить до зменшення надходжень до Пенсійного та інших фондів державного соціального страхування, ставить під загрозу повноту фінансування соціальних видатків та програм, у тому числі в сфері зайнятості.
«За останні 20 років прослідковується тенденція до збільшення розриву між чисельністю зайнятого населення та кількістю штатних працівників на підприємствах області. Різницю формує сегмент тіньової зайнятості», - зауважила Л.Падалка. Попри те, що офіційна статистика фіксує зростання рівня безробіття,  кількість безробітних, які були взяті на облік центрами зайнятості в першій половині поточного року, зменшилась майже на 17%. У службі зайнятості причину вбачають у тому, що звільнені особи частіше надають перевагу працевлаштуванню в тіньовому секторі.
Детінізація економіки є важливою складовою наповнення місцевих бюджетів та забезпечення соціального захисту працюючих громадян. Очевидно, що групи з легалізації зайнятості та виплати заробітної плати при міськвиконкомах та райдержадміністраціях з об’єктивних причин не можуть виконувати функції, які були передбачені при їх створенні в 2011 році. Тому виникає потреба в застосуванні нових форм організації цієї роботи. Сьогодні служба зайнятості виявляє факти можливих порушень законодавства шляхом співставлення бази даних безробітних з доступною інформацією Реєстру державного соціального страхування.
Аби подолати негативні тенденції на ринку праці, центрами зайнятості активізується співпраця з роботодавцями, впроваджуються нові форми обслуговування клієнтів. Зокрема введена в дію картка укомплектування вакансій, яка є засобом спільного планування роботодавцем та його особистим консультантом заходів щодо заповнення вільних робочих місць. В результаті службою зайнятості були укомплектовані 84% заявлених вакансій, що на 6% перевищує відповідний показник минулого року.
Загалом протягом І півріччя 2016 року в області за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 7 тис. безробітних громадян, з яких 129 осіб отримали допомогу по безробіттю одноразово та відкрили власну справу, 236 осіб працевлаштовані на робочі місця з наданням роботодавцям компенсації єдиного соціального внеску. Крім того, 2,6 тис. безробітних за направленням служби зайнятості набували нових професій та підвищували кваліфікацію, 4,3 тис. – залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині відбулися змагання «Влучний лісівник»

На Чернігівщині відбулися змагання «Влучний лісівник» 17:59

Перші обласні змагання з компакт-спортингу серед лісівників, мисливців та спортсменів під назвою «Влучний лісівник» відбулися на базі тиру «Десна» неподалік Чернігова.

Де можна вакцинуватися у Чернігові. Адреси та час роботи центрів вакцинації 17:50

У чернігівських тимчасових пунктах масової вакцинації населення проти Covid-19 будуть використовуватися вакцини Pfizer та Moderna.

Кордон за минулий тиждень

Кордон за минулий тиждень 17:42

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

За минулу добу в Чернігівській області не виявлено жодного нового випадку COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області не виявлено жодного нового випадку COVID-19 17:34

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 26 липня в області не зафіксовано нових випадків захворювання COVID-19.

Прокуратура змусила Коропське СЛП «Агролісгосп» відшкодувати державі 75 тис. грн збитків, завданих незаконною порубкою лісу

Прокуратура змусила Коропське СЛП «Агролісгосп» відшкодувати державі 75 тис. грн збитків, завданих незаконною порубкою лісу 17:29

На території Новгород-Сіверської окружної прокуратури КСЛП «Агролісгосп», у порушення вимог Лісового кодексу України не забезпечено охорону і збереження лісового фонду на підвідомчій території (Коропська ОТГ). Внаслідок чого було допущено самовільну рубку лісу невстановленими особами, сума завданих збитків склала 75 тис грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини