Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 10:36:01

Об’єднанні територіальні громади Чернігівщини ініціюють щомісячні зустрічі та обмін успішними практиками

11.07.2016   14:14Агенцiя

Процес об’єднання громад Чернігівської області задля розвитку територій проходить тернистий та важкий шлях. Саме тому важливою є підтримка однодумців та тих, хто вже працює в цьому напрямку і може щось порадити або розказати як це відбувалося на практиці.

Минулого тижня у Кіптівській сільській раді відбувся круглий стіл на тему «Проблеми та перспективи розвитку обʼєднаних територіальних громад Чернігівщини». У заході взяли участь керівники обʼєднаних територіальних громад області: Кіптівської, Парафіївської, Деснянської, Макіївської та  Вертіївської, їх заступники та головні бухгалтери. Про це повідомляє прес-служба ВАССР.

Участь у роботі круглого столу також взяли: координатор Чернігівського офісу реформ Ірина Кудрик, перший заступник  директора комунального підприємства обласної ради «Центр державно-приватного партнерства» Олександр Цвєлих.

Відкрила  та вела захід  керівник  виконавчої дирекції Чернігівського регіонального відділення ВАССР,  депутат обласної ради, голова постійної  депутатської комісії  з питань розвитку реформування, місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції Ірина Грозенко.

В рамках Постанови КМУ № 368 від 26 червня поточного року учасники круглого столу  розглядали питання  оплати праці працівників обʼєднаних територіальних громад.  Даною постановою працівники   громад, які обʼєдналися, в питанні оплати праці, прирівняні  до міст обласного  значення.

Проблемним є в обʼєднаних територіальних громадах  питання  реєстрації  та створення Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Досвід з приводу цього питання має Парафіївська громада.  ЇЇ голова, Валентина Карпенко  надала всім присутнім зразки  нормативних документів та поділилась досвідом в роботі.

Але присутні не обмежились тільки цими питаннями. Багато різнопланових питань  було в очільників громад  та їх працівників, адже вони є першопрохідцями в питанні обʼєднання.

За словами Ірини Грозенко, громади мають великі перспективи  на розвиток, адже тільки за перші півроку бюджети сільських рад по власним надходженням виконані: в Парафіївській  на 130%, в  Кіптівській   на 145%, в Деснянській на 149% в Макіївській на 157%, в Вертіївській на 230%. Тому в цих громадах є, за що ремонтувати дороги, будувати  соціальні установи, отримувати належну заробітну плату.

На завершення господар  Кіптівської  громади  Володимир Кучма, запропонував присутнім щомісяця проводити  зустрічі  в одній  з ОТГ області.

Також він зазначив, що статус обʼєднаних громад скоро отримають Остерська та Батуринська громади.

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка 10:21

Ніжинською міською радою оголошено конкурс на розробку найкращої передпроектної візуалізації парку імені Тараса Шевченка. Конкурс триватиме упродовж 50 днів, до 23 квітня. У підсумку переможець отримає 100 тисяч гривень (з урахуванням статті 168 Податкового кодексу України).

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком 10:01

Зміни в мережі міських автобусних маршрутів загального користування, рекомендовані координаційною радою з питань організації транспортного забезпечення населення Чернігова на засіданні 4 березня затвердив виконком міської ради.

В Чернігівській ОДА обговорили питання протидії нелегальній торгівлі нафтопродуктами

В Чернігівській ОДА обговорили питання протидії нелегальній торгівлі нафтопродуктами 09:48

Результати діяльності робочої групи з ліквідації нелегального обігу та торгівлі нафтопродуктами в області за минулий рік, оновлення її складу та плани на поточний рік обговорили на робочій нараді 5 березня.

Держпродспоживслужба посилює контроль за дотриманням карантинних обмежень

Держпродспоживслужба посилює контроль за дотриманням карантинних обмежень 09:33

Напередодні святкових вихідних фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області разом із представниками Нацполіції продовжують проводити моніторингові перевірки за дотриманням протиепідемічних заходів насамперед на об'єктах продовольчої і непродовольчої торгівлі, агропродовольчих ринках та в закладах громадського харчування.

Фонд соціального страхування України в Чернігівській області: про підсумки роботи за 2020 рік

Фонд соціального страхування України в Чернігівській області: про підсумки роботи за 2020 рік 09:16

Про підсумки діяльності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області та його відділень за 2020 рік йшла мова на селекторній нараді з начальниками відділень.