Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 11:30:34

Чернігівці і кияни можуть залишитися без води

12.04.2012   09:42Агенцiя

Такий вигляд має аварійна ділянка


Коли “загримить” – буде пізно хреститися

Відомо, що тиха вода греблі рве. А стічна – роз’їдає труби, перетворюючи сірководень, що міститься в ній, на сірчану кислоту: майже 8 кілометрів залізобетонних труб напірного каналізаційного колектора, які проходять від міста Чернігів у заплаві річки Десна до очисних споруд уже півстоліття, на деяких ділянках просто розчиняються в агресивному середовищі. А це весь час загрожує викидом неочищених стічних вод у поки що чисту річку, яка дає 70% питної води для киян.

Колектору – труба

Працівники відповідної служби порушують цю проблему вже добрий десяток років. Але коли за кілька останніх місяців колектор прорвало уп’яте (!), це стривожило і громадськість: зволікати з розв’язанням проблеми далі – означає наразитись на екологічну катастрофу.

– Досі вдавалося локалізувати аварії завдяки тому, що колектор має дві паралельні труби, – розповів директор КП “Чернігівводоканал” Олександр Шкінь. – Коли проривало одну – спрямовували стоки в іншу, яка перекачувала, звісно, менший обсяг каналізаційних вод, але все-таки це був контрольований процес, який давав час здійснити ремонтні роботи. А зараз ситуація дійшла критичної точки: якщо прорве обидві зношені й роз’їдені корозією труби одночасно (а цього можна очікувати в будь-який момент), без води залишаться і чернігівці, і кияни. Першим її відключать, бо не працюватиме каналізація (хоча взимку це зробити в повному обсязі – означає залишити приміщення без опалення, а гіршу ситуацію важко уявити), другі просто не зможуть вживати той небезпечний “коктейль”, на який перетвориться деснянська вода. Збитки, нанесені навколишньому природному середовищу, можуть скласти десятки мільйонів гривень.

Провали – у грунті та у фінансах

Задавнену проблему старого колектора в міру можливостей розв’язували впродовж кількох попередніх років: дві третини його довжини переклали склопластиковими трубами, які, на жаль, не можна використовувати до повного закінчення робіт. Фінансування надходило з різних джерел: з державного, місцевого бюджетів та за власні кошти підприємства. Лишилося 1882 метри – саме ті, які зараз тримають місто на каналізаційній “міні” уповільненої дії…

Труби залягають на кількаметровій глибині, тому час від часу трапляються НП місцевого масштабу: то машина провалиться, то кінь. З людей, щоправда, ніхто ще не постраждав, але чи завжди так таланитиме?

– Зрозуміло, що справу треба якомога скоріше залагодити, – каже Олександр Шкінь. – Ми б’ємо на сполох, звертаємося до усіх впливових людей, котрі опікуються справами нашого краю. По суті, нам треба всього 13 млн грн. Адже проблема схожа на хворобу, якій легше запобігти, ніж потім лікувати: за кілька місяців цього року на ліквідацію аварійних ситуацій на напірних та самопливних трубопроводах витрачено майже 1,5 млн грн. У попередні роки це також обходилось недешево. Але якщо раптом станеться катастрофа, яку ми з усіх сил намагаємося відвернути, важко навіть спрогнозувати, скільки вона поглине коштів.

Керівник “Чернігівводоканалу” продемонстрував листи, з якими очільники міста та області звертаються по допомогу до різних високих інстанцій з проханням посприяти розв’я- занню проблеми. Та ситуація поки що залишається у стані тривожного очікування: хмари збираються, але в небі лише погуркує. Хоч усі розуміють, що коли “загримить” по-справжньому – хреститися буде пізно.

ПРЯМА МОВА
Олександр СОКОЛОВ,
Чернігівський міський голова:
– Проблема каналізаційного колектора в Чернігові потребує негайного розв’язання. Латанням дір, як було до цього, на жаль, вже не можна обійтися. Адже під загрозу поставлено не лише екологічний стан довкілля, а й здоров’я людей. Цього року з резервного фонду міського бюджету вже виділено 300 тис. грн, але цих коштів міста абсолютно не достатньо для заміни з’їдених корозією мереж.

http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/chernigivci-i-kiyani-mozhut-zalishitisya-bez-vodi/

Останні новини Чернігівщини

Прилуки: відбулося позачергове засідання виконавчого комітету

Прилуки: відбулося позачергове засідання виконавчого комітету 11:13

6 квітня у сесійній залі міської ради відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради під головуванням міського голови Ольги Попенко.

Ніжин: Штаб ТЕБ та НС провів позачергове засідання

Ніжин: Штаб ТЕБ та НС провів позачергове засідання 11:08

6 квітня, під головуванням міського голови Анатолія Лінника відбулось засідання штабу з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Моніторингова кампанія щодо дотримання поліцією прав й свобод громадян при здійсненні контролю за виконанням карантинних обмежувальних заходів

Моніторингова кампанія щодо дотримання поліцією прав й свобод громадян при здійсненні контролю за виконанням карантинних обмежувальних заходів 10:45

Асоціація Українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів у співпраці з БО “Галицька громада” починає нову моніторингову кампанію щодо дотримання поліцією прав й свобод громадян при здійсненні контролю за виконанням карантинних обмежувальних заходів.

ОТГ vs короновірус: як живуть громади Чернігівщини на карантині

ОТГ vs короновірус: як живуть громади Чернігівщини на карантині 10:35

Карантинні заходи, самоізоляція, обмеження пересування, епідемія, масковий режим та апарати ШВЛ стрімко увійшли до життя кожного з нас разом із таким поняттям як «коронавірус».

Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначила алгоритм подальших дій щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції на Чернігівщині

Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначила алгоритм подальших дій щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції на Чернігівщині 10:16

Як діяти в умовах посилення карантинних заходів та убезпечити жителів області, де вже зафіксовано перший летальний випадок через COVID-19, від наслідків зростання рівня захворюваності в Україні говорили під час позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.