Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 січня, 08:07:45

Чернігівці і кияни можуть залишитися без води

12.04.2012   09:42Агенцiя

Такий вигляд має аварійна ділянка


Коли “загримить” – буде пізно хреститися

Відомо, що тиха вода греблі рве. А стічна – роз’їдає труби, перетворюючи сірководень, що міститься в ній, на сірчану кислоту: майже 8 кілометрів залізобетонних труб напірного каналізаційного колектора, які проходять від міста Чернігів у заплаві річки Десна до очисних споруд уже півстоліття, на деяких ділянках просто розчиняються в агресивному середовищі. А це весь час загрожує викидом неочищених стічних вод у поки що чисту річку, яка дає 70% питної води для киян.

Колектору – труба

Працівники відповідної служби порушують цю проблему вже добрий десяток років. Але коли за кілька останніх місяців колектор прорвало уп’яте (!), це стривожило і громадськість: зволікати з розв’язанням проблеми далі – означає наразитись на екологічну катастрофу.

– Досі вдавалося локалізувати аварії завдяки тому, що колектор має дві паралельні труби, – розповів директор КП “Чернігівводоканал” Олександр Шкінь. – Коли проривало одну – спрямовували стоки в іншу, яка перекачувала, звісно, менший обсяг каналізаційних вод, але все-таки це був контрольований процес, який давав час здійснити ремонтні роботи. А зараз ситуація дійшла критичної точки: якщо прорве обидві зношені й роз’їдені корозією труби одночасно (а цього можна очікувати в будь-який момент), без води залишаться і чернігівці, і кияни. Першим її відключать, бо не працюватиме каналізація (хоча взимку це зробити в повному обсязі – означає залишити приміщення без опалення, а гіршу ситуацію важко уявити), другі просто не зможуть вживати той небезпечний “коктейль”, на який перетвориться деснянська вода. Збитки, нанесені навколишньому природному середовищу, можуть скласти десятки мільйонів гривень.

Провали – у грунті та у фінансах

Задавнену проблему старого колектора в міру можливостей розв’язували впродовж кількох попередніх років: дві третини його довжини переклали склопластиковими трубами, які, на жаль, не можна використовувати до повного закінчення робіт. Фінансування надходило з різних джерел: з державного, місцевого бюджетів та за власні кошти підприємства. Лишилося 1882 метри – саме ті, які зараз тримають місто на каналізаційній “міні” уповільненої дії…

Труби залягають на кількаметровій глибині, тому час від часу трапляються НП місцевого масштабу: то машина провалиться, то кінь. З людей, щоправда, ніхто ще не постраждав, але чи завжди так таланитиме?

– Зрозуміло, що справу треба якомога скоріше залагодити, – каже Олександр Шкінь. – Ми б’ємо на сполох, звертаємося до усіх впливових людей, котрі опікуються справами нашого краю. По суті, нам треба всього 13 млн грн. Адже проблема схожа на хворобу, якій легше запобігти, ніж потім лікувати: за кілька місяців цього року на ліквідацію аварійних ситуацій на напірних та самопливних трубопроводах витрачено майже 1,5 млн грн. У попередні роки це також обходилось недешево. Але якщо раптом станеться катастрофа, яку ми з усіх сил намагаємося відвернути, важко навіть спрогнозувати, скільки вона поглине коштів.

Керівник “Чернігівводоканалу” продемонстрував листи, з якими очільники міста та області звертаються по допомогу до різних високих інстанцій з проханням посприяти розв’я- занню проблеми. Та ситуація поки що залишається у стані тривожного очікування: хмари збираються, але в небі лише погуркує. Хоч усі розуміють, що коли “загримить” по-справжньому – хреститися буде пізно.

ПРЯМА МОВА
Олександр СОКОЛОВ,
Чернігівський міський голова:
– Проблема каналізаційного колектора в Чернігові потребує негайного розв’язання. Латанням дір, як було до цього, на жаль, вже не можна обійтися. Адже під загрозу поставлено не лише екологічний стан довкілля, а й здоров’я людей. Цього року з резервного фонду міського бюджету вже виділено 300 тис. грн, але цих коштів міста абсолютно не достатньо для заміни з’їдених корозією мереж.

http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/chernigivci-i-kiyani-mozhut-zalishitisya-bez-vodi/

Останні новини Чернігівщини

20 січня - який день, свято та прикмети

20 січня - який день, свято та прикмети 07:53

20 січня в Україні відзначають День Автономної Республіки Крим, у світі - День любителів сиру, міжнародний день поінформованості про пінгвінів, міжнародний день прийняття, а у православних – Собор Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна.

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки 16:45

Прилуцькою окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатого за фактом розбійного нападу на ювелірний магазин, розташованого у м. Прилуки, яке мало місце 18 січня 2022 року.

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня 13:54

Кабмін ухвалив постанову, яка розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби. Так, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1000 грн, отримані у межах програми єПідтримка за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.

Про стан проїзду на 19 січня

Про стан проїзду на 19 січня 13:36

Минулої доби на Чернігівщині спостерігались складні погодні умови - мороз, сніг, ожеледиця, місцями через боковий вітер з полів утворювались перемети та була обмежена видимість.