Про весняно-польові роботи на Чернігівщині: ярину майже висіяно, озимина в доброму стані
Короткочасні дощі цьогоріч лише допомагають аграріям області. Погодні умови сприяють виконанню прогнозованих обсягів посіву.
Зокрема заморозки, що спостерігались в квітні, дещо уповільнювали підготовку до посіву теплолюбних культур, але пошкоджень не завдали. Запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту, сформувалися на рівні добрих і відмінних, у метровому – на рівні добрих.
Так, відповідно даних управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, станом на 13 травня, ярини висіяно на 30 тисяч гектарів більше минулорічного.
Майже завершили посів сільськогосподарські підприємства Корюківського, Ічнянського, Варвинського, Ріпкинського, Козелецького, Щорського, Прилуцького, та Бобровицького районів, де вже охоплено від 88 до 97% прогнозованих обсягів ярини.
Куликівський та Носівський райони завершили виконання цих робіт.
Висіяно вже і ранні зернові та зернобобові культури, цукровий буряка та соняшник: 71; 6,8 та 171 тисяч гектарів відповідно.
Щодо озимини: висота озимої пшениці на кінець декади 17-31 см, озимого жита – 38 см. Загальний стан рослин добрий та задовільний.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:02
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме 3 пожежі.
У Чернігові відкривають набір на безкоштовний курс з правил дорожнього руху — готуватимуть до теоретичного іспиту 09:45
У Чернігові стартує набір на безоплатний офлайн-курс із вивчення правил дорожнього руху. Заняття стануть корисними як майбутнім водіям, так і тим, хто хоче впевнено почуватися на дорозі та пригадати ключові правила. Початок навчання — 28 листопада.
Обіцяла гаданнями повернути чоловіка з полону – за шахрайство судитимуть жительку Чернігівщини 08:30
Прокурорами Чернігівської окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жительки міста Городня за фактом шахрайства (ч. 1 ст. 190 КК України).
У Національному художньому музеї Румунії експонується твір з колекції Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана 08:23
20 листопада у Національному художньому музеї Румунії (м.Бухарест) відбулося урочисте відкриття міжнародної виставки «Roman IA», до експозиції якої увійшов твір із колекції Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана – «Дівчина-українка» (друга половина ХІХ ст.), автор – Микола Рачков. Виставка проходить під патронажем Президента Румунії.
26 листопада: цей день в Україні і світі 08:20
День 1372 Російська агресія - Day 1372 Russian aggression