Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 лютого, 18:42:05

ІІІ З’їзд роботодавців і підприємців Чернігівщини підготував вимоги до влади

24.03.2016   15:31Агенцiя

Власники та керівники підприємств, представники малого та середнього бізнесу, фермери й аграрії з Чернігова, Прилук, Ніжина, Куликівки, Козельця, Новгорода-Сіверського зібралися в обласному центрі 23 березня для участі в ІІІ з’їзді роботодавців і підприємців Чернігівської області.

Цей форум пройшов з ініціативи коаліції «Сіверщина за сприятливий інвестиційно-промисловий клімат в Україні». Його мета – обговорити основні проблеми, що гальмують економічний та інвестиційний розвиток нашого регіону, а головне – запропонувати конкретні кроки для їхнього подолання, налагодити ефективний діалог з владою.

Варто зазначити, що ІІІ З’їзд роботодавців пройшов на високому представницькому рівні. Так, у його роботі взяли участь голова комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва, народний депутат Віктор Галасюк та народний депутат Олег Купрієнко, перший заступник голови ОДА Леонід Сахневич і заступник голови обласної ради Арсен Дідур, директор департаменту економічного розвитку ОДА Юлія Свириденко та директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Хоботня, голова Новгород-Сіверської РДА Олена Мовчан. До роботи з'їзду також долучився міський голова Владислав Атрошенко. Модератором заходу був президент Чернігівської торгово-промислової палати Костянтин Іванов.

У вітальному слові до учасників зібрання голова правління СПО Чернігівської області, голова ЧОООР «Сіверщина» Віктор Лазар відзначив, зокрема, величезний внесок підприємців нашої області в допомогу армії, волонтерську діяльність. Багато хто з підприємців пішов добровольцем на фронт, інші забезпечують вояків бронежилетами, технікою, продуктами. Віктор Лазар сердечно подякував усім за небайдужість і відповідальність за долю країни. «Два роки тому на такому ж з’їзді ми взяли на себе зобов’язання більше нікому не давати хабарі, ми повстали проти свавілля ДФС, прогнали колишнього керівника Дусяка, повстали проти свавілля «Обленерго», створили коаліцію «Сіверщина», діяльність якої підтримали в 12 регіонах України, - проінформував присутніх Віктор Лазар. – Ми показали, що ми – сила, з якою треба рахуватися. Нас не треба випробовувати, бо ми вже не такі, як були вчора».

У виступі Віктора Лазаря, інших учасників форуму неодноразово звучало, що роботодавці та підприємці вимагають від нинішньої влади цілковито конкретних результатів: подолати корупцію як на державному, так і на місцевому рівнях, провести справжню децентралізацію, запровадити справедливі податкові реформи, створити зрозумілу систему пенсійного забезпечення тощо. Особливо багато нарікань у представників бізнесу останнім часом викликають дії компанії «Обленерго», представників державної фіскальної служби, в першу чергу - керівництва Чернігівської митниці. Зокрема, йдеться про незаконне припинення роботи митного терміналу в м. Чернігів, що створює незручності і завдає значних збитків суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності.

«Чернігів претендує на антирекорд. Ми єдиний обласний центр в Україні, в якому виникла така проблема – обмеження прав доступу до державних процедур з митного оформлення вантажів. По суті, йдеться про знищення Єдиного офісу для підприємців, вони залишилися без цієї послуги, - зазначив у своєму виступі президент Чернігівської торгово-промислової палати Костянтин Іванов. – Ми вважаємо, що це ганебна ситуація. Ми отримали підтримку керівництва обласної ради, міського голови Чернігова, громадськості, але замість відповідної реакції з боку Чернігівської митниці бачимо перетасовку кадрів, тиск на суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та затягування часу у вирішенні цього гострого питання. Звертаємося до ДФС з вимогою відновити діяльність митного терміналу Чернігові».

До обговорення нинішнього стану та перспектив розвитку підприємництва на Чернігівщині, в країні загалом підключилися заступник голови Федерації профспілок працівників малого та середнього бізнесу України, ВГО «Фортеця» О.Варнакова, голова асоціації виробників картоплі та крохмалепродуктів України С.Самоненко, голова обласної галузевої «Асоціації аграріїв Чернігівщини» О.Панченко, голова обласної галузевої організації роботодавців в сфері торгівлі і послуг А.Склярець, голова асоціації «Об’єднання підприємств Ніжинщини» М.Шкурко, президент антикорупційної громадської спілки «Совість» В.Демиденко.

Свої пропозиції та вимоги учасники ІІІ З’їзду роботодавців і підприємців Чернігівщини виклали у вигляді резолюції, яку передали на розгляд Верховної Ради через присутніх на форумі народних депутатів, а також направили в уряд та ДФС. В цій резолюції, зокрема, наголошується:
- Вимагаємо від народних депутатів України зареєструвати законопроект, розроблений коаліцією «Сіверщина» «Про внесення змін до Закону України «Про електроенергетику» (щодо спрощення порядку приєднання електроустановок до електричних мереж) та підтримати його розгляд у профільних комітетах.
- Вимагаємо терміново розглянути та ухвалити законопроект №3872 «Про внесення змін до Податкового кодексу» щодо призупинення індексації нормативної грошової оцінки землі в 2016-2017 р.р. з метою збереження виробничого потенціалу вітчизняних підприємств.
- Відмінити земельні аукціони для фермерських господарств та ввести диференційований підхід з нарахування орендної плати на землі державної власності з урахуванням балу родючості земель сільськогосподарського призначення.


З’їзд закликав громадськість консолідувати зусилля для розвитку економіки, створення нових робочих місць, покращення інвестиційного клімату в регіоні.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 132 нових випадків Сovid-19

Виявлено 132 нових випадків Сovid-19 18:11

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 26 лютого в області зафіксовано 132 нових випадки COVID-19.

На Чернігівщині від коронавірусу вже вакциновано 120 медиків

На Чернігівщині від коронавірусу вже вакциновано 120 медиків 16:54

В області за третій день вакцинальної компанії проти COVID-19, щеплення отримали ще 60 медичних працівників.

Чернігівщина прийняла бюджет-2021

Чернігівщина прийняла бюджет-2021 15:25

“За” головний кошторис проголосували 38 депутатів.

Проведено літературно-музичний вечір

Проведено літературно-музичний вечір "Хотіла б я піснею стати…" 15:04

Працівники Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка підготували і провели літературно-музичний вечір "Хотіла б я піснею стати…".

Підведені підсумки роботи з надання соціальних послуг та визначені пріоритетні напрямки діяльності

Підведені підсумки роботи з надання соціальних послуг та визначені пріоритетні напрямки діяльності 14:47

Обласним центром соціальних служб 25 лютого на щорічній нараді з директорами центрів соціальних служб, центрів надання соціальних послуг підведені підсумки роботи з надання соціальних послуг у 2020 році та визначені пріоритетні напрямки діяльності на 2021 рік.