Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 березня, 10:20:24

З початку року "спрощенці" Чернігова спрямували до бюджету понад 22 мільйони гривень єдиного податку

24.03.2016   08:22

За словами заступника начальника управління - начальника відділу адміністрування податків із самозайнятих осіб ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області Тетяни Гончарової, з початку року до місцевого бюджету від підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування надійшло понад 22 млн грн єдиного податку.

До речі, на обліку в інспекції перебуває 9,5 тисяч фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

У 2016 році ставки єдиного податку для платників першої групи, які визначені від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного року складають: 5 % від розміру мінімальної заробітної плати - 68,90 грн, 10% від розміру мінімальної заробітної плати - 137,80 грн,  для другої групи - 20% від розміру мінімальної заробітної плати  - 275,60 гривень.
 
Податківець нагадала, що з 01 січня 2016 року внесені зміни до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів стосовно спрощеної системи оподаткування. Зокрема, обсяг доходу за календарний рік для платників єдиного податку третьої  групи не повинен перевищувати 5 млн грн  замість існуючої раніше норми -  20 млн гривень. Зміни торкнулися і ставок податку - для платників третьої групи обсяг доходу за звітний період оподатковується за ставкою  3 % (для платників ПДВ) та 5 % ( не платників ПДВ).

При цьому платники єдиного податку третьої групи, які в 2015 році отримали доходи понад 5 млн грн, але не перевищили обсяг доходу 20 млн грн, не втрачають право застосовувати спрощену систему оподаткування в 2016 році. Але якщо вони у 2016 році отримають доходи обсягом більше 5 млн. грн, такі платники будуть зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, в якому відбулося таке перевищення.

Варто зазначити, що реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:
першої групи;
другої і третьої груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим у разі отримання ними доходів у готівковій формі.

«Звертаю увагу платників єдиного податку на своєчасність та повноту сплати податків і нагадую, що однією з підстав для анулювання реєстрації платника єдиного податку є наявність у платника податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів», - акцентувала увагу Тетяна Гончарова.

Останні новини Чернігівщини

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА 09:35

На 1 січня 2020 року чисельність наявного населення міста Чернігів, за оцінкою, становила 286,9 тис. осіб. За рік кількість жителів обласного центру зменшилася на 1,4 тис. осіб.

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування 09:14

Любі наші читачі! Чернігівська обласна бібліотека для дітей, як і вся країна, на карантині, але ми працюємо для вас на нашому сайті.

У рамках національного проєкту

У рамках національного проєкту "Велике будівництво" триває реконструкція Корюківської школи 09:01

З 1 березня цього року в Чернігівській області, як і по всій країні, стартував національний проєкт «Велике будівництво» — масштабна розбудова інфраструктури України.

Прилуки: перше засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації

Прилуки: перше засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації 08:52

У зв'язку з ситуацією, що склалась у нашій державі, з метою забезпечення безпосередньої організації і координації робіт по запобіганню поширення гострого респіраторного захворювання COVID-19, спричиненого коронавірусом SARS-CoV-2, 27 березня відбулось засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини