Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 листопада, 00:51:42

З початку року "спрощенці" Чернігова спрямували до бюджету понад 22 мільйони гривень єдиного податку

24.03.2016   08:22

За словами заступника начальника управління - начальника відділу адміністрування податків із самозайнятих осіб ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області Тетяни Гончарової, з початку року до місцевого бюджету від підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування надійшло понад 22 млн грн єдиного податку.

До речі, на обліку в інспекції перебуває 9,5 тисяч фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

У 2016 році ставки єдиного податку для платників першої групи, які визначені від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного року складають: 5 % від розміру мінімальної заробітної плати - 68,90 грн, 10% від розміру мінімальної заробітної плати - 137,80 грн,  для другої групи - 20% від розміру мінімальної заробітної плати  - 275,60 гривень.
 
Податківець нагадала, що з 01 січня 2016 року внесені зміни до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів стосовно спрощеної системи оподаткування. Зокрема, обсяг доходу за календарний рік для платників єдиного податку третьої  групи не повинен перевищувати 5 млн грн  замість існуючої раніше норми -  20 млн гривень. Зміни торкнулися і ставок податку - для платників третьої групи обсяг доходу за звітний період оподатковується за ставкою  3 % (для платників ПДВ) та 5 % ( не платників ПДВ).

При цьому платники єдиного податку третьої групи, які в 2015 році отримали доходи понад 5 млн грн, але не перевищили обсяг доходу 20 млн грн, не втрачають право застосовувати спрощену систему оподаткування в 2016 році. Але якщо вони у 2016 році отримають доходи обсягом більше 5 млн. грн, такі платники будуть зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, в якому відбулося таке перевищення.

Варто зазначити, що реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:
першої групи;
другої і третьої груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим у разі отримання ними доходів у готівковій формі.

«Звертаю увагу платників єдиного податку на своєчасність та повноту сплати податків і нагадую, що однією з підстав для анулювання реєстрації платника єдиного податку є наявність у платника податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів», - акцентувала увагу Тетяна Гончарова.

Останні новини Чернігівщини

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва 09:34

Транспорт придбаний за рахунок зекономлених коштів державної субвенції та співфінансування з місцевих бюджетів.

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів "Чорні дошки України. Чернігівська область" 09:23

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського представили унікальну збірку документів та матеріалів, які проливають світло на ще одну сторінку в дослідженнях Голодомору-геноциду 1932 – 1933 років в Україні.

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили  протитанкову міну ТМ-43

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили протитанкову міну ТМ-43 09:16

26 листопада об 11:50 саперами групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області знищено протитанкову міну ТМ-43 часів Другої світової війни.

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина»

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина» 09:07

У Чернігові 25 листопада перед сесією міської ради більше сотні активістів протестували проти можливого продажу будівлі Центру туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю та 3,5 га прилеглої території регіонального ландшафтного парку "Ялівщина".

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи 09:02

Центри масової вакцинації проти COVID-19 у Чернігові наступного тижня частково змінять свій графік роботи.