Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 19 вересня, 05:52:20

Чернігівські платники єдиного податку - фізичні особи поповнили бюджет майже на 20 млн. гривень

10.03.2016   07:24

Як повідомив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області Олег Шуба, з початку року суб’єктами господарювання – фізичними особами, які перебувають на спрощеній системі оподаткування сплачено до бюджету майже 20 млн. грн. єдиного податку.

Керівник підрозділу інспекції звернув увагу на деякі питання припинення господарської діяльності фізичної особи - підприємця.

Відповідно до вимог п.п. 298.2.1 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої - третьої групи можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування шляхом  подання до контролюючого органу відповідної заяви, не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року), де платник зазначає відомості про дату (період) припинення провадження господарської діяльності або дату переходу на сплату інших податків та зборів.

Слід зазначити, що реєстрація платника єдиного податку може бути анульована за рішенням контролюючого органу  на підставі отримання від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Згідно вимог р. XIV Кодексу у  разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, який є платником єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності (п.294.6 ст.296 Кодексу).

У такому випадку податкові зобов’язання зі сплати єдиного податку припиняються: для платників першої та другої групи  - з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому подано заяву; для платників третьої групи - з першого числа кварталу, наступного за кварталом, в якому подано відповідну заяву.

Податківець також нагадав, що платники єдиного податку несуть відповідальність  за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій (п.300.1 ст.300 Кодексу).

Останні новини Чернігівщини

Служба автомобільних доріг зводить опори нового мосту через річку Лисогір на трасі Н-07

Служба автомобільних доріг зводить опори нового мосту через річку Лисогір на трасі Н-07 13:52

Наприкінці травня 2021 року на автодорозі Н-07 Київ - Суми - Юнаківка міст через річку Лисогір поблизу села Олексинці був закритий на реконструкцію.

 Прокуратура стягнула на користь навчального закладу м. Чернігова з недобросовісного постачальника 88 тис. грн

Прокуратура стягнула на користь навчального закладу м. Чернігова з недобросовісного постачальника 88 тис. грн 13:40

Завдяки ювенальним прокурорам Чернігівщини розірвано договір та стягнуто кошти з недобросовісного постачальника пального для навчального закладу.

Що заважає службі зайнятості стати провідним гравцем на ринку праці?

Що заважає службі зайнятості стати провідним гравцем на ринку праці? 13:32

Відповідь на це питання отримали під час ділової гри «Підбір кадрів», участь в якій взяли керівники обласного центру зайнятості та його структурних підрозділів.

Місцеві бюджети Чернігівщини отримали майже 4,7 мільярда гривень податків і зборів

Місцеві бюджети Чернігівщини отримали майже 4,7 мільярда гривень податків і зборів 13:24

До місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за вісім місяців поточного року надійшло близько 4,7 млрд грн від сплати податків і зборів.

Вбивство 23-річної з особливою жорстокістю та цинізмом. Прокуратура наполягає на довічному позбавленні волі обвинуваченому

Вбивство 23-річної з особливою жорстокістю та цинізмом. Прокуратура наполягає на довічному позбавленні волі обвинуваченому 13:16

Чернігівською обласною прокуратурою подано апеляційну скаргу на вирок Менського районного суду від 06.09.2021, яким 27-річного мешканця м. Семенівка визнаного винуватим за п. 7 ч. 2 ст 115 КК України (умисне вбивство з хуліганських мотивів) та призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі.