Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 23:59:54

Чернігівські платники єдиного податку - фізичні особи поповнили бюджет майже на 20 млн. гривень

10.03.2016   07:24

Як повідомив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області Олег Шуба, з початку року суб’єктами господарювання – фізичними особами, які перебувають на спрощеній системі оподаткування сплачено до бюджету майже 20 млн. грн. єдиного податку.

Керівник підрозділу інспекції звернув увагу на деякі питання припинення господарської діяльності фізичної особи - підприємця.

Відповідно до вимог п.п. 298.2.1 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої - третьої групи можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування шляхом  подання до контролюючого органу відповідної заяви, не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року), де платник зазначає відомості про дату (період) припинення провадження господарської діяльності або дату переходу на сплату інших податків та зборів.

Слід зазначити, що реєстрація платника єдиного податку може бути анульована за рішенням контролюючого органу  на підставі отримання від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Згідно вимог р. XIV Кодексу у  разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, який є платником єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності (п.294.6 ст.296 Кодексу).

У такому випадку податкові зобов’язання зі сплати єдиного податку припиняються: для платників першої та другої групи  - з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому подано заяву; для платників третьої групи - з першого числа кварталу, наступного за кварталом, в якому подано відповідну заяву.

Податківець також нагадав, що платники єдиного податку несуть відповідальність  за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій (п.300.1 ст.300 Кодексу).

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель 15:18

Під час патрулювання центрального парку культури та відпочинку патрульні роти тактико-оперативного реагування звернули увагу на молоду людину.

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.