Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 11:06:42

Чернігівські платники єдиного податку - фізичні особи поповнили бюджет майже на 20 млн. гривень

10.03.2016   07:24

Як повідомив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області Олег Шуба, з початку року суб’єктами господарювання – фізичними особами, які перебувають на спрощеній системі оподаткування сплачено до бюджету майже 20 млн. грн. єдиного податку.

Керівник підрозділу інспекції звернув увагу на деякі питання припинення господарської діяльності фізичної особи - підприємця.

Відповідно до вимог п.п. 298.2.1 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої - третьої групи можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування шляхом  подання до контролюючого органу відповідної заяви, не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року), де платник зазначає відомості про дату (період) припинення провадження господарської діяльності або дату переходу на сплату інших податків та зборів.

Слід зазначити, що реєстрація платника єдиного податку може бути анульована за рішенням контролюючого органу  на підставі отримання від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Згідно вимог р. XIV Кодексу у  разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, який є платником єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності (п.294.6 ст.296 Кодексу).

У такому випадку податкові зобов’язання зі сплати єдиного податку припиняються: для платників першої та другої групи  - з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому подано заяву; для платників третьої групи - з першого числа кварталу, наступного за кварталом, в якому подано відповідну заяву.

Податківець також нагадав, що платники єдиного податку несуть відповідальність  за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій (п.300.1 ст.300 Кодексу).

Останні новини Чернігівщини

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення 10:41

В обласній державній адміністрації відбулися урочистості з нагоди прийдешнього Міжнародного жіночого дня.

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка 10:21

Ніжинською міською радою оголошено конкурс на розробку найкращої передпроектної візуалізації парку імені Тараса Шевченка. Конкурс триватиме упродовж 50 днів, до 23 квітня. У підсумку переможець отримає 100 тисяч гривень (з урахуванням статті 168 Податкового кодексу України).

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком 10:01

Зміни в мережі міських автобусних маршрутів загального користування, рекомендовані координаційною радою з питань організації транспортного забезпечення населення Чернігова на засіданні 4 березня затвердив виконком міської ради.

В Чернігівській ОДА обговорили питання протидії нелегальній торгівлі нафтопродуктами

В Чернігівській ОДА обговорили питання протидії нелегальній торгівлі нафтопродуктами 09:48

Результати діяльності робочої групи з ліквідації нелегального обігу та торгівлі нафтопродуктами в області за минулий рік, оновлення її складу та плани на поточний рік обговорили на робочій нараді 5 березня.

Держпродспоживслужба посилює контроль за дотриманням карантинних обмежень

Держпродспоживслужба посилює контроль за дотриманням карантинних обмежень 09:33

Напередодні святкових вихідних фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області разом із представниками Нацполіції продовжують проводити моніторингові перевірки за дотриманням протиепідемічних заходів насамперед на об'єктах продовольчої і непродовольчої торгівлі, агропродовольчих ринках та в закладах громадського харчування.