Підписано Меморандум про співробітництво між Чернігівською міською радою та ПАТ "Державний Ощадний банк України"
25 лютого, Чернігівська міська рада в особі міського голови Атрошенка Владислава Анатолійовича та ПАТ "Державний ощадний банк України" в особі Голови Правління Пишного Андрія Григоровича підписали Меморандум про співробітництво.
Меморандум підписано під час пленарного засідання 4-ї сесії Чернігівської міської ради 7 скликання.
Після підписання Меморандуму Андрій Пишний і Владислав Атрошенко дали прес-конференцію, під час якої розповіли про основні напрямки співпраці відповідно до тексту документу.
Документом передбачено, зокрема, запровадження проекту "муніципальна картка". Це багатофункціональна електронна пластикова картка, за якою здійснюватимуться усі соціальні виплати. Крім того, картка може втілювати в собі всі пільгові програми через мережу аптек, крамниць та ін. Такі картки впроваджені у Львові, Києві, найближчим часом будуть введені у Чернівцях.
"Муніципальні картки" – це перший крок до запровадження електронного врядування між муніципальною владою та мешканцями міста, найновіша технологія співвідносин між владою і громадою", - підкреслив міський голова Владислав Атрошенко.
Важливим напрямком співпраці є також продовження впровадження енергозберігаючих заходів у житловому фонді міста. Так, за словами Андрія Пишного, у минулому році програмою енергозберігаючих заходів загалом в країні було охоплено понад 100 тисяч сімей, на що виділено більше 1 млрд грн державних коштів.
Як відомо, за цією Програмою працювали "Ощадбанк", "Укрексімбанк", "Укргазбанк", втім, 80 % коштів профінансовано саме Ощадбанком. У поточному році на цю Програму передбачено спрямувати понад 2,5 млрд грн.
За словами Андрія Пишного, впровадження Програми кредитування населення на енергозберігаючі заходи дозволило населенню значно зекономити не тільки свої власні кошти на придбання енергозберігаючих котлів, сплату комунальних послуг, а й потім суттєво зекономити вживання природного газу. Завдяки цьому держава не купує російського газу вже впродовж 90 днів.
Крім того, Меморандум передбачає проект з реалізації комплексного банківського обслуговування комунальних підприємств Чернігівської міської ради та залучення ними кредитних ресурсів банку.
А. Пишний також акцентував увагу, що "Ощадбанк" отримав право заключати відповідні договори виключно за результатами конкурсу та тендерного відбору.
Голова правління "Ощадбанку" привітав позицію міської влади щодо впровадження новітніх технологій співпраці між мешканцями міста й муніципальною владою й запевнив, що "Ощадбанк" – надійний партнер."
Меморандум вступає в силу з моменту підписання та діє до 31 грудня 2020 року.
Останні новини Чернігівщини
Про готовність громад до надзвичайних ситуації – під час поїздки начальника ОВА на прикордоння 17:35
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із своїм заступником Дмитром Синенком працювали в прикордонних районах – Новгород-Сіверському та Корюківському.
З нагоди професійного свята в обласному центрі привітали працівників культури 17:14
Напередодні Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва України, що традиційно відзначається 9 листопада, вітали представників галузі.
Сплата податків мобілізованими ФОПами, реєстрація волонтерської діяльності та інші питання до податкової – на зустрічі «Діалог влади та бізнесу» 16:31
Днями у фокусі онлайн-зустрічі – податкова тема. Зокрема, актуальні запити, які цікавлять підприємців: подання звітності у випадку блекауту, допомога податкової мобілізованим ФОПам та оподаткування волонтерської діяльності.
Ніжинські поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо жінки, яка завдала співмешканцю тяжкі тілесні ушкодження 15:29
Слідчі Ніжинського районного управління поліції завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт стосовно 29-річної жінки, яка під час конфлікту завдала своєму співмешканцю ножових поранень.
Тимчасові обмеження продовжено: рішення міської комісії з питань ТЕБ та НС 14:17
7 листопада 2025 року відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.