Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 листопада, 05:43:23

Про виконання Програми економічного і соціального розвитку м. Чернігова на 2015 рік

22.02.2016   07:00

Про основні показники виконання Програми економічного та соціального розвитку м. Чернігова за 2015 рік на засіданні виконавчого комітету міської ради 18 лютого доповідала начальник управління економічного розвитку Людмила Максименко.

Вона повідомила, що за підсумками 2015 року у промисловості міста відбулося скорочення обсягів промислового виробництва порівняно з відповідним періодом попереднього року на 5 %.

З приростом працювали шість з десяти галузей переробної промисловості. Проте найбільші за питомою вагою галузі: харчової промисловості (31 загальних обсягів) та постачання електроенергії, газу і пари (44%), зменшили виробництво на 6%.

Обсяги реалізації промислової продукції у діючих цінах збільшились  на 28,5%, при тому, що індекс споживчих цін в Україні – 143%.

Експортно-імпортні операції здійснювались з партнерами 94 країн світу. Білорусь, Польща та Туреччина - лідери серед країн, до яких експортуються товари з Чернігова. До традиційних євроекспортерів: "Сан ІнБев Україна", "Ясен", "Елегант", "ТК Стиль", "Чексил", "Спорттехніка" додалась взуттєва фабрика "Берегиня", яка розпочала працювати з австрійськими партнерами.

Кількість економічно активних малих підприємств у місті зменшилась на 6%, фізосіб-підприємців – на 4,5%.

Навантаження на одне вакантне робоче місце зросло з 7 до 14 осіб. Міським центром зайнятості протягом року працевлаштована 5 301 особа.

Заборгованість із виплат заробітної плати протягом року зросла на 3,6 млн грн та на кінець року склала 14,3 млн грн. Основні боржники - ЧеЗаРа, Домобудівник, ОТКЕ.

Номінальна середньомісячна заробітна плата за підсумками 9 місяців склала 3 137 грн. Ріст становить 17,5 % при інфляції майже 46 %.

Проте, у рейтингу Forbes найбільш сприятливих для ведення бізнесу міст України у 2015 році Чернігів посів 12 місце серед обласних центрів, піднявшись з 27-го у 2013 році.

Започатковані в країні бюджетна та податкова реформи дали свій позитивний результат.  Бюджет міста отримав до загального та спеціального фондів майже 1,7 млрд грн, що на 326 млн грн більше, ніж у минулому році.

Завдяки наповненню міського бюджету здійснювалось фінансування міських цільових програм, проводились розбудова та ремонти об’єктів міської інфраструктури.

Субсидії призначено 85 тис. сім’ям. Це близько 70 % домогосподарств. Порівняно з 2014 роком їх кількість збільшилась майже у тричі, а середній розмір субсидій у грудні виріс у 5 раз. Системою соціального страхування охоплено близько 81,5 тисяч пенсіонерів. Середній розмір пенсійних виплат – 1674 грн.

Начальник управління економічного розвитку Людмила Максименко зазначила, що функціонування міської інфраструктури було загалом забезпечене. Втім, вагома доля зробленого - це фінансові вливання завдяки минулорічним виборчим компаніям. Проте, це мізерні вкладення по відношенню до багатомільйонних обсягів потреб фізично та морально зношеної інфраструктури міста. Вирішувати ці проблеми має місто і єдиний шлях, на думку доповідача, це - виважена фінансова політика та забезпечення повноти наповнення бюджету, джерелом чого є реальний сектор економіки міста – бізнес.

Взявши до уваги інформацію управління економічного розвитку міста міської ради щодо підсумків виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Чернігова на 2015 рік, виконавчий комітет доручив керівникам структурних підрозділів міської ради продовжити роботу щодо розв’язання невирішених проблем, які негативно впливають на соціально-економічний стан міста.

Останні новини Чернігівщини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини 16:38

Шляхи трансформації Батуринської спеціальної школи-інтернату обговорили 11 листопада на черговому засіданні робочої групи з координації та контролю за реалізацією проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади 16:27

12 листопада відбулося позачергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави 16:14

На позачерговому сесійному засіданні Чернігівської міської ради сьогодні, 12 листопада, депутати прийняли звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та Народних депутатів України, обраних від Чернігівської області.

Як організувати роботу ОТГ після виборів?

Як організувати роботу ОТГ після виборів? 16:08

Про перші кроки громад після виборів йшлося під час семінару, організованого Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків 15:07

До бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини у жовтні 2019 року сплачено 942,4 млн грн податків та зборів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року простежується збільшення суми на 6 відс. або на 54,9 млн гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини