Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 липня, 00:31:12

Дев’ять підприємств Чернігівщини впроваджують "Ресурсоефективне та чисте виробництво"

18.02.2016   17:18Агенцiя

Проект ЮНІДО «Ресурсоефективне та чисте виробництво» (РЕЧВ) реалізується в Україні з 2014 року. Цей проект — частина великої регіональної програми «Екологізація економіки в країнах східного партнерства ЄС», фінансування якої здійснюють Європейський Союз, уряди Австрії, Нідерландів, Норвегії, Словенії та Швейцарії, а також кілька міжнародних організацій-партнерів.

Для створення пілотних «Клубів ресурсоефективного та чистого виробництва» було обрано Харківську та Чернігівську області. Виконавцями проекту високо оцінюється потенціал  Чернігівщини щодо переходу виробництва до «зеленої моделі» економіки.

Як зазначила національний координатор проекту Марія Цибка, при цьому переході важливо вживати саме превентивних, тобто попереджувальних, заходів, щоб виробництво не лише не витрачало енергію та кошти на очищення викидів та скидів чи утилізацію відходів, а запобігало їх утворенню взагалі. Від цього підприємство матиме не лише економічний, а й екологічний зиск.

Виконання заходів проекту може дати підприємству-учаснику «Клубу ресурсоефективного та чистого виробництва» економію сировини та ресурсів, на 20-25% скоротити теплові витрати, на 10-15% — витрати електроенергії.

Проте кінцевою метою є не лише поліпшення ситуації на конкретному підприємстві чи в регіоні, а зростання глобальної конкурентоспроможності України на світовому ринку. Адже сьогодні у відповідному рейтингу наша країна посідає аж 79 сходинку, після Гватемали, Еквадору, Ботсвани...

Участь підприємств у проекті передбачає шість етапів — від ознайомлення фахівців підприємства з термінами та методиками РЕЧВ до економічного та екологічного аналізу та розробки плану подальших дій з екологізації конкретного виробництва, розповів куратор клубів РЕЧВ в Україні Іван Омельчук.

За приклад він навів ПрАТ "Насіння Чернігівщини», де, завдяки інформації, отриманої під час участі у проекті, вирішили встановити котел, що працює на відходах виробництва. За словами головного інженера цього підприємства Петра Тура, така новація дозволила повністю відмовитися від використання газу при обігріві приміщень площею близько 500 квадратних метрів. Це, природно, позитивно позначилося на економічних та екологічних показниках роботи підприємства.

Крім ПрАТ "Насіння Чернігівщини», сертифікати про участь у проекті ЮНІДО «Ресурсоефективне та чисте виробництво» отримали ще вісім підприємств області. Сертифікати було урочисто вручено на організованій з цією метою конференції в облдержадміністрації. Там же керівники ще кількох підприємств заповнили анкети для участі у наступному турі проекту.

Як зазначила директор Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Юлія Свириденко, з початку цього року, відколи Україна перейшла на новий щабель взаємин з Європейським Союзом, перед нашими товаровиробниками постало чимало нових викликів щодо підвищення конкурентоздатності їх продукції. Даний проект, активно підтримуваний облдержадміністрацією — ще одна можливість для чернігівських виробників зробити свою продукцію відповідною до вимог європейського ринку. А от чи скористаються вони цією можливістю, покаже час, економічні показники та імідж чернігівських компаній як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини