Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 20 листопада, 12:49:20

Дев’ять підприємств Чернігівщини впроваджують "Ресурсоефективне та чисте виробництво"

18.02.2016   17:18Агенцiя

Проект ЮНІДО «Ресурсоефективне та чисте виробництво» (РЕЧВ) реалізується в Україні з 2014 року. Цей проект — частина великої регіональної програми «Екологізація економіки в країнах східного партнерства ЄС», фінансування якої здійснюють Європейський Союз, уряди Австрії, Нідерландів, Норвегії, Словенії та Швейцарії, а також кілька міжнародних організацій-партнерів.

Для створення пілотних «Клубів ресурсоефективного та чистого виробництва» було обрано Харківську та Чернігівську області. Виконавцями проекту високо оцінюється потенціал  Чернігівщини щодо переходу виробництва до «зеленої моделі» економіки.

Як зазначила національний координатор проекту Марія Цибка, при цьому переході важливо вживати саме превентивних, тобто попереджувальних, заходів, щоб виробництво не лише не витрачало енергію та кошти на очищення викидів та скидів чи утилізацію відходів, а запобігало їх утворенню взагалі. Від цього підприємство матиме не лише економічний, а й екологічний зиск.

Виконання заходів проекту може дати підприємству-учаснику «Клубу ресурсоефективного та чистого виробництва» економію сировини та ресурсів, на 20-25% скоротити теплові витрати, на 10-15% — витрати електроенергії.

Проте кінцевою метою є не лише поліпшення ситуації на конкретному підприємстві чи в регіоні, а зростання глобальної конкурентоспроможності України на світовому ринку. Адже сьогодні у відповідному рейтингу наша країна посідає аж 79 сходинку, після Гватемали, Еквадору, Ботсвани...

Участь підприємств у проекті передбачає шість етапів — від ознайомлення фахівців підприємства з термінами та методиками РЕЧВ до економічного та екологічного аналізу та розробки плану подальших дій з екологізації конкретного виробництва, розповів куратор клубів РЕЧВ в Україні Іван Омельчук.

За приклад він навів ПрАТ "Насіння Чернігівщини», де, завдяки інформації, отриманої під час участі у проекті, вирішили встановити котел, що працює на відходах виробництва. За словами головного інженера цього підприємства Петра Тура, така новація дозволила повністю відмовитися від використання газу при обігріві приміщень площею близько 500 квадратних метрів. Це, природно, позитивно позначилося на економічних та екологічних показниках роботи підприємства.

Крім ПрАТ "Насіння Чернігівщини», сертифікати про участь у проекті ЮНІДО «Ресурсоефективне та чисте виробництво» отримали ще вісім підприємств області. Сертифікати було урочисто вручено на організованій з цією метою конференції в облдержадміністрації. Там же керівники ще кількох підприємств заповнили анкети для участі у наступному турі проекту.

Як зазначила директор Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Юлія Свириденко, з початку цього року, відколи Україна перейшла на новий щабель взаємин з Європейським Союзом, перед нашими товаровиробниками постало чимало нових викликів щодо підвищення конкурентоздатності їх продукції. Даний проект, активно підтримуваний облдержадміністрацією — ще одна можливість для чернігівських виробників зробити свою продукцію відповідною до вимог європейського ринку. А от чи скористаються вони цією можливістю, покаже час, економічні показники та імідж чернігівських компаній як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині проводять капітальні ремонти закладів освіти із застосуванням енергозберігаючих технологій

На Чернігівщині проводять капітальні ремонти закладів освіти із застосуванням енергозберігаючих технологій 12:43

Сьогодні в державі здійснюється низка заходів з термомодернізації закладів освіти. Держархбудінспекція не залишається осторонь і в межах повноважень долучається до реалізації таких проектів.

Представники Держпродспоживслужби вивчали інформаційні технології

Представники Держпродспоживслужби вивчали інформаційні технології 12:18

Про формування планів протиепізоотичних заходів профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на 2020 рік з використанням спеціального програмного забезпечення та активізацію процесу ідентифікації і реєстрації тварин йшлося під час наради в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:59

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:47

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 19 листопада до 8:00 20 листопада 2019 року.

Чернігів піднімає планку мінімальної нарахованої зарплати працівникам усіх структур міста до 5,5 тис. грн

Чернігів піднімає планку мінімальної нарахованої зарплати працівникам усіх структур міста до 5,5 тис. грн 08:37

Місто Чернігів з початку наступного року встановлює мінімальні зарплати з нарахуваннями для всіх категорій працівників – що на комунальних підприємствах, що в бюджетній сфері – на рівні 5 з половиною тисяч гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини