Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 липня, 14:32:53

Озимина витримала морози на “добре” та “задовільно”

31.03.2012   13:48Агенцiя

Не зважаючи на примхливу погоду, вже розпочалися весняно-польові роботи.

Понад 90 відсотків посівів озимини знаходяться у доброму та задовільному стані. А наявність вологи у ґрунті сприяє росту культур.

– І відсіялися восени не погано, – додає начальник відділу організації виробництва управління агропромислового розвитку РДА Володимир Таргонський. – Минулого року сільгосппідприємствами та фермерами було посіяно 6525 гектарів озимої пшениці, трохи більше чотирьох тисяч гектарів озимого жита та 2104 гектари озимого ріпаку. Хлібороби готуються до весняної сівби. Планується посіяти ще 3800 гектарів ячменю, ярої пшениці та вівсу. Основне розширення посівних площ очікується за рахунок кукурудзи. Ця культура є однією з кращих для посіву, бо дає гарні врожаї в складних кліматичних умовах Полісся. В цьому році під посів кукурудзи на зерно заплановано 8800 гектарів (на дві з половиною тисячі гектарів більше, ніж у минулому році). Ставка на кукурудзу є практично безпрограшним варіантом. Адже вона користується попитом, охоче імпортується іншими державами та має привабливу реалізаційну ціну. Також аграрії хочуть засіяти 3700 гектарів зернобобовими (горохом, викою та люпином). Планується збільшити посіви гречки та проса до 500 та 400 гектарів відповідно.

Нині провідні господарства району підживлюють озимину з повітря з використанням сільгоспавіації. “Ожила” і злітна смуга поблизу Волосківців: стоять трактори з причепами, повними добрив, на “злітці” завмер перепочити трудяга “кукурузник” АН-2. Між ними снує навантажувач.

– Проводимо підживлення карбамідом озимого ріпаку, – пояснює молодший агротехнолог Олександр Пономаренко. – Потім будемо також підживлювати пшеницю біля Олександрівки Корюківського району.

Повітряні роботи виконує авіакомпанія “Полтававіа”. Зі слів заступника директора по льотній службі Сергія Папенка, ця авіакомпанія має у власності кілька літаків АН-2 та обслуговує не тільки Чернігівську, а й Полтавську, Сумську, Харківську, Дніпропетровську та деякі інші області.

http://nslovo.com/blog/ozymyna-vytrymala-morozy-na-dobre-ta-zadovilno

Останні новини Чернігівщини

100 років виповнилось Сосницькому краєзнавчому музею

100 років виповнилось Сосницькому краєзнавчому музею 13:58

Будинок в якому зараз знаходиться Сосницький краєзнавчий музей ім. Ю.С.Виноградського, був побудований лікарем Щербаковим у 1870 році. З 1890 року належав князю Волконському. В 1899 році він був капітально відремонтований, про що свідчать дата на металевій прикрасі при вході у будинок. Останнім кому належав будинок – це був лікар П.В.Ольденборгер.

Ключі від нових гуртожитків вручили танкістам Сіверської бригади. ФОТОрепортаж

Ключі від нових гуртожитків вручили танкістам Сіверської бригади. ФОТОрепортаж 13:21

В оперативному командуванні «Північ» офіційно відкрили дві казарми поліпшеного планування для військовослужбовців контрактної служби.

Двох осіб затримано за угон таксі

Двох осіб затримано за угон таксі 13:00

Під процесуальним керівництвом Прилуцької місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного заволодіння транспортним засобом.

Цьогоріч у Сосницькій громаді грошей на бюджет участі немає

Цьогоріч у Сосницькій громаді грошей на бюджет участі немає 12:10

У Сосницькій громаді обрали переможців Громадського бюджету. Утім їх проєкти реалізовуватись в 2020 році не будуть.

За 6 місяців – 600 нових родин

За 6 місяців – 600 нових родин 11:01

Перші 6 місяців 2020 року закарбували у пам’яті кожного різні моменти, проте для молодят, які створили у цей період родини, вони залишаться знаковими впродовж усього життя.