Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 липня, 07:45:42

Завершити аграрний рік, не збавляючи темпів

22.10.2011   10:12Агенцiя

21 жовтня відбулося засідання колегії головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації в якому взяв участь заступник голови ОДА з питань агропромислового розвитку Олександр Шанойло, керівники відповідних районних структурних підрозділів.

Під час засідання була розглянута низка питань. Зокрема, питання виконання Програми соціально-економічного розвитку аграрної галузі за результатами роботи у третьому кварталі поточного року.

Як повідомив заступник начальника головного управління агропромислового розвитку Олександр Савченко, Чернігівська область за підсумками роботи у третьому кварталі цього року посіла сьоме місце серед регіонів України по темпах росту валового виробництва. Валове виробництво сільськогосподарської продукції в області по всіх категоріях господарств за підсумками дев’яти місяців склало 115,5% у порівнянні з таким же періодом 2010 року.

На думку заступника начальника головного управління агропромислового розвитку Миколи Колесникова тваринницька галузь, де показники нижче, ніж у рослинництві, може надолужити їх за рахунок запровадження ефективних технологій.

Зокрема, по м’ясному скотарству в області є з кого брати приклад. Так, у ПСП “Пісківське” Бахмацького району вже добились добових приростів м’яса до 3-х кілограмів на одну голову. При цьому в середньому по області такі прирости складають близько 500 грамів.

“Зараз ми підбиваємо підсумки роботи сільськогосподарської галузі у третьому кварталі, – зазначив заступник голови ОДА Олександр Шанойло. – Результати роботи високі, і я впевнений, що ми маємо всі можливості і резерви для того аби і рік в цілому закінчити з такими позитивними показниками економічного розвитку”.

В ході засідання колегії її учасники розглянули також питання виплати орендної плати власникам земельних паїв.

“Власники земельних паїв Чернігівщини отримають у 2011 році за свою землю 223,2 мільйона гривень орендної плати, що на 33 мільйони гривень більше, ніж торік. Збільшення виплат селянам на пай стало можливим за рахунок підвищення розміру орендної плати за укладеними договорами, – Зазначив заступник начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Володимир Кочерга. – ”А розмір орендної плати в Чернігівській області на сьогодні складає 3,5% від грошової вартості землі, що на 0,4% більше, ніж на цю ж дату торік, а також більше, ніж в середньому по Україні”.

Після збільшення відсотка орендної плати на пай по області виплачуватимуть в середньому по 934 гривні. Найбільші виплати у Варвинському районі – по 2077 гривень на пай, найменші у Щорському – по 315 гривень.

На сьогодні орендарі, а це в основному сільськогосподарські підприємства, вже виплатили селянам-власникам землі 142,6 мільйона гривень, решта має бути виплачена до кінця року.

На засіданні колегії також були ще розглянуті питання про підсумки роботи підприємств харчової промисловості за 9 місяців 2011 року, про дотримання фінансово-бюджетної дисципліни, збереження та використання державного майна тощо.

Останні новини Чернігівщини

6 липня - цей день в Україні і світі

6 липня - цей день в Україні і світі 07:43

6 липня - Всесвітній день поцілунку, у Литві – День держави, День народження Далай-лами, у Казахстані – День столиці, День пам'яті Яна Гуса у Чехії. В Іспанії – Фестиваль Сен-Фермін у Памплоні.

Білоруси – де ви? 13:06

«Білоруська влада продовжує надавати допомогу Росії у веденні війни проти України. За нашими даними, минулого тижня противник двома залізничними ешелонами відправив чергову партію боєприпасів для потреб окупаційних військ Росії», – заявив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.

Перша зустріч у рамках проекту «Чернігів - #МістоСили» відбулася

Перша зустріч у рамках проекту «Чернігів - #МістоСили» відбулася 12:56

Близько двох десятків чернігівців чаювали в «козацькому» храмі Св. Катерини та ділилися, що допомогло їм пережили активну фазу бойових дій. А настоятель, о. Роман Кіник, підготував для присутніх коротенький екскурс в історію храму та розповів, як громада ПЦУ пережила цей складний час.

За добу на Чернігівщині виявлено 204 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 5 липня

За добу на Чернігівщині виявлено 204 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 5 липня 12:47

Триває розмінування території області. За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 23 рази залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 204 такі предмети.

Як рашисти боролися з птахофабрикою у Городнянській громаді

Як рашисти боролися з птахофабрикою у Городнянській громаді 12:33

Пекурівка на Городнянщині відома як центр старостинського округу, до якого також входить сусідня Політрудня, а ще - як місце, де здійснюють свою діяльність ТОВ Торговий Дім "Ратібор" та СВК "Зоря", які працюють в тісному симбіозі з ПрАТ "Городнянський комбікормовий завод".

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини