Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 23:43:44

До весняно-польових робіт область практично готова

29.01.2016   10:58Агенцiя

За розрахунками Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації потреба у коштах на весняно-польові роботи складає понад 4 мільярди гривень. Це без врахування можливих додаткових процесів, які виникнуть в господарстві. Забезпеченість власними коштами складає більше 3 мільярдів, 739 мільйонів гривень — в дефіциті.

Про це повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Хоботня під час селекторної наради з першим заступником Міністра Ярославом Краснопольським.

Сергій Хоботня також зазначив, що забезпеченість насінням ярих зернових та зернобобових культур становить 108%, мінеральних добрив – 12%, засобами захисту рослин – 18%.

Озимі культури в області знаходяться у стані зимового спокою. Зниження температури повітря в поточному місяці до -25ºС не становила загрози для перезимівлі рослин озимих колосових культур.

З метою контролю за перезимівлею озимих зернових культур і ріпаку та об’єктивного визначення фактичного стану їх зимівлі, на цьому тижні, аграрії проводять відбір проб рослин.

Щодо загальнодержавних показників: у 2015 році аграрії країни зібрали 60 мільйонів тонн зерна. Найкращі результати — у Черкаській, Полтавській, Сумській, Хмельницькій та Чернігівській областях. У 2015-2016 маркетинговому році експорт зернових може скласти понад 36 мільйонів тонн.

Директор департаменту землеробства та технічної політики в АПК Володимир Топчій інформував, що під урожай цього року посіяно зернових озимих культур на площі 7,2 мільйонів гектарів, з них озимою пшеницею засіяно 6 мільйонів. На площі 800 тися гектарів сходів не отримано. Стан озимини залежить від погодних умов. Наразі на окремих територіях спостерігається промерзання грунту від 10 до 45 см.

На нараді наголошено на необхідності в регіонах збільшення площ посіву гречки, цукрових буряків та жита, а також потребі накопичення необхідних ресурсів для весняного посіву.

Директор департаменту фінансово-кредитної політики Баграт Ахіджанов доповів, що у зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу України, у поточному році аграріями буде перераховано 27 мільярдів гривень до державної казни. При цьому 9 мільярдів акумулюються на спецрахунках.

Для програм підтримки АПК у 2016 році передбачено 350 мільйонів гривень: 300 мільйонів – на здешевлення відсоткової ставки за кредитами та 50 мільйонів – для підтримки програм галузі тваринництва.

Наразі Мінагрополітики готує пропозиції на додаткову потребу коштів. Зокрема більше мільярду гривень необхідно для програми здешевлення відсоткової ставки за залученими кредитами, 200 мільйонів для програм підтримки тваринництва та 147 — на ідентифікацію та реєстрацію сільськогосподарських тварин.

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель 15:18

Під час патрулювання центрального парку культури та відпочинку патрульні роти тактико-оперативного реагування звернули увагу на молоду людину.

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.