Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 23:58:35

За минулий рік Чернігівщина спожила менше газу майже на 18 %

27.01.2016   14:19Агенцiя

В 2015 році на Чернігівщині зафіксовано рекордне падіння обсягів споживання і розподілу природного газу. Так, протягом 12 місяців споживачі використали 586 млн кубометрів, що на 17,9% або на 127,6 млн м куб. менше порівняно з 2014 роком.

Внаслідок падіння обсягів газоспоживання ПАТ «Чернігівгаз» скоротив транспортування блакитного палива, через що за рік компанія недоотримала близько 48 млн грн планової тарифної виручки. Це самі ті кошти, які мали б бути спрямовані на реалізацію програм з модернізації газорозподільної мережі Чернігівської області.

Газотранспортна система, як об`єкт підвищеної небезпеки, незалежно від обсягів прокачування газу, потребує постійного контролю за її станом і функціонуванням. Поступове збільшення протяжності мереж потребує додаткових витрат на розвиток і обслуговування, а старіючі газогони – капіталовкладень в поточні та капітальні ремонти.

За підрахунками фахівців компанії, для налагодження ситуації, обсяги тарифного фінансування потрібно збільшити щонайменше в 1,5 рази. На сьогодні ПАТ «Чернігівгаз» за прокачку одного кубометра газу отримує 86 копійок, при вартості газу для населення до 7,188 грн за кубометр.

На сьогодні близько 20% газових мереж регіону експлуатуються понад 25 років. Окрім цього, лише за останні 3 роки протяжність газопроводів збільшилася майже на 300 км. Витрати на утримання і обслуговування мереж з року в рік збільшуються, натомість падіння обсягів споживання зменшує тарифну виручку, що в свою чергу не дає змоги планомірно виконувати роботи.  «Втім, не залежно від обсягів протранспортованого газу, відповідальність за безперебійне і безаварійне газопостачання була і буде покладатися на газорозподільну організацію», - зазначив головний інженер ПАТ «Чернігівгаз» Олександр Качкарда.

Найбільше споживання скоротило населення – минулого року побутовим споживачам розподілено на 95,6 мільйонів куб. м менше газу, чім в 2014 році (скорочення склало 23,7%,). Промислові підприємства зменшили використання газу майже на 15,4 мільйонів куб. м  (15,5%), теплопостачальники – на 12,9 мільйонів кубометрів або 7%, бюджетна сфера – на 3,4 мільйони куб. м або на 14,3%.

Нагадаємо, за останні 5 років обсяг споживання природного газу на Чернігівщині з майже 1 мільярду куб. м впав до 586 млн куб. м. Прогнозований обсяг розподілу газу на 2016 рік  – 571 млн кубометрів.

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель 15:18

Під час патрулювання центрального парку культури та відпочинку патрульні роти тактико-оперативного реагування звернули увагу на молоду людину.

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.