Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 січня, 16:03:43

Продукти харчування зросли в ціні

25.01.2016   12:40Агенцiя

В торгівельних мережах Чернігівської області порівняно із початком минулого року на 55% зросла ціна на борошно пшеничне та на 58% - на хліб житній та житньо-пшеничний.

Зросли ціни на олію соняшникову (на 58%), яйця курячі (на 69%), цукор (на 72%). На 34-38% подорожчали тушки курячі, макаронні вироби, крупи гречані, ковбаси варені, молоко, масло вершкове. Найменші відсотки подорожчання стосуються рису (на 1,9%), м’ясо свинини (на 12,1%), сало (на 14%) та м’ясо яловичини (на 19%).

Особливо вразив стрибок цін овочеву групу товарів: картопля подорожчала майже у двічі, капуста, цибуля та буряк – майже у тричі, а морква – більш ніж у 3 рази. Експерти прогнозують їх подорожчання і надалі.

Слід відмітити, що подорожчання продуктів харчування відбулось у всіх областях України. Однак, аналізуючи статистичні дані та інформацію про ринкові роздрібні ціни, наведені Українським науково-дослідним інститутом агропромислового комплексу, у нашій області ціни на більшість основних продуктів харчування залишаються нижчими за середні загальноукраїнські показники.

Керівник проекту «АПК Інформ: овочі і фрукти» Тетяна Гетьман зауважила: «Цьогорічний врожай городини гірший за торішній через несприятливу погоду. На початку літа йшли зливи, а наприкінці – була засуха. Наприклад,в Дніпропетровській області в деяких господарствах град знищив до 40% урожаю капусти. Урожайність знизилась й через те, що фермери стали економити на добривах і якісному насінні. Через девальвацію гривні ціни на все збільшились».

У 2014 році оптова ціна картоплі (2 гривні) не зростала через слабкий експортний попит та перенасиченість ринку. У 2015 році сільгоспвиробники зменшили посівні площі. Цьогорічний врожай цибулі також був меншим на 30%.

Ще один важливий чинник, який впливає на вартість овочів, – брак в Україні сучасних овочесховищ. Через це чимало продуктів псується: вони або підмерзають узимку, або втрачають якісні показники.



http://apk.cg.gov.ua/index.php?id=172115&tp=0

Останні новини Чернігівщини

Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого

Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого 15:10

З понеділка, 2 лютого, у закладах загальної середньої освіти Чернігова буде відновлено освітній процес з використанням дистанційних технологій. Про це повідомляє начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.

Олександра Даниленко здобула другу поспіль медаль Кубка світу 15:05

Вихованка регіонального центру «Інваспорт» Олександра Даниленко продовжує успішні виступи на Кубку світу з пара лижних перегонів, який проходить у місті Якушице (Польща).

У Ніжинській гімназії №14 в найближчі місяці запрацює відремонтований харчоблок 13:36

Під час робочого візиту до району начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус оглянув модернізовану Ніжинську гімназію №14.

Приваблива ціна — і мінус 25 тисяч: на Чернігівщині ошукали покупчиню онлайн

Приваблива ціна — і мінус 25 тисяч: на Чернігівщині ошукали покупчиню онлайн 13:32

Хотіла придбати зарядну станцію, натомість втратила 25 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання

Поліція документує наслідки ворожих атак на Новгород-Сіверщині 10:25

Упродовж минулої доби та сьогодні вночі росіяни продовжували атакувати прикордонні громади Чернігівщини. Інформація про постраждалих не надходила.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини