Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 квітня, 17:46:48

Про підготовку змін до показників обласного бюджету на 2016 рік

18.01.2016   11:10Агенцiя

З метою приведення обсягів міжбюджетних трансфертів з державного бюджету обласному бюджету у відповідність до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» згідно зі статтею 77 Бюджетного кодексу України зараз готуються зміни до показників обласного бюджету на поточний рік для винесення цього питання на розгляд сесії обласної ради.

Зокрема порівняно з 2015 роком обсяг медичної субвенції з держбюджету збільшено для обласного бюджету на 30,2 мільйона гривень (+6,1%), на придбання медикаментів і виробів медичного призначення для забезпечення швидкої медичної допомоги – на 833,8 тисячі гривень (+21,8%).

Водночас суму освітньої субвенції зменшено на 14,3 мільйона гривень (-9,4%). Це викликано зменшенням єдиного соціального внеску на заробітну плату з 36,3% до 22,0%. Суму субвенції також зменшено на придбання витратних матеріалів для медичних закладів – на 3,3 тисячі гривень (-0,7%), а також базову дотацію – на 14,3 мільйона гривень (-31%). Відмінено субвенцію з державного бюджету на підготовку робітничих кадрів. У 2016 році заклади профтехосвіти утримуватимуться за рахунок власних доходів місцевих бюджетів (вісім закладів – з обласного бюджету, десять – з бюджетів міст Чернігова, Ніжина та Прилук).

Також, у зв’язку із зменшенням розміру єдиного соціального внеску з 36,3% до 22,0% (майже в 1,7 рази), будуть внесені відповідні зміни до бюджетних призначень головних розпорядників коштів обласного бюджету.

У результаті змін у податковому законодавстві доходи загального фонду обласного бюджету збільшуються на 35,3 мільйона гривень за рахунок:

● збільшення надходжень податку на доходи фізичних осіб внаслідок застосування єдиної ставки оподаткування – 18% (замість 15% та 20%);

● скасування єдиного соціального внеску, що утримується із заробітної плати працівників у розмірі 3,6% (збільшується база оподаткування податком на доходи фізичних осіб);

● збільшення надходжень рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування, в результаті збільшення ставок рентної плати.

Разом з тим, з 1 січня 2016 року екологічний податок зараховується до спеціального фонду. Тому доходи загального фонду обласного бюджету зменшуються на 14,7 мільйона гривень. Одночасно на цю суму збільшуються доходи спеціального фонду.

Останні новини Чернігівщини

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку 11:32

Правду говорити легко і приємно. Так нам говорили у дитинстві, так написано в вічних книгах. Але люди досить часто говорять неправду або прикрашають реальність. Хтось - більше, хтось – менше, хтось - заради вигоди, хтось – просто заради того, щоб збрехати.

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум 11:21

Молоді роки – час найкращих моментів життя, радощів, сподівань, помилок, накопичування досвіду. Час, який треба прожити на максимум позитивно, створивши надійну платформу для зрілих років.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів супів 11:10

До міжнародного дня супу пропонуємо приготувати один з десяти рецептів перших страв з кіноа, сочевицею, картоплею, вершками та куркою.

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року 10:45

11 квітня – Меркурій входить у вогняний, кардинальний знак Овна (буде тут до 28 квітня), тому різко активізується спілкування, часом, на зависоких тонах. Люди починають шукати, кому б розповісти про свої ідеї та проблеми, бо в цей час найпріоритетнішими стають особисті теми для розмови.