Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 березня, 19:38:03

"Спрощенці" спрямували до чернігівського бюджету понад 83 млн. гривень єдиного податку

12.01.2016   15:13

ДПІ у м. Чернігові повідомляє, що платниками податків м. Чернігова, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, за 2015 рік до бюджету міста спрямовано 83,7 млн грн єдиного податку. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження єдиного податку зросли майже на 13,3 млн гривень.

За словами начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у м. Чернігові Олега Шуби, за минулий рік підприємці - фізичні особи  поповнили місцеву казну єдиним податком на 63,3 млн грн та збільшили надходження в порівнянні з 2014 роком на 12,4 млн гривень.

Податківець поінформував про запроваджені з 2016 року зміни в спрощеній системі оподаткування, які внесені до Податкового кодексу  України Законом України від 24.12.2015 р. №909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”. 

Зміни торкнулися, зокрема, «спрощенців» ІІІ та IV групи. Так, для суб’єктів господарювання ІІІ групи зменшено дозволений обсяг доходу до 5 млн гривень та збільшено ставки податку - замість 2% та 4 % запроваджено 3 % та 5 %.

Відтепер, суб’єкти господарювання міста, які застосовують спрощену систему оподаткування, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

І група - фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно торгівлю на ринках або надають побутові послуги населенню. Обсяг доходу - не перевищує 300 тис гривень. Ставка податку - у межах до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
    
ІІ група - фізичні особи-підприємці, які надають послуги платникам єдиного податку або населенню, здійснюють виробництво та продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Кількість найманих осіб не перевищує 10 осіб, обсяг доходу не перевищує 1,5 млн гривень. Ставка податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

ІІІ група  - фізичні особи-підприємці та юридичні особи, обсяг доходу яких не перевищує 5 млн грн, кількість найманих осіб не обмежується. Ставка податку - 3 %  доходу для платників ПДВ та 5 % доходу - для неплатників ПДВ.

До ІV групи належать сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 %. Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку  з одного гектара сільгоспугідь залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить від 0,16 % до 5,4%  від нормативно-грошової оцінки 1 га землі.

Для чернігівських суб’єктів господарювання  І та ІІ групи ставки єдиного податку встановлені на сорок сьомій сесії шостого скликання рішенням Чернігівської міської ради від 30.01.2015 р. «Про місцеві податки».
 
«Податкова реформа покликана удосконалити систему оподаткування та залучити кошти для стабілізації процесів в економіці. Безперечно, законодавчі зміни направлені на зміцнення економічного становища України, і коли економіка напряму залежить від якості виконання платниками податків своїх зобов’язань, ми сподіваємося, що чернігівська бізнес спільнота і надалі буде демонструвати сумлінне, дійсно патріотичне ставлення до справи наповнення казни», - зазначив Олег Шуба.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська поліція розшукала зниклий пам’ятний знак та допомогла повернути його на місце: триває розслідування всіх обставин інциденту 13:48

Близько 8-ї ранку 22 березня до поліції надійшло повідомлення про зникнення на проспекті Миру в Чернігові кам’яного пам’ятного знаку, який має історично-культурну цінність.

 Загорнули труп в килим та вивезли в іншу область: поліція Чернігівщини розкрила вбивство мешканця Конотопа

Загорнули труп в килим та вивезли в іншу область: поліція Чернігівщини розкрила вбивство мешканця Конотопа 13:44

Оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції в Чернігівській області спільно з колегами Ніжинського райвідділу поліції встановили особи всіх причетних до вбивства 45-річного чоловіка, тіло якого було знайдено на межі Чернігівської та Сумської областей.

УВКБ ООН та Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні актуалізують потреби області для продовження співпраці

УВКБ ООН та Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні актуалізують потреби області для продовження співпраці 13:40

УВКБ ООН активно працює в області, зосередивши увагу на відновленні. Зокрема, за підтримки БФ «Рокада» (один із партнерів УВКБ ООН), замінили вікна та відремонтували дахи у деяких будинках мікрорайону Бобровиця.

Чернігівська область: під час пожежі будинку загинув літній чоловік

Чернігівська область: під час пожежі будинку загинув літній чоловік 13:33

22 березня о 18:10 до Служби порятунку "101" у Ніжинському районі надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку в с. Козацьке Бобровицької територіальної громади.

 Чаус на зустрічі з представниками агентств ООН та неурядових організацій: Наразі найнагальніше – це відбудова житла

Чаус на зустрічі з представниками агентств ООН та неурядових організацій: Наразі найнагальніше – це відбудова житла 13:28

Із 200 організацій-донорів області, близько 40 – це установи та організації ООН, більш ніж 160 – міжнародні та національні фонди, програми, громадські та благодійні організації.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини