Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 квітня, 17:39:20

"Спрощенці" спрямували до чернігівського бюджету понад 83 млн. гривень єдиного податку

12.01.2016   15:13

ДПІ у м. Чернігові повідомляє, що платниками податків м. Чернігова, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, за 2015 рік до бюджету міста спрямовано 83,7 млн грн єдиного податку. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження єдиного податку зросли майже на 13,3 млн гривень.

За словами начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у м. Чернігові Олега Шуби, за минулий рік підприємці - фізичні особи  поповнили місцеву казну єдиним податком на 63,3 млн грн та збільшили надходження в порівнянні з 2014 роком на 12,4 млн гривень.

Податківець поінформував про запроваджені з 2016 року зміни в спрощеній системі оподаткування, які внесені до Податкового кодексу  України Законом України від 24.12.2015 р. №909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”. 

Зміни торкнулися, зокрема, «спрощенців» ІІІ та IV групи. Так, для суб’єктів господарювання ІІІ групи зменшено дозволений обсяг доходу до 5 млн гривень та збільшено ставки податку - замість 2% та 4 % запроваджено 3 % та 5 %.

Відтепер, суб’єкти господарювання міста, які застосовують спрощену систему оподаткування, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

І група - фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно торгівлю на ринках або надають побутові послуги населенню. Обсяг доходу - не перевищує 300 тис гривень. Ставка податку - у межах до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
    
ІІ група - фізичні особи-підприємці, які надають послуги платникам єдиного податку або населенню, здійснюють виробництво та продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Кількість найманих осіб не перевищує 10 осіб, обсяг доходу не перевищує 1,5 млн гривень. Ставка податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

ІІІ група  - фізичні особи-підприємці та юридичні особи, обсяг доходу яких не перевищує 5 млн грн, кількість найманих осіб не обмежується. Ставка податку - 3 %  доходу для платників ПДВ та 5 % доходу - для неплатників ПДВ.

До ІV групи належать сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 %. Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку  з одного гектара сільгоспугідь залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить від 0,16 % до 5,4%  від нормативно-грошової оцінки 1 га землі.

Для чернігівських суб’єктів господарювання  І та ІІ групи ставки єдиного податку встановлені на сорок сьомій сесії шостого скликання рішенням Чернігівської міської ради від 30.01.2015 р. «Про місцеві податки».
 
«Податкова реформа покликана удосконалити систему оподаткування та залучити кошти для стабілізації процесів в економіці. Безперечно, законодавчі зміни направлені на зміцнення економічного становища України, і коли економіка напряму залежить від якості виконання платниками податків своїх зобов’язань, ми сподіваємося, що чернігівська бізнес спільнота і надалі буде демонструвати сумлінне, дійсно патріотичне ставлення до справи наповнення казни», - зазначив Олег Шуба.

Останні новини Чернігівщини

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку 11:32

Правду говорити легко і приємно. Так нам говорили у дитинстві, так написано в вічних книгах. Але люди досить часто говорять неправду або прикрашають реальність. Хтось - більше, хтось – менше, хтось - заради вигоди, хтось – просто заради того, щоб збрехати.

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум 11:21

Молоді роки – час найкращих моментів життя, радощів, сподівань, помилок, накопичування досвіду. Час, який треба прожити на максимум позитивно, створивши надійну платформу для зрілих років.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів супів 11:10

До міжнародного дня супу пропонуємо приготувати один з десяти рецептів перших страв з кіноа, сочевицею, картоплею, вершками та куркою.

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року 10:45

11 квітня – Меркурій входить у вогняний, кардинальний знак Овна (буде тут до 28 квітня), тому різко активізується спілкування, часом, на зависоких тонах. Люди починають шукати, кому б розповісти про свої ідеї та проблеми, бо в цей час найпріоритетнішими стають особисті теми для розмови.