Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 грудня, 01:14:24

Як далі розвиватися сільському господарству?

24.12.2015   11:26Агенцiя

Голова облдержадміністрації Валерій Куліч, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков та аграрний актив області взяли участь у спільному засіданні Чернігівського обласного союзу сільськогосподарських підприємств та Громадської спілки «Аграрний союз України».

— Зараз, як ніколи, наша держава потребує згуртованості селян-аграріїв, тому що розрізнені сільськогосподарські товаровиробники, як колективні, так і дрібнотоварні, неспроможні торгуватися і відстоювати свої інтереси щодо якості продукції, стандартів та ціноутворення перед добре структурованими промисловими і торговими підприємствами. До цього додаються реформи земельного та податкового законодавства, — зазначив керівник Чернігівського обласного союзу сільськогосподарських підприємств, депутат обласної ради Сергій Чубовський.

Голова облдержадміністрації Валерій Куліч запевнив, що чернігівська влада розуміє і повністю підтримує аграріїв.

— Нинішня система безперечно потребує змін, але необхідно, щоб підходи до реформування були зважені, прораховані і тільки тоді впроваджені. А головне, аби вони влаштовували і державу, і бізнес, і суспільство в цілому, — наголосив керівник області.

Як зазначалося на засіданні, умови ведення сільського господарства в нашій країні доволі непрості. Крім певної невизначеності, пов’язаної зі специфікою господарської діяльності, агровиробники стикаються ще з цілою низкою перепон та викликів. Одне із болючих питань — наміри уряду змінити податкове законодавство.

Наразі спецрежим ПДВ дає можливість аграріям користуватися коштами прозоро, тримати їх на спеціальному рахунку та частково використовувати на господарські потреби. Його скасування може призвести до серйозних проблем – більшість аграріїв матиме збитки. Це потягне за собою скорочення аграрного виробництва, занепад соціальної інфраструктури сіл, суттєво загальмує розвиток стратегічно важливої для країни галузі.

Аграрії погоджуються, що скасування податкового спецрежиму неминуче, проте не зараз, доки не знайдено компенсатора збитків.

У ході засідання координатори аналітичного центру Аграрного союзу України запропонували модель реформування національної системи оподаткування, яка враховує інтереси сільгоспвиробників та дозволяє покращити їх економічне становище, а також обговорили питання землекористування і реформування земельних відносин.

Директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Хоботня наголосив на важливості участі галузевих асоціацій у розробці державної політики в агросфері. Сільгоспвиробники через такі об’єднання мають доносити свою позицію та співпрацювати з органами влади над розвитком галузі.

Після обговорення питань учасники засідання запропонували звернутися до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України з ініціативою збереження спеціального режиму оподаткування для сільгоспвиробників.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 589 нових випадків COVID-19

Виявлено 589 нових випадків COVID-19 17:46

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА в області станом на суботу 5 грудня зафіксовано 589 нових випадків підтвердженого діагнозу інфікування на COVID-19.

Жителі Линовиці прагнуть долучитися до вирішення екологічних проблем громади

Жителі Линовиці прагнуть долучитися до вирішення екологічних проблем громади 12:14

Линовицька громада належить до бюджетних донорів, тобто економічно успішних громад. Але наявне виробництво створює суттєве навантаження на навколишнє середовище, – така думка прозвучала під час семінару «Як громадськість може брати участь у формуванні екологічної політики громади та її реалізації», проведеного Сіверським інститутом.

"Велике будівництво" на Чернігівщині: об’єкти соціальної інфраструктури готові на 98% 12:05

Днями перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний провів онлайн-нараду щодо поточного стану реалізації проєктів в рамках Програми Президента України «Велике будівництво» та проєктів, що фінансуються за кошти ДФРР у 2020 році.

Виконком погодив проєкт Програми реалізації громадського бюджету в Чернігові на наступні п’ять років

Виконком погодив проєкт Програми реалізації громадського бюджету в Чернігові на наступні п’ять років 11:50

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 3 грудня на своєму засіданні погодив проєкт Програми реалізації громадського бюджету (бюджету участі) у місті Чернігові на 2021-2025 роки.

Прилуки: до 30-та річниця створення Національного Олімпійського Комітету України

Прилуки: до 30-та річниця створення Національного Олімпійського Комітету України 11:47

З нагоди відзначення 30-ї річниці від дня створення Національного Олімпійського Комітету України в позашкільному навчальному закладі «Прилуцька дитячо-юнацька спортивна школа» відбулася зустріч юних вихованців з першою призеркою Олімпійських ігор незалежної України Валентиною Цербе-Несіною.