Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 29 липня, 15:07:43

Вперше у Чернігові міська лікарня підписала з благодійним фондом договір про співпрацю

04.12.2015   14:06Агенцiя

Договір підписаний ще 13 листопада і засвідчує порядок діяльності благодійного фонду «Доброчинність» та лікарні, використання коштів та звітування і зобов’язання обох сторін.

Олександр Ткаченко, менеджер всеукраїнської програми та експерт з протидії неформальним платежам за безкоштовну медицину («Інститут аналітики та адвокації»), зауважує, що договір відрізняється від того, який він рекомендує заключати у подібних випадках:

― Текст договору про співробітництво між лікарнею №2 та благодійним фондом «Доброчинність» ― це суттєво стиснутий варіант проектного документу, який громадськість рекомендувала як типовий до затвердження учасникам робочої групи з питань забезпечення прозорості у отриманні та використанні позабюджетних надходжень від фізичних та юридичних осіб у закладах охорони здоров’я міста Чернігова, ― пояснює Ткаченко. ― Важливо зазначити, що порівняно з первинним документом у підписаному договорі значно спрощені механізмі звітності фонду та лікарні.

Експерт зауважив, що публічна звітність фонду на стенді лікарні добровільна і залежить від порядності його керівництва, а також не вказана періодичність звітування самої лікарні.

― Натомість є альтруїстичне рішення фонду залишати на власні потреби не більше 10% зібраного, ― додає Ткаченко, ― тоді як законодавчо дозволяється 20%.

У цілому координатори програми висловлюють позитивні сподівання від першого у Чернігові договору про співпрацю між фондом та лікарнею.

— Підписання договору між ЦМЛ №2 та фондом «Доброчинність» є першим результатом діяльності робочої групи з питань забезпечення прозорості у отриманні та використанні позабюджетних надходжень від фізичних та юридичних осіб у закладах охорони здоров’я міста Чернігова, — зауважує регіональний координатор програми Анжела Мойсеєнко, — Це, без сумнівів, є позитивною практикою, та доповнює розпорядження обласного управління охорони здоров’я, згідно якого медичні заклади щомісячно оприлюднюють інформацію щодо обсягу залучених коштів та напрямків їх використання.

Не так давно у Чернігові була створена робоча група, спрямована на вирішення цього питання, яка і розробила даний договір. До групи входять спеціалісти галузі охорони здоров’я, члени громадських організацій та представники благодійних фондів. Робочу групу будуть інформувати про результати укладення договорів співробітництва.

Довідка: Всеукраїнська програма протидії неформальним платежам за безкоштовну медичну допомогу — це ініціатива громадської організації «Інститут аналітики та адвокації» та міжнародного фонду «Відродження», яка спрямована на збільшення прозорості у діяльності благодійних фондів на території закладів охорони здоров’я. Основний інструмент програми — підписання договорів, які роблять співпрацю БФ та комунальних закладів підзвітною суспільству.

Катерина Кролевська, «Інститут аналітики та адвокації»

Останні новини Чернігівщини

На вулиці Хлібопекарській вкладають асфальтобетонне покриття

На вулиці Хлібопекарській вкладають асфальтобетонне покриття 13:54

У Чернігові на вулиці Хлібопекарській 28 липня працівники підрядної організації "ШБУ-14" завершували поточний середній ремонт дороги - вкладали верхній шар асфальтобетонного покриття.

Підсумки роботи транспорту Чернігівської області в січні–червні 2021 року

Підсумки роботи транспорту Чернігівської області в січні–червні 2021 року 13:31

У січні–червні 2021р. вантажообіг підприємств транспорту становив 521 млн.ткм, що на 8% більше від обсягу січня–червня 2020р.

Президія обласної ради сформувала порядок денний чергової сесії

Президія обласної ради сформувала порядок денний чергової сесії 13:23

Після роботи в постійних комісіях представники депутатського корпусу сьогодні зібрались на засідання президії обласної ради, яке провела голова обласної ради Олена Дмитренко.

В Чернігівській обласній прокуратурі підведено підсумки роботи у першому півріччі  2021 року

В Чернігівській обласній прокуратурі підведено підсумки роботи у першому півріччі 2021 року 13:11

Під головуванням керівника Чернігівської обласної прокуратури Сергія Василини проведено нараду, на якій підведено підсумки роботи органів прокуратури регіону у першому півріччі 2021 року, обговорено шляхи підвищення ефективності їх діяльності, визначено першочергові завдання на наступний період.

Голова Чернігівської області Коваленко прокоментувала свою відставку

Голова Чернігівської області Коваленко прокоментувала свою відставку 12:58

28 липня Кабінет Міністрів погодив заміну на посаді керівника Чернігівської ОДА і провів співбесіду з потенційним кандидатом на посаду.