Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 23:40:09

Від чого потерпають місцеві бюджети Чернігівщини?

20.03.2012   16:30Агенцiя

Комплексні ревізії місцевих бюджетів Городнянського, Бахмацького, Новгород-Сіверського та Козелецького районів, проведені торік виявили втрат бюджетних ресурсів на 2,3 млн грн.

Які ж порушення фінансово-бюджетної дисципліни призвели до таких немалих втрат? Наведу кілька прикладів.

Городнянська міська рада за рахунок коштів міського бюджету незаконно витратила на фінансування Городнянського райкоопзаготпрому 55 тис грн, забувши, мабуть, що згадане підприємство не належить до об'єктів комунальної власності територіальної громади міста.

Городнянська райдержадміністрація та районна рада за рахунок видатків на соціальний захист населення проводили витрати на придбання подарунків та виплату грошової винагороди при врученні відзнак у сумі 35,5 тис грн та 13,4 тис грн відповідно, тоді як жодним нормативним документом не передбачено віднесення зазначених видатків до виплат на соціальний захист населення.

До речі, аналогічне порушення встановлено при ревізії фінансово-господарської діяльності Бахмацької РДА та ревізії використання коштів районного бюджету в фінансовому управлінні Новгород-Сіверської РДА на суму 28,3 тис грн та 23,3 тис грн відповідно.

54 тис. грн з Городнянського районного бюджету були використані на утримання громадської організації районної ради ветеранів України без затвердженої районною радою в установленому порядку відповідної програми, чим порушено вимоги статті 91 Бюджетного кодексу України.

Ціла низка порушень встановлена при ревізіях фінансово-господарської діяльності лікарень.  Так, в Городнянській центральній лікарні нарахували та виплатили зайвої заробітної плати на суму 26 тис грн. Ще зайвих 9 тис грн перерахували до державних цільових фондів.

У Бахмацькій та  Новгород-Сіверській ЦРЛ оплата праці медичних працівників, які здійснювали медичні огляди на платній основі, проводилася за рахунок кошторисів установ за загальними фондами. Це призвело до втрат, відповідно, в сумі 128 тис. грн та 79 тис. грн.

Козелецька селищна рада без затвердженої відповідної програми перерахувала 44 тис. грн на утримання підприємств не комунальної форми власності, не визначивши при цьому їх одержувачами бюджетних коштів.

На підставі рішень Козелецької районної ради без затвердження місцевої програми надавалася фінансова підтримка редакції районного радіомовлення "Районні вісті". Між тим статтями 89, 91 Бюджетного кодексу України видатки з районного бюджету на утримання засобів масової інформації не передбачені. Внаслідок цього порушення з районного  бюджету зайво виділили 156 тис грн.

За результатами проведених контрольних заходів 55 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали двох ревізій Державна фінансова інспекція передала на розгляд правоохоронним органам.


Олена Коросташовець, начальник відділу інспектування органів державної влади Держфінінспекції в Чернігівській області.
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.