Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 квітня, 00:03:18

Леонід Сахневич: значну частину об’єктів незавершеного будівництва в області буде здано в експлуатацію вже цього року

13.11.2015   07:40Агенцiя

Понад 130 мільйонів гривень планують в області освоїти до кінця року на будівництві та реконструкції закладів освіти, медицини, культури та об’єктів житлово-комунального господарства.

Про це під час прес-конференції повідомив журналістам перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич.

За його словами, цьогоріч значні як ніколи суми було виділено на реконструкцію та добудову закладів охорони здоров’я.

Здійснено реконструкцію системи опалення, водопостачання та водовідведення інфекційного відділення Чернігівської обласної дитячої лікарні; у вересні розпочато заміну технічного обладнання, трубопроводів систем опалення, водопостачання, водовідведення. На сьогодні там освоєно 624 тисячі гривень.

У Чернігівській обласній лікарні проведено реконструкцію покрівлі палатного корпусу № 1. На ремонт будівлі у серпні поточного року виділено 625 тисяч гривень. За рахунок цих коштів перебудовано покрівлю, замінено на металопластикові дерев’яні вікна, здійснено ремонт в палаті, де протікала стеля (будівля хірургічного корпусу лікарні введена в експлуатацію у 1966 році). Крім того, виділено 4,4 мільйона гривень із державного фонду регіонального розвитку та майже 500 тисяч гривень з обласного бюджету на реконструкцію торакального відділення, що буде введено в експлуатацію у 2016 році.

Відремонтовано приміщення Варвинської центральної районної лікарні. У Бахмацькій районній лікарні проведено реконструкцію терапевтичного відділення під поліклінічне. У Ніжині здійснено реконструкцію пологового будинку, що дасть змогу крім жительок цього міста (це 42 тисячі жінок), обслуговувати ще й жінок з п’яти прилеглих районів: Ніжинського, Ічнянського, Носівського, Борзнянського та Бахмацького.

У Мені для лікарів, які не мають власного житла, будується два чотириквартирні будинки. Спорудження одного з них буде завершено до початку наступного року.

Позитивні зрушення відбуваються і в мережі закладів освіти.
Триває перебудова нежитлової будівлі по вулиці Коцюбинського, 50-а у Чернігові на дитячий садочок. Загальна кошторисна вартість проекту в цінах поточного року – 13,7 мільйона гривень. З державного фонду регіонального розвитку виділено на це 8 мільйонів гривень, з місцевого бюджету — 5,2 мільйона.

Загалом, у Чернігові у черзі на розміщення дітей у дошкільних закладах перебуває 862 сім’ї. Тож крім цього об’єкту планується на перспективу й інший: виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво нового дитячого садка в мікрорайоні «Масани».

Крім того, під дитячі садки переобладнано шкільні приміщення у Старому Білоусі Чернігівського району та у селі Замістя Прилуцького району. Утеплено фасад, відремонтовано покрівлю та систему опалення, замінено двері та вікна у Менській школі ім. Т. Г. Шевченка.

Значну увагу приділено й стану спортивних об’єктів області. Укладено синтетичне покриття на бігових доріжках державного підприємства «Олімпійський навчально-спортивний центр «Чернігів» (колишній стадіон ім. Ю. Гагаріна). Вартість виконаних робіт склала 2,5 мільйона гривень. Завершено будівництво універсальних ігрових майданчиків із синтетичним покриттям у чернігівських школах № 19, 27 та 29. А в Ічні став до ладу спеціалізований спортивний зал для занять боксом. Загальна вартість робіт перевищила мільйон гривень.

Тривають роботи і в закладах культури. Зокрема, встановлюється нове обладнання у кінотеатрі імені Щорса, ведеться заміна вікон у корпусі № 2 музичної школи ім. Вільконського у Чернігові, проходить ремонт глядацької зали районного будинку культури у Бахмачі, встановлення твердопаливного котла в Остерській музичній школі, ремонт опалювальної системи у Козелецькому районному будинку культури.

Говорячи про галузь культури, Леонід Сахневич особливу увагу приділив питанню реконструкції чернігівського кінотеатру імені Щорса. На його переконання, тут має бути не просто зал для демонстрації кінофільмів, а культурно-освітній осередок, де учнівська та студентська молодь цікаво і з користю проводитиме дозвілля.

Йшлося на прес-конференції і про побудову та реконструкцію об’єктів житлово-комунального господарства. Зокрема, про будівництво у Чернігові майже двох кілометрів напірного каналізаційного трубопроводу, по якому стоки надходитимуть на очисні споруди. Пропускна спроможність трубопроводу дозволить виключити з експлуатації існуючі аварійні ділянки і здійснити перекачку всіх стоків по трубопроводу, що будується. Загальна кошторисна вартість робіт складає 22,9 мільйона гривень. Станом на сьогодні побудовано 885 метрів напірного трубопроводу, загальна вартість робіт склала 8,7 мільйона гривень.

Крім того, у 2015 році здійснено реконструкцію та введено в експлуатацію каналізаційно-насосну станцію № 1 у Козельці. Як ліквідація наслідків підтоплення проводяться протизсувні роботи по вулиці Весняній у Новгороді-Сіверському.

На жаль, не проведені меліоративні роботи по річці Стрижень у Чернігові. На проведення цих робіт з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища було виділено 2,7 мільйона гривень. У зв’язку з тим, що тендер на виконання вищевказаних робіт не відбувся, кошти доведеться повернути до фонду.

Підсумовуючи сказане, Леонід Сахневич зазначив, що на сьогодні в області налічується близько двохсот об’єктів незавершеного будівництва. Майже половину з них планують завершити вже найближчим часом. У тому числі: 44 шкільні та дошкільні навчальні установи, 14 закладів охорони здоров’я; 4 заклади культури; 10 об’єктів житлового та комунального господарства; 17 об'єктів дорожньої інфраструктури. При цьому на 18 об’єктах буде застосовано енергозберігальні технології, замінено вікна та двері, на 11 об’єктах установлять твердопаливні котли.

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель 15:18

Під час патрулювання центрального парку культури та відпочинку патрульні роти тактико-оперативного реагування звернули увагу на молоду людину.

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.