Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 липня, 18:26:25

Чотири відра молока на добу від корови - це реально, якщо...

19.03.2012   12:30Агенцiя

Сучасні науково обґрунтовані технології утримання та годування корів дозволяють підняти їх продуктивність до 9 тисяч літрів молока від однієї корови на рік або до 40 літрів на добу у період лактації. Про це йшлося на обласній нараді-навчанні "Аспекти ефективного ведення галузі тваринництва. Особливості використання сої у годівлі тварин", яка пройшла днями у Чернігові, повідомляє прес-служба головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Як повідомив на нараді начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Максак, Чернігівщина є регіоном, де умови для ведення тваринництва дуже сприятливі - треба лише знання та бажання, щоб розвивати цю трудомістку галузь: "Декілька років назад ми визнали тваринництво у нашій області пріоритетом номер один і працюємо над його розвитком - у нас понад півмільйона лук і пасовищ, одне з найбільших у країні поголів'я ВРХ та корів, поступово збільшуються привіси м'яса та надої молока ".

Як повідомив заступник генерального директора корпорації "Укрзооветпромпостач", кандидат ветеринарних наук Павло Достоєвський, в Ізраїлі, який є світовим лідером з надоїв, наразі отримують 12 тисяч літрів молока від однієї корови на рік. В Америці та Європі стандартом виробництва є 9 тисяч літрів молока на рік. В Україні поки виробляється в межах 4-х тисяч літрів на рік,  але ситуація поступово змінюється на краще. У країні та на Чернігівщині стає все більше господарств, де обсяги виробництва молока вже сягають європейського рівня.

"П'ять-щість тисяч літрів молока від корови можна отримувати без застосування концентрованих кормів, лише за рахунок збалансованого раціону, в якому головним кормом вважаю сінаж" - підкреслив П.Достоєвський. - Решта - генетика, технології та інші нюанси, без яких сьогодні у тваринництві успіх неможливий". На думку Павла Достоєвського, дев'ять тисяч літрів молока на рік від корови - цілком реально за умови застосування науково обґрунтованих підходів до справи.

На нараді сільгоспвиробники області, які займаються тваринництвом, були детально поінформовані про новинки у системі годівлі тварин. Зокрема, про ефективне застосування кормів із сої, які значно підвищують продуктивність виробництва молока та м'яса. Крім цього були розглянуті питання сучасних методів консервування грубих кормів, організації зеленого конвеєра, застосування мікробних препаратів у тваринництві, страхування тварин тощо.
 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська громада стала учасницею проєкту літніх клубів «Грай. Дій. Змінюй» 17:17

Чернігівська міська територіальна громада за результатами відкритого конкурсного відбору стала однією з переможниць проєкту літніх клубів для дітей та підлітків «Грай. Дій. Змінюй», який реалізує громадська організація DOCCU у межах проєкту PlayItForward у співпраці з міжнародною неурядовою організацією War Child Alliance в Україні.

Рада громад області: освіта, інвестиції, житло для ВПО та інші важливі питання розвитку 16:55

Чергове засідання Ради територіальних громад області відбулося у Чернігові 27 липня. На порядку денному – низка питань, що постійно в полі зору й на контролі ОВА, зокрема освоєння освітніх субвенцій, робота центрів життєстійкості, забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом, розроблення інвестиційних планів, забезпечення сталого мобільного зв’язку.

Анна Юр'єва — чемпіонка Європи серед юніорок з веслування на байдарках і каное! 16:13

З 23 до 26 липня в місті Сегед (Угорщина) відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років, який зібрав найсильніших молодих спортсменів континенту.

У Чернігові вшанували українців, які загинули в полоні 15:37

У Чернігові вшанували пам’ять Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.

Робота без бар’єрів 15:14

Водій, охоронник, вагар, логіст, менеджер, робітник з благоусторою– 10робочих місць у поточному році облаштовано роботодавцями Чернігівщини для людей з інвалідністю в межах компенсаційної програми служби зайнятості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини