Про підсумки і перспективи в АПК
Про попередні підсумки роботи аграрного сектору області на черговому брифінгу в облдержадміністрації говорив нещодавно призначений директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Хоботня.
Проте на початку розмови він окреслив завдання, які поставив перед ним та ввіреним йому Департаментом голова облдержадміністрації. Передовсім, це створення максимально доступних і корисних сервісів для сільгоспвиробників. Ці послуги, надані фахівцями Департаменту, мають сприяти розширенню ринків збуту сільгосппродукції, виробленої на Чернігівщині, залученню інвесторів на сільгосппідприємства області, поглиблення переробки сільгосппродукції на місцях тощо. При Департаменті планується також створення своєрідного комунікаційного майданчика для виробників сільгосппродукції та її покупців.
Для налагодження ефективної співпраці та більш досконалого вивчення проблем та потреб сільгоспвиробників у Департаменті АПР розробили анкету, яку вже найближчим часом розішлють на усі сільгосппідприємства області. Крім того, у Департаменті запрацює гаряча телефонна лінія, скориставшись якою сільгоспвиробники області зможуть одержати кваліфіковані консультації фахівців Департаменту. Як підкреслив Сергій Хоботня, такої допомоги потребують, перш за все, малі та середні підприємства, що не мають коштів на оплату послуг експертів та консультантів на комерційній основі.
За словами директора Департаменту АПР, зараз сільськогосподарські підприємства регіону продовжують збирання зернових культур. Вже обмолочено 81% прогнозованих площ. Намолочено майже 2 мільйони 660 тисяч тонн зерна. Середня врожайність – 48,5 центнера з гектара. Найбільший вал зерна в Бобровицькому районі – 350 тисяч тонн, Прилуцькому – 329, Бахмацькому – 233. Найліпші врожаї одержали у Прилуцькому районі – 67,6 центнера з гектара, Бобровицькому – 67, Бахмацькому та Варвинському – по 58. Очікуваний валовий збір зерна у цьому році – 3 мільйони 375 тисяч тонн зерна, прогнозована урожайність – 50,4 центнера з гектара. Область посідає 2 місце в країні по вирощуванню озимого жита. Попри погодні негаразди, тут вже посіяно 98% прогнозованого обсягу озимих зернових (пшениці – 97%, жита – 100%).
Один з найвищих в Україні і урожай картоплі на Чернігівщині – 187 центнерів з гектара (на 26 центнерів більше середньо-українського показника).
Великого значення в області надають збереженню чисельності поголів’я великої рогатої худоби. Сьогодні Чернігівщина п’ята в Україні за кількістю поголів’я ВРХ, четверта – за показниками середньодобового приросту.
Збереження темпів розвитку сільського господарства неможливе без залучення інвестицій. У порівнянні з минулим роком їх сума зросла на 33% і склала понад 380 мільйонів гривень. З початку року побудовано 6 зернових сушарок, завершено будівництво елеваторів у СТОВ «Інтер» Ічнянського району і ТОВ «СП» «Агродім» Бахмацького району, введено в дію 6 тваринницьких об’єктів. На сьогодні в області реалізується ще 29 проектів на суму 454,4 мільйона гривень. Це, переважно, внутрішні капіталовкладення. На жаль, відзначалося на брифінгу, інвестування кількох великих сільгосппроектів в області призупинилося з незалежних від місцевої влади причин.
Проте, як запевнив Сергій Хоботня, в області робитимуть все можливе, щоб стимулювати розвиток виробництва сільгосппродукції та її переробки, адже це вагомий сегмент економіки, який забезпечує близько 40% надходжень до обласного бюджету, створення значної кількості робочих місць та збереження інфраструктури на селі.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська громада стала учасницею проєкту літніх клубів «Грай. Дій. Змінюй» 17:17
Чернігівська міська територіальна громада за результатами відкритого конкурсного відбору стала однією з переможниць проєкту літніх клубів для дітей та підлітків «Грай. Дій. Змінюй», який реалізує громадська організація DOCCU у межах проєкту PlayItForward у співпраці з міжнародною неурядовою організацією War Child Alliance в Україні.
Рада громад області: освіта, інвестиції, житло для ВПО та інші важливі питання розвитку 16:55
Чергове засідання Ради територіальних громад області відбулося у Чернігові 27 липня. На порядку денному – низка питань, що постійно в полі зору й на контролі ОВА, зокрема освоєння освітніх субвенцій, робота центрів життєстійкості, забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом, розроблення інвестиційних планів, забезпечення сталого мобільного зв’язку.
Анна Юр'єва — чемпіонка Європи серед юніорок з веслування на байдарках і каное! 16:13
З 23 до 26 липня в місті Сегед (Угорщина) відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років, який зібрав найсильніших молодих спортсменів континенту.
У Чернігові вшанували українців, які загинули в полоні 15:37
У Чернігові вшанували пам’ять Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.
Робота без бар’єрів 15:14
Водій, охоронник, вагар, логіст, менеджер, робітник з благоусторою– 10робочих місць у поточному році облаштовано роботодавцями Чернігівщини для людей з інвалідністю в межах компенсаційної програми служби зайнятості.