На Чернігівщині борги за газ перевищили 90 мільйонів гривень
За 9 місяців 2015 року заборгованість споживачів газу Чернігівської області у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилася майже на 71 мільйон гривень і станом на 1 жовтня склала 91,2 мільйонів гривень. Найбільші борги накопичили побутові споживачі – це 87,4 млн грн. Також суттєву заборгованість мають бюджетники – 3,8 млн грн.

Для стабільного проходження опалювального сезону і отримання достатнього обсягу енергоресурсу постачальник газу повинен своєчасно розраховуватися з НАК «Нафтогаз України». Втім, на сьогодні і постачальник газу, і газорозподільча компанія констатують надскладну ситуацію з платежами.
Окрім заборгованості перед ПАТ «Чернігівгаз» в розмірі 32,6 млн грн., яка утворилася до 1 липня поточного року, побутові споживачі вже накопичили боргів майже на 55 млн грн. новому постачальнику - «Чернігівгаз Збуту». Бюджетні організації досі не погасили 3,3 млн грн. боргів перед «Чернігівгазом».
«Теперішню ситуацію з розрахунками можна прямо назвати критичною. Ми очікуємо на доволі складний опалювальний сезон. Висока ціна газу не дала споживачам змоги оговтатися від попередніх боргів, коли настали холоди, і людям знов доведеться оплачувати великі рахунки за опалення. Звертаємося до населення і до керівників установ-боржників з проханням віднайти кошти та терміново погасити борги і в подальшому їх не допускати», - наголосив директор ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста.
Найбільшими боржниками серед категорії населення є жителі Чернігова та Чернігівського району – на них припадає 66% заборгованостей, що є в області.
Серед найбільших боржників бюджетної сфери - відділи освіти Козелецького, Талалаївського, Носівського та Ріпкинського районів.
Протягом січня-вересня 2015 року за регулярні неплатежі від газопостачання відключені 678 побутових споживачів. На сьогодні без газу залишаються понад 2,9 тисяч споживачів, видано попереджень на відключення більше 2,5 тисяч.
«Хочемо нагадати, що ми не маємо права постачати газ боржникам і будемо змушені вдаватися до відключень. А це завжди неприємний момент і для компанії, і для споживачів. Відключення тягне за собою зайві витрати, адже для відновлення газопостачання окрім боргів людині потрібно буде оплатити послугу відключення та підключення до газу. На сьогодні населенню це обходиться в 185 гривень», - зазначив перший заступник голови правління «Чернігівгазу» Сергій Савченко.
Окрім цього, від своєчасних розрахунків за газ напряму залежить виробнича діяльність газорозподільчої компанії. Затримка платежів призводить до дефіциту тарифної виручки, за рахунок якої ПАТ «Чернігівгаз» підтримує газотранспортну систему в робочому стані, фінансує програми з модернізації мереж, безкоштовно встановлює лічильники, тощо.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.