Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 липня, 15:23:08

“Відновлення торфових боліт для збереження біорізноманіття, скорочення парникових газів та економічного зростання Українського Полісся”

13.03.2012   08:12

12 березня перший заступник голови обласної ради Іван Коробка зустрівся з керівником Проекту “Відновлення торфових боліт для збереження біорізноманіття, скорочення парникових газів та економічного зростання Українського Полісся” (вуглецевий проект) Олександром Микитюком та координатором цього проекту по Чернігівській області Риммою Олексенко.

Даний проект – пілотний, який реалізується з кінця 2010 року на території Волинської, Рівненської та Чернігівської областей.

Фінансується Проект за рахунок коштів Німецького банку реконструкції та розвитку і Королівського товариства охорони птахів Великобританії.

Існує загроза виникнення чисельних пожеж, що призводять до втрати значних запасів торфу, лісу, фінансових ресурсів, що йдуть на тушіння пожеж, тощо. Внаслідок чого відбувається зниження продуктивності сіножатей та пасовищ за рахунок збільшення водного дефіциту осушених торфовищ та скорочення їх площ через заростання території чагарниками та бур’янами, а також спричиняє неможливість ефективного використання дрібних земельних ділянок, розташованих в межах однієї меліоративної системи.

Метою Проекту є використання торфовищ після контрольованого підйому ґрунтових вод. Це – відновлення заплавних лук під сіножаті та пасовища, розвиток тваринництва, а також використання біомаси чагарників, очерету для виготовлення паливних брикетів, як одного з альтернативних видів палива.

Для області це дає змогу залучити додаткові інвестиції на реконструкцію меліоративних систем – державних та комунальних. Кошторисом проекту передбачено фінансування в розмірі 1,1 млн. євро, на розвиток відновлювальних видів палива – 150 тис. євро та у розвиток сільських виробничих кооперативів – 120 тис. євро. У рамках реалізації даного проекту профінансовано близько 600 тис. грн.

Так, у Городнянському районі, у Тупичівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, згідно з цим проектом профінансовано реконструкцію шкільної котельні. На придбання котлів на альтернативних видах палива витрачено 192,00 тис. грн., на придбання труб для подачі тепла – 27, 956 тис. грн.

У зустрічі взяли участь представники UNDP “Зміцнення управління та фінансової стійкості національної системи природоохоронних територій в Україні”, які займаються проектом відновлення торф’яників у Поліссі. Це у майбутньому дозволить залучити додаткові кошти на реалізацію даного проекту.
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.

Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37

30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.

Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54

1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».

Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33

Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.

У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02

На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.