Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 червня, 03:09:58

“Відновлення торфових боліт для збереження біорізноманіття, скорочення парникових газів та економічного зростання Українського Полісся”

13.03.2012   08:12

12 березня перший заступник голови обласної ради Іван Коробка зустрівся з керівником Проекту “Відновлення торфових боліт для збереження біорізноманіття, скорочення парникових газів та економічного зростання Українського Полісся” (вуглецевий проект) Олександром Микитюком та координатором цього проекту по Чернігівській області Риммою Олексенко.

Даний проект – пілотний, який реалізується з кінця 2010 року на території Волинської, Рівненської та Чернігівської областей.

Фінансується Проект за рахунок коштів Німецького банку реконструкції та розвитку і Королівського товариства охорони птахів Великобританії.

Існує загроза виникнення чисельних пожеж, що призводять до втрати значних запасів торфу, лісу, фінансових ресурсів, що йдуть на тушіння пожеж, тощо. Внаслідок чого відбувається зниження продуктивності сіножатей та пасовищ за рахунок збільшення водного дефіциту осушених торфовищ та скорочення їх площ через заростання території чагарниками та бур’янами, а також спричиняє неможливість ефективного використання дрібних земельних ділянок, розташованих в межах однієї меліоративної системи.

Метою Проекту є використання торфовищ після контрольованого підйому ґрунтових вод. Це – відновлення заплавних лук під сіножаті та пасовища, розвиток тваринництва, а також використання біомаси чагарників, очерету для виготовлення паливних брикетів, як одного з альтернативних видів палива.

Для області це дає змогу залучити додаткові інвестиції на реконструкцію меліоративних систем – державних та комунальних. Кошторисом проекту передбачено фінансування в розмірі 1,1 млн. євро, на розвиток відновлювальних видів палива – 150 тис. євро та у розвиток сільських виробничих кооперативів – 120 тис. євро. У рамках реалізації даного проекту профінансовано близько 600 тис. грн.

Так, у Городнянському районі, у Тупичівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, згідно з цим проектом профінансовано реконструкцію шкільної котельні. На придбання котлів на альтернативних видах палива витрачено 192,00 тис. грн., на придбання труб для подачі тепла – 27, 956 тис. грн.

У зустрічі взяли участь представники UNDP “Зміцнення управління та фінансової стійкості національної системи природоохоронних територій в Україні”, які займаються проектом відновлення торф’яників у Поліссі. Це у майбутньому дозволить залучити додаткові кошти на реалізацію даного проекту.
 

Останні новини Чернігівщини

На дорозі Р-69 Київ - Вишгород - Десна - Чернігів на тимчасових об'їздах біля двох зруйнованих мостів влаштували тверде покриття

На дорозі Р-69 Київ - Вишгород - Десна - Чернігів на тимчасових об'їздах біля двох зруйнованих мостів влаштували тверде покриття 18:25

Проїзд став комфортнішим. Для цього використано матеріали відфрезерування, отримані в процесі ремонту дороги.

18:18

Інженерно-саперні підрозділи Держспецтрансслужби Міністерства оборони України продовжують розмінування транспортної інфраструктури Чернігівщини.

У Ніжині відбудеться патріотичний велопробіг

У Ніжині відбудеться патріотичний велопробіг 17:41

Наближається свято Дня Конституції України. З нагоди свята буде проведено вело флешмоб "Я допомагаю ЗСУ".

В’ячеслав Чаус вручив сертифікати чемпіонам Дефлімпійських ігор та їхнім тренерам 17:22

11 медалей (10 золотих та 1 срібна) — результат чернігівських спортсменів на XXIV літніх Дефлімпійських іграх з плавання та кульової стрільби серед осіб з порушеннями слуху.