Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 квітня, 17:51:04

У Чернігові завершується будівництво каналізаційного колектора

23.09.2015   07:29

Чернігівський міський голова Олександр Соколов ознайомився із завершенням робіт щодо будівництва напірного каналізаційного трубопроводу від каналізаційної насосної станції №1 до вул. Ушинського.

За його словами, будівництво колектора, що зараз перебуває на завершальному етапі, є надзвичайно важливою справою для Чернігова, адже йдеться про питання екологічної безпеки не тільки для жителів обласного центру Чернігівщини, але й столиці. Оскільки водопостачання киян на 60% відбувається з Десни.

О.Соколов підкреслив, що прокладання колектора розпочалося з 2004 року за гроші міського бюджету та державні кошти. «Цього року на роботи виділено 5 млн. грн. з міського бюджету, ще 10 млн. грн. надійшли з державного бюджету», - сказав він. Цього року вже побудовано 0,7 км трубопроводу, залишилось добудувати 0,418 км. Загальна довжина каналізаційного колектора становить 6,7 км.

Для будівництва колектора використовуються труби із сучасних матеріалів, гарантійний термін яких складає 50 років.

Начальник КП "Чернігівводоканал" Олександр Шкінь підкреслив, що роботи всі виконуються за графіком і завершаться у жовтні.  Працюючий зараз колектор буде переведений на резервний статус і використовуватиметься за потреби.

 

Довідка: у заплаві  р. Десна прокладено напірні каналізаційні трубопроводи – сталевий діаметром 600 мм та залізобетонний діаметром 700 мм. Вони збудовані відповідно у 1982 та 1972 роках. Довжина трубопроводів – 6,7 км. Щодоби через них перекачується від головної каналізаційної насосної станції на каналізаційні очисні споруди майже 40 тис. м3 неочищених стоків від населення та підприємств м. Чернігова.
Стан трубопроводів, особливо залізобетонного, був незадовільний. Виконані у 2006 році обстеження показали, що напірний каналізаційний трубопровід знаходиться у аварійному стані. Товщина верхньої частини трубопроводу внаслідок розшарування бетону зменшилась з 10 см до 1-2 см. Утворилися повздовжні та поперечні тріщини. За останні 5 років на трубопроводі сталися 24 аварійні пошкодження.

Останні новини Чернігівщини

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку 11:32

Правду говорити легко і приємно. Так нам говорили у дитинстві, так написано в вічних книгах. Але люди досить часто говорять неправду або прикрашають реальність. Хтось - більше, хтось – менше, хтось - заради вигоди, хтось – просто заради того, щоб збрехати.

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум 11:21

Молоді роки – час найкращих моментів життя, радощів, сподівань, помилок, накопичування досвіду. Час, який треба прожити на максимум позитивно, створивши надійну платформу для зрілих років.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів супів 11:10

До міжнародного дня супу пропонуємо приготувати один з десяти рецептів перших страв з кіноа, сочевицею, картоплею, вершками та куркою.

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року 10:45

11 квітня – Меркурій входить у вогняний, кардинальний знак Овна (буде тут до 28 квітня), тому різко активізується спілкування, часом, на зависоких тонах. Люди починають шукати, кому б розповісти про свої ідеї та проблеми, бо в цей час найпріоритетнішими стають особисті теми для розмови.