Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 листопада, 12:43:51

Підприємства Прилук – у тонусі

03.09.2015   14:30

Учора голова облдержадміністрації відвідав місто Прилуки. У ході візиту Валерій Куліч та директор департаменту економічного розвитку Юлія Свириденко зустрілися з керівництвом двох потужних підприємств: тютюнової компанії «В.А.Т. – Прилуки» і ТОВ «Алітоні».

Обидва виробництва забезпечують роботою більше тисячі двохсот прилучан і відраховують до бюджетів значні кошти. Саме тому голова ОДА визначив за необхідне ознайомитися з їхньою роботою та проблемами, які мають підприємства, щоб, за можливості, допомогти розв’язати їх і тим самим поліпшити економічний клімат Чернігівщини.

«Сьогодні, спілкуючись із керівниками тютюнової компанії та міським головою Прилук, проговорили хід реалізації проектів соціального партнерства, економічні показники та прогнози розвитку підприємства. Крім внутрішнього ринку «В.А.Т. – Прилуки» має значний експортний потенціал, що в комплексі дає об’єми виробництва, які забезпечують відрахування до Державного бюджету близько п’яти мільярдів гривень на рік. Проте, оскільки підприємство обслуговується Офісом великих платників податків, то всі відрахування, крім тих, які знімаються із зарплатні, надходять до центрального бюджету. Сподіваємося, що у ході децентралізації відбудуться зміни у цій системі, і більше коштів лишатиметься на місцях. За нашими підрахунками, якщо всі кошти, які сплачуються платниками податків Чернігівщини, лишатимуться у нас – область зможе не лише забезпечити свої потреби, а й матиме профіцит у розмірі близько двохсот мільйонів гривень на рік. Але ми розуміємо, що так не може бути, адже є й завдання, які мають виконуватися державою і також потребують значних коштів. Але, у будь-якому випадку, наше завдання – допомога виробникам і забезпечення їх безперешкодного розвитку. Адже щоб більше витрачати – потрібно більше заробляти. Інакше не буває, – за результатами зустрічі сказав Валерій Куліч. – Також від дирекції тютюнової компанії почув про те, що нині зареєстровано проект закону, яким запропоновано регламентувати один із технічних аспектів виробництва, а саме – пакування. Але представники компанії звернули увагу на те, що прийняття закону у такому вигляді спричинить перешкоди для експорту продукції. Тому я спробую в свою чергу звернути на це увагу народних депутатів для того, щоб доопрацювати проект закону. Таким чином ми зможемо допомогти підприємству збільшити обсяги експорту і, як наслідок, відрахувань у бюджети», – пояснив голова ОДА Валерій Куліч.

Після розмови з керівниками компанії та ознайомленням із виробництвом Валерій Куліч відвідав іще одне підприємство – ТОВ «Алітоні», яке виробляє взуття стовідсотково на експорт.

Голова ОДА був приємно вражений побаченим: «Я й уявлення не мав, що у Прилуках є таке потужне підприємство, яке забезпечує роботою 560 людей і успішно експортує до Італії взуття, на якому написано «Зроблено в Україні». Сьогодні ми проговоримо з керівництвом напрямки, за якими облдержадміністрація може бути корисною для розвитку підприємства. Переконаний, що такого роду зустрічі матимуть позитивний вплив на економіку Чернігівщини», – резюмував Валерій Куліч.

Останні новини Чернігівщини

Вчинив дебош у магазині та втік ховатися у чужу квартиру: поліцейські вгамували агресивного чоловіка і передали його медикам 10:24

Співробітники Чернігівського райуправління поліції за силової підтримки роти поліції особливого призначення зупинили агресивну поведінку чоловіка, який влаштував погром в пивному магазині, а потім вдерся до чужої квартири в сусідній п’ятиповерхівці та зачинився там.

В області перевірятимуть готовність роботи автотранспорту в зимовий період 10:22

Комплекс заходів на автомобільному транспорті «Перевізник зима» буде відбуватися з 01 по 21 грудня 2023 року. Про це інформує Відділ державного нагляду (контролю) у Чернігівській області.

Діє програма безкоштовної професійно-технічної освіти для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни 10:20

Навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які на сьогодні діють у 8 областях України. Там можна пройти як первинну професійну підготовку, так і перепідготовку чи підвищення кваліфікації.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:17

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 7 пожеж.

28 листопада - цей день в Україні та в світі

28 листопада - цей день в Україні та в світі 09:15

ДЕНЬ 643 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 643 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини