Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 02:27:13

Підприємства Прилук – у тонусі

03.09.2015   14:30

Учора голова облдержадміністрації відвідав місто Прилуки. У ході візиту Валерій Куліч та директор департаменту економічного розвитку Юлія Свириденко зустрілися з керівництвом двох потужних підприємств: тютюнової компанії «В.А.Т. – Прилуки» і ТОВ «Алітоні».

Обидва виробництва забезпечують роботою більше тисячі двохсот прилучан і відраховують до бюджетів значні кошти. Саме тому голова ОДА визначив за необхідне ознайомитися з їхньою роботою та проблемами, які мають підприємства, щоб, за можливості, допомогти розв’язати їх і тим самим поліпшити економічний клімат Чернігівщини.

«Сьогодні, спілкуючись із керівниками тютюнової компанії та міським головою Прилук, проговорили хід реалізації проектів соціального партнерства, економічні показники та прогнози розвитку підприємства. Крім внутрішнього ринку «В.А.Т. – Прилуки» має значний експортний потенціал, що в комплексі дає об’єми виробництва, які забезпечують відрахування до Державного бюджету близько п’яти мільярдів гривень на рік. Проте, оскільки підприємство обслуговується Офісом великих платників податків, то всі відрахування, крім тих, які знімаються із зарплатні, надходять до центрального бюджету. Сподіваємося, що у ході децентралізації відбудуться зміни у цій системі, і більше коштів лишатиметься на місцях. За нашими підрахунками, якщо всі кошти, які сплачуються платниками податків Чернігівщини, лишатимуться у нас – область зможе не лише забезпечити свої потреби, а й матиме профіцит у розмірі близько двохсот мільйонів гривень на рік. Але ми розуміємо, що так не може бути, адже є й завдання, які мають виконуватися державою і також потребують значних коштів. Але, у будь-якому випадку, наше завдання – допомога виробникам і забезпечення їх безперешкодного розвитку. Адже щоб більше витрачати – потрібно більше заробляти. Інакше не буває, – за результатами зустрічі сказав Валерій Куліч. – Також від дирекції тютюнової компанії почув про те, що нині зареєстровано проект закону, яким запропоновано регламентувати один із технічних аспектів виробництва, а саме – пакування. Але представники компанії звернули увагу на те, що прийняття закону у такому вигляді спричинить перешкоди для експорту продукції. Тому я спробую в свою чергу звернути на це увагу народних депутатів для того, щоб доопрацювати проект закону. Таким чином ми зможемо допомогти підприємству збільшити обсяги експорту і, як наслідок, відрахувань у бюджети», – пояснив голова ОДА Валерій Куліч.

Після розмови з керівниками компанії та ознайомленням із виробництвом Валерій Куліч відвідав іще одне підприємство – ТОВ «Алітоні», яке виробляє взуття стовідсотково на експорт.

Голова ОДА був приємно вражений побаченим: «Я й уявлення не мав, що у Прилуках є таке потужне підприємство, яке забезпечує роботою 560 людей і успішно експортує до Італії взуття, на якому написано «Зроблено в Україні». Сьогодні ми проговоримо з керівництвом напрямки, за якими облдержадміністрація може бути корисною для розвитку підприємства. Переконаний, що такого роду зустрічі матимуть позитивний вплив на економіку Чернігівщини», – резюмував Валерій Куліч.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.

Суд за позовом прокурора зобов’язав міську раду ліквідувати

Суд за позовом прокурора зобов’язав міську раду ліквідувати "смоляне озеро" у Чернігові 14:15

Чернігівський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокурора про визнання протиправною бездіяльності Чернігівської міської ради і зобов’язав ліквідувати так зване «смоляне озеро».

ABInBevEfes Україна підбила підсумки першого кварталу 2021 року

ABInBevEfes Україна підбила підсумки першого кварталу 2021 року 14:03

Компанія ABInBevEfes Україна, створена в результаті об’єднання одного із найбільших в світі виробника пива Anheuser-Busch InBev (AB InBev) і регіональної пивоварної компанії з виробництва напоїв з провідними позиціями Anadolu Efes, підбила підсумки роботи за перший квартал 2021 року.

На Чернігівщині відзначають День пам’яті та примирення

На Чернігівщині відзначають День пам’яті та примирення 13:37

День пам’яті та примирення та День перемоги нагадують всьому світу про страшну катастрофу і є застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.