Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 26 лютого, 05:22:49

Не хитруй з державою

06.03.2012   16:45Агенцiя

Чимало мешканців нашого міста відповідно до Податкового кодексу України отримують податкову соціальну пільгу. Відповідно до Закону України „Про державний бюджет України на 2012 рік”, з 1 січня 2012 року: прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено на рівні 1073 грн., рівень мінімальної заробітної плати – 1073 грн. на місяць.

Відповідно до Кодексу податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (1073 грн. х 1,4 = 1 502,20 грн., після округлення 1 500 грн.).
Отже, з метою застосування податкової соціальної пільги у 2012 році розмір доходу не повинен перевищувати 1 500 грн.

Пільга застосовується виключно за одним місцем виплати заробітної плати.

Проте аналіз податкової звітності свідчить, що окремі особи виявляють фінансову хитрість і порушуючи законодавство користуються пільгою за декільками місцями роботи. Цим страждають, перш за все, працівники – сумісники, лектори, тренери, викладачі, артисти. Тож податківцям доводиться відміняти соцпільги, доутримувати податок на доходи фізичних осіб і донараховувати до сплати у бюджет відповідні суми. А ще на таких пільговиків накладаються штрафи у розмірі 100% суми такої недоплати.

Податківці застерігають: не намагайтеся хитрувати з державою, адже і пільги зникнуть, і штрафи доведеться заплатити.
До речі, з початку року до місцевого бюджету надійшло 59,3 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Володимир Луценко, в.о. заступника начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС

Останні новини Чернігівщини

Анатолій Миколайович Степаненко із Срібнянської громади — Герой України. Посмертно. 16:44

Найвище звання та орден «Золота Зірка» присвоїв своїм Указом Президент Володимир Зеленський. Документ підписаний 24 лютого 2026 року, в четверту річницю повномасштабної війни.

П’ятнадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо власної малолітньої доньки 16:13

Ніжинський міський суд Чернігівської області виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо його доньки. Чоловік проведе за гратами 15 років.

На Чернігівщині росіяни продовжують атаки мирного населення: поліцейські задокументували воєнний злочин 15:22

Вчора ввечері росіяни поцілили дроном по території домогосподарства в одному з сіл Новгород-Сіверського району – поранення зазнав неповнолітній хлопчик, який в цей час був на подвір’ї. Дитину госпіталізували до лікарні.

На знак вдячності та визнання мужності і стійкості Президент нагородив тих, хто боронить державу на передовій і в тилу 14:41

До четвертих роковин повномасштабного вторгнення Володимир Зеленський відзначив державними нагородами воїнів і цивільних.

У Чернігівському районі поліція притягнула до адміністративної відповідальності водія, який у нетверезому стані скоїв ДТП 13:36

Поліцейські під час встановлення обставин дорожньо-транспортної пригоди з’ясували, що причетний до неї водій перебував у стані алкогольного сп’яніння.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини