Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 вересня, 09:51:28

На Новгород-Сіверщині вже зібрана третина ранніх зернових

06.08.2015   10:10

Жнива на Н-Сіверщині тривають тільки півтора тижні, проте вже зібрано близько третини ранніх зернових. Незважаючи на деякі труднощі, збиральна кампанія в районі проходить досить добре і врожайність культур краща, ніж у попередні роки.

Чимало людей не люблять спеку, проте, це найкраща пора для жнив. Аграрії це добре знають, тому намагаються скористатися цими теплими сухими днями та якомога швидше зібрати врожай. З ранку і до пізнього вечора на полях працює техніка "Н.-Сіверських аграрних інвестицій". Це підприємство на Н.-Сіверщині обробляє найбільшу площу землі з-поміж інших сільгоспвиробників району. Цьогоріч в аграрних інвестиціях було посіяно близько 3 тис. 600 гектарів пшениці. І саме зараз іде активне збирання врожаю цієї культури.

Анатолій Луцюк - директор ПП "Н.-Сіверські аграрні інвестиції": "Почали ми відповідно з полів, які дозріли першими. Це більш піщані грунти в районі Дігтярівки. Задіяли ми там поле. 180 га вбрали, 55,9 ц ми отримали, можна сказати, не на кращих землях. Зараз ми вбирали на Кіровських землях поля. В середньому зараз ми вбираємо по 60 ц . Виходить одне поле в 123 га ось дало в районі 70 ц".


Зараз на полях аграрних інвестицій залучено 11 комбайнів та 10 одиниць автомобілів. Невдовзі очікується приїзд ще додаткової техніки. Тож завершити збирання врожаю в підприємстві планують до 15 серпня. За словами Анатолія Миколайовича, суттєвих проблем під час жнив немає. Техніка гарна, ціна на пальне на рівні минулого року, а от вартість послуг та добрив значно зросла.

Анатолій Луцюк - директор ПП "Н.-Сіверські аграрні інвестиції": "Послуги збільшилися відповідно до долара і відповідно збільшилися мінеральні добрива в 2 рази, засоби захисту рослин також більше ніж в 2 рази, тому що засоби захисту рослин закуповуються в доларах. Вони були в доларах і є в доларах".
Цьогоріч жнива розпочалися з запізненням - каже начальник АПР РДА Володимир Радченко. Погода не сприяла дозріванню зернових, тому жнива розпочалися лише в кінці липня.

Володимир Радченко - начальник АПР Н.-Сіверської РДА: "В цьому році зернових в районі посіяно 27 тис. га, але ранньозернові займають 14 тис. 790 га. Це озимі культури: озима пшениця та озиме жито 12, 5 тис. займають, до тисячі га ячменю і 1 тис. 200 га вівсу. Це такі ранні зернові культури".

Насьогодні в районі зібрано вже 32 % озимих культур. Як каже Володимир Михайлович, цьогорічний врожай кращий за попередні роки. В сереньому 41 ц з 1 га. Загалом збиральна кампанія проходить добре, проте є і деякі труднощі.

Володимир Радченко - начальник АПР Н.-Сіверської РДА: "З особливостей таких, багато посівів вилягло від дощової погоди і вітру, тому це перешкоджає збиранню зернових, комбайни йдуть дуже повільно. Насьогоднішній день в районі працює залучених комбайнів, крім своїх - 21. Своїх у господарствах залучено вже 28 комбайнів і ще до десятка комбайнів буде залучених".

trksiver.com.ua

Останні новини Чернігівщини

Служба зайнятості підтримує переселенців 18:40

Вчора відбулася робоча поїздка директора та заступника директора Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник та Сергія Роговцявідповідно на Корюківщину.

Поліція Чернігівщини закликає водіїв та пішоходів неухильно дотримуватися правил дорожнього руху 18:15

Співробітники груп реагування патрульної поліції Чернігівщини проводять профілактичну роботу з учасниками дорожнього руху та слідкують за неухильним дотриманням ПДР як водіями, так і пішоходами.

Мобільний клас із мінної безпеки курсує Чернігівщиною 17:51

Сьогодні киїнські ліцеїсти мали змогу дізнатися про найпоширеніші види вибухонебезпечних предметів їх види, наслідки необережного поводження, а також основні вимоги у разі виявлення підозрілих предметів.

Патрульні виявили медпрепарати, які можуть бути наркотичними речовинами 17:09

Вчора на стаціонарному посту "Кіпті" патрульні поліцейські під час контролю транспортних засобів звернули увагу на громадянина, що був пасажиром мікроавтобусу Mercedes.

В пам'ять поліцейських, які героїчно загинули під час оборони Чернігова, висадили вічнозелені дерева 16:23

Сьогодні співробітники поліції разом з родинами загиблих колег висадили туї на знак вічної пам’яті про Володимира Настича, Дмитра Музирьова, Дмитра Лук’яненка та Олексія Христенка

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини