Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 березня, 12:00:38

Чернігівщина готується до посівної в умовах затяжної та вологої весни

02.03.2012   15:30Агенцiя

Особливості посівної кампанії цього року на Чернігівщині визначатимуться затяжним характером весни з достатнім запасом вологи у ґрунті. Про це йшлося на обласній науково-практичній конференції з питань проведення весняно-польових робіт у 2012 році, яка пройшла у Чернігові.

Нинішня зима принесла достатньо опадів на поля Чернігівщини, тому хоча весняні роботи, за попередніми прогнозами синоптиків, розпочнуться дещо пізніше, ніж зазвичай, наявність вологи у ґрунті створить гарні стартові умови для вегетації ярих культур майбутнього врожаю.

Як зазначив начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Максак, озимі культури на Чернігівщині перезимували непогано: наразі лише 9% озимини знаходяться у слабкому та зрідженому стані, а 91% – у доброму та задовільному, що є одним з кращих показників в Україні. Тим не менше до вірогідного пересіву культур все одно треба бути готовим.

Однією з кращих культур для пересіву та й взагалі для посіву є кукурудза, яка дає гарні врожаї в складних кліматичних умовах Полісся. Як зазначив доктор сільськогосподарських наук з дніпропетровського Інституту сільського господарства степової зони НААНУ Сергій Красненков, ставка на кукурудзу є практично безпрограшним варіантом для сільгоспвиробників Чернігівщини і з технологічної, і з маркетингової точок зору.

Як було повідомлено, ярими культурами цього року на Чернігівщині планується засіяти майже 1,1 мільйона гектарів ріллі, що на 19 тисяч га більше, ніж торік. Озимих культур під врожай 2012 року також посіяно більше, ніж під врожай минулого року.

Учасники науково-практичної конференції, а це провідні аграрні науковці та виробники Чернігівщини, також обговорили питання покращення родючості ґрунтів, технологічні особливості виконання посівних робіт у 2012 році, шляхи підвищення репродукційності насіння, фітосанітарний стан посівів, умови кредитування сільгоспвиробників у поточному році тощо.

Прес-служба головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА 09:35

На 1 січня 2020 року чисельність наявного населення міста Чернігів, за оцінкою, становила 286,9 тис. осіб. За рік кількість жителів обласного центру зменшилася на 1,4 тис. осіб.

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування 09:14

Любі наші читачі! Чернігівська обласна бібліотека для дітей, як і вся країна, на карантині, але ми працюємо для вас на нашому сайті.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини