Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 24 вересня, 06:41:59

Чому кошти від споживачів не потрапляють на рахунок постачальника газу і як це вплине на підготовку до опалювального сезону на Чернігівщині

05.08.2015   14:02Агенцiя

НКРЕКП прийняло рішення про зміну алгоритму розподілу коштів за газ, які надходять від споживачів, внаслідок чого були заблоковані рахунки зі спеціальним режимом використання ПАТ "Чернігівгаз" і ТОВ "Чернігівгаз Збут".

Така ситуація унеможливила нормальну роботу обох підприємств, що загрожує зривом підготовки до опалювального сезону, а також посилює кризу взаємних неплатежів між учасниками газового ринку і бюджетами.

Таку інформацію сьогодні донесли журналістам на прес-конференції керівники ПАТ "Чернігівгаз" і ТОВ "Чернігівгаз Збут".

Вже понад місяць - з 1 липня 2015 року кошти, що надходять від споживачів Чернігівської області в рахунок оплати за газ, акумулюються на спецрахунках Ощадбанку, але не розподіляються між учасниками ринку.

Критичну ситуаціюспричинило неправомірне рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) щодо зміни алгоритму розподілу коштів, що надходять від споживачів газу на розподільчий рахунок ТОВ "Чернігівгаз Збут".Алгоритм був прийнятий з грубим порушенням законодавства, зокрема Господарського кодексу України та Закону України "Про засади функціонування ринку природного газу".

"Для вирішення даної проблеми потрібно лише відкоригувати діючий алгоритм, і на це не потрібно багато часу. Алевсі намагання і багаточисленні спроби знайти порозуміння та компроміс з відповідальними особами досі не дали жодних позитивних результатів.Подібні непрофесійні та безвідповідальні дії владних органів можуть призвести до зриву опалювального сезону на Чернігівщині та ставлять під питання можливість безперебійного постачання природного газу споживачам регіону", -зазначив директор ТОВ "Чернігівгаз Збут" Іван Луста.

На сьогодні лише по ПАТ "Чернігівгаз" на рахунках заблоковано близько 3 мільйонів гривен. Через відсутність коштів компанія не в змозі виконати в повному обсязі всі необхідні роботи щодо підготовки газових мереж Чернігівської області до опалювального сезону, а також виконувати інвестиційні програми.

"Через блокування рахунків наше підприємство фактично працює в авральному режимі. І це стосується не лише поточних робіт, а й капітальних ремонтів, які ми запланували здійснити в ході підготовки до зими. Окрім цього гальмується виконання інвестпрограм. З одного боку влада заявляє про необхідність якнайшвидшого облаштування квартир лічильниками, а з іншого - не дає використати закладені на це кошти", - говорить голова правління ПАТ "Чернігівгаз" Алла Ярова.

За словами Івана Лусти, через економічно необґрунтовані тарифи на послуги постачання газу, розмір яких не покриває фактичні затрати, підприємство опинилося в ситуації, яка унеможливлює якісне обслуговування споживачів газу. "В нас немає коштів для фінансування витрат, пов'язаних з обслуговуванням споживачів, адже більша частина - 60% тарифу на постачання газу, встановленому НКРЕКП, направляється на оплату послуг державних монополістів - Укрпошти і Ощадбанку", - підсумував керівник.

На думку керівників, важкий фінансовий стан підприємств створений штучно - виключно через незаконні рішення і бездіяльність НКРЕКП та інших органів виконавчої влади.Але за будь-яких умовситуація потребує негайного вирішення, оскільки загрожує втратою контролю за технологічними процесами в галузі, а отже надійності та безпеці газопостачання регіону.

Останні новини Чернігівщини

Відзнаки «За оборону Чернігова»: 21 вересня громада дякувала військовим та цивільним, які боронили місто у 2022-му 15:47

21 вересня з нагоди Дня міста у Чернігівській міській раді відбулося вручення відзнак «За оборону Чернігова».

Під час дорожньо-транспортної пригоди перекинувся легковий автомобіль 15:13

Вчора, близько 21-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що на вулиці Незалежності сталася дорожньо-транспортна пригода — перекинувся легковий автомобіль.

У Ріпкинській громаді поліція спільно з екстреними службами провела безпековий захід для школярів 14:40

Співробітники ювенальної превенції Чернігівського районного управління поліції спільно з працівниками державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітниками регіональної газорозподільчої компанії та медиками провели інтерактивний безпековий захід для учнів школи у смт Ріпки.

Перенесення дати Дня міста: остаточна дискусія відбудеться після Перемоги 12:35

Дискусію, коли відзначати День міста, у Чернігові продовжать після Перемоги. Про це повідомив в.о. міського голови Олександр Ломако під час вручення відзнак «За оборону Чернігова», яке відбувалося 21 вересня з нагоди Дня міста-2023.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва: на часі – консолідація зусиль у підготовці до зими 11:54

Минуле засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва (РОМС) з іноземними донорами було присвячене запитам у сфері освіти, сьогоднішнє – не менш нагальному питанню – готовність до опалювального сезону об’єктів усіх форм власності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини