На Чернігівщині досягнута позитивна динаміка надходжень до бюджетів
Під час засідання колегії Головного управління ДФС у Чернігівській області проаналізовані результати першого півріччя щодо забезпечення надходжень до державного та місцевого бюджетів та напрацьовані відповідні заходи для успішної роботи на найближчу перспективу.

Як зазначила начальник Головного управління ДФС у Чернігівській області Людмила Слаутіна, хоча перше півріччя було досить складним і напруженим, але переважна більшість податкових інспекцій області забезпечили позитивну динаміку надходжень.
До загального фонду державного бюджету зібрано майже 831 мільйон гривень. Забезпечений приріст надходжень порівняно з відповідним періодом минулого року з переважної більшості податків та зборів. Приміром, податку на прибуток надійшло на 65 мільйонів гривень або в 1,7 рази більше, ПДВ – на 90 мільйонів гривень або на 45 %, збору за спецвикористання водних ресурсів – на 230 тисяч гривень або на 7 %, частини прибутку державних підприємств – надходження збільшилися в 5 разів.
Рівень добровільної сплати податків становить 95 %. Тож 5 % платежів надійшли від відпрацювання платників, які не є сумлінними та потребують посиленої уваги. Так, деякі платники ПДВ у кілька разів збільшили обсяги реалізації на внутрішньому ринку, а нарахування податку зменшили майже у 20 разів. При обсягах реалізації у кілька десятків мільйонів до бюджету вони сплатили символічну суму. А 52 платники з 10-мільйонними доходами звітували про відсутність прибутку або збитки.
До місцевих бюджетів за півріччя надійшло 897 мільйонів гривень. Питома вага податку на доходи фізичних осіб становить 56 %. Приріст надходжень порівняно з минулорічними також забезпечили всі податкові інспекції з таких бюджетоформуючих платежів місцевого бюджету, як плата за землю та єдиний податок. Щодо транспортного податку, який цього року є нововведенням, має бути посилена роз’яснювальна робота з платниками, щоб необхідні суми вони сплатили у визначені строки.
Є проблеми й зі сплатою акцизного податку від реалізації підакцизних товарів, як в обласному центрі, так і в усіх районах області. Наприклад, у Чернігові при вартості ліцензії на реалізацію алкогольних виробів 8 тисяч, а цигарок – 2 тисячі гривень, до бюджету деякими платниками сплачено за півріччя лише 200 - 300 гривень 5% акцизного податку з реалізації підакцизної продукції. Тож який сенс займатися бізнесом, який не окупає навіть вартість ліцензії? Зрозуміло, що продавець приховує фактичні обсяги реалізації.
Керівники податкових інспекцій доповідали - завдяки яким заходам та у які терміни будуть виправлені допущені недоліки.
Під час засідання колегії також йшлося про надходження до бюджету ПДВ в умовах його електронного адміністрування, правове супроводження перевірок, запобігання та протидію корупції тощо. З усіх порушених питань прийняті відповідні рішення, заплановані заходи та визначені терміни їх виконання.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.