Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 квітня, 17:27:32

Учасники АТО не платитимуть військовий збір

24.07.2015   18:45Агенцiя

«За перше півріччя 2015 року на підтримку української армії від платників м. Чернігова надійшло 27,7 млн.грн. військового збору, зокрема в червні - 5,6 млн. гривень»,

- проінформував начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області Олег Шуба.

Він також нагадав, що військовий збір запроваджено в Україні з серпня 2014 року та буде діяти до закінчення реформування Збройних сил України. Ставка збору - єдина та  складає 1,5% від об'єкта оподаткування. Платниками збору є фізичні особи-резиденти та нерезиденти, які отримують доходи з джерелом їх походження в Україні. Відповідальними за утримання та перерахування до бюджету збору є роботодавці, що виплачують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків та податкові агенти –щодо оподатковуваних інших доходів із джерел їх походження в Україні. Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) збору до бюджету здійснюється в порядку, встановленому ст.168 Податкового кодексу України.

09 липня 2015 року набрав чинності Закон України від 18.06.2015р. №548-VIII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції».

Згаданим Законом тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в антитерористичній операції (п.п.1.7 п.16¹ підр.10 р.XX Кодексу). Порядок підтвердження статусу зазначених осіб з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором буде здійснюватися у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Слід відмітити, що Закон набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування («Голос України» від 08.07.2015 №120), та вводиться в дію через два місяці після набрання ним чинності.
ДПІ у м. Чернігові повідомляє, що з текстом Закону №548-VIII можна ознайомитись на офіційному веб-порталі Верховної Ради України за посиланням: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/548-19.

Сектор комунікацій ДПІ у м. Чернігові

Останні новини Чернігівщини

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку 11:32

Правду говорити легко і приємно. Так нам говорили у дитинстві, так написано в вічних книгах. Але люди досить часто говорять неправду або прикрашають реальність. Хтось - більше, хтось – менше, хтось - заради вигоди, хтось – просто заради того, щоб збрехати.

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум 11:21

Молоді роки – час найкращих моментів життя, радощів, сподівань, помилок, накопичування досвіду. Час, який треба прожити на максимум позитивно, створивши надійну платформу для зрілих років.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів супів 11:10

До міжнародного дня супу пропонуємо приготувати один з десяти рецептів перших страв з кіноа, сочевицею, картоплею, вершками та куркою.

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року 10:45

11 квітня – Меркурій входить у вогняний, кардинальний знак Овна (буде тут до 28 квітня), тому різко активізується спілкування, часом, на зависоких тонах. Люди починають шукати, кому б розповісти про свої ідеї та проблеми, бо в цей час найпріоритетнішими стають особисті теми для розмови.