Оподаткування аграріїв: уряд пиляє гілку, на якій сидить
Про проблеми оподаткування підприємств аграрного сектору і, зокрема, про те, як не допустити «вбивчого» посилення податкового тиску на сільгоспвиробників говорили сьогодні підприємці-фермери, нардепи та представники виконавчої влади у форматі громадського слухання на тему: «Збереження спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість для сільськогосподарських товаровиробників».

«Ми зібралися тут разом – і великі і малі сільгоспвиробники області – аби згуртуватися і відстояти право на розвиток агросектору – локомотиву економіки України», – звернувся до майже двох сотень присутніх голова ОДА Валерій Куліч. Проблемою, що наразі об’єднує всіх виробників сільгосппродукції, є пропозиція уряду змінити діючу систему оподаткування аграріїв. Нині, і вже понад десять років, діє спеціальний режим оподаткування податком на додану вартість. На переконання та за розрахунками виробників – ця пільга є чи не єдиною формою допомоги держави, яка реально сприяє галузі і до якої мають доступ усі, пільгою, яка не може містити корупційної складової, бо надається всім автоматично на рівних умовах.
Прикладом ефективності діючої системи є тривалий позитивний тренд розвитку агробізнесу. Микола Кучер, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, зокрема, зазначив, що аграрний сектор уже понад десять років демонструє позитивне сальдо зовнішньої торгівлі, а експорт продукції за цей час збільшився у сім разів. «Уряд пиляє гілку, на якій сидить», – вважає парламентар. «Як раз за рахунок діючої системи оподаткування здійснюється більш інтенсивний розвиток галузі, частка якої у експортній торгівлі вже складає понад 30%», – переконаний інший нардеп – активний учасник зустрічі Валерій Давиденко.
Порівнюючи обсяги державної підтримки агропромислового сектору в країнах Європи та Україні, виробники зазначили, що європейські держави підтримують аграріїв на рівні 300 – 600 євро на гектар. Українські ж сільгоспвиробники цього не мають, але все одно виходять на світові ринки. Тому обов'язково треба зберегти хоча б спеціальний режим оподаткування, який підтримує підприємства і дає виробникам близько 26 доларів економії на гектарі. До того ж, уряд, за словами присутніх, не продемонстрував жодних фінансових розрахунків, проте досвід показує, що зі збільшенням податкового тиску зменшується вал продукції, а частка тіньового обігу – зростає. А це жодним чином не сприятиме розвитку економіки України.
Як конструктивну міру впливу на плани уряду агровиробники домовилися направити резолюцію за підсумками громадських слухань до відповідних столичних установ. Головна вимога – не допустити скасування спеціального режиму оподаткування, введення якого, на переконання аграріїв, може «поховати» галузь.
«Ми навчилися виробляти. Тепер настав час навчитися ще й вигідно продавати головні продукти національного експорту. Це необхідно з економічної точки зору і корисно з геополітичної. Адже український агробізнес – основний ціноутворювач у Чорноморських портах, а отже – і «скабка» для економіки північно-східного сусіда», – зазначив голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.