Нашестя балканської молі може знищити каштанові дерева
Чернігівські каштани, що потерпають від балканської молі – не самотні. Шкідник знищує дерева по всій території Європи, поступово просуваючись на північ до Російської Федерації.
Активно розповсюджуватись каштанова міль почала ще з 1980 року. За оцінками польських біологів, вона поширюється щороку на сто кілометрів.
У Чернігові каштанова міль з’явилась десь років 5 тому. Але на той момент її появу констатували здебільшого фахівці і вже тоді попереджали про небезпеку.
Прості мешканці міста почали помічати шкідника десь рік тому. Коли злодіяння молі стали вже дуже помітними візуально. Ось так виглядає листя каштанів після безчинств молі.
Як боротись зі шкідником? На це питання точної відповіді поки що немає. Але є кілька варіантів, наприклад, ввести ін’єкцію. Ліки разом із соком потрапляють у стовбур, а потім у листя. Для гусені балканської молі такий коктейль – то отрута. Є і інший спосіб боротьби зі шкідником.
Хімізація дерев на території міста. Для того, щоб війна зі шкідником була результативною, треба добре спланувати боротьбу. Потрібна програма, розроблена фахівцями, каже начальник КП ’Зеленбуд’ Володимир Брайко. Але головне – це кошти. Адже будь-який із запропонованих методів знищення Балканської молі вимагає капіталовкладень.
http://www.newch.tv/profile_news.php?itemid=19162
ТРА "Новий Чернiгiв"
Останні новини Чернігівщини
Про контроль за використанням бюджетних коштів - на зустрічі з начальником Північного офісу Держаудитслужби в області 09:31
Начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус зустрівся з керівником управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександром Кондрашовим.
Пропонувала купити неіснуючі автомобілі: на Чернігівщині поліція скерувала до суду справу серійної шахрайки 09:10
Поліцейські Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської окружної прокуратури підготували обвинувальний акт щодо зловмисниці, яка ошукувала двох своїх знайомих, пропонуючи їм пригнати неіснуючі легкові автомобілі з-за кордону. Жінці загрожує до п’яти років позбавлення волі.
В області працюють над забезпеченням безперебійного мобільного зв’язку під час відключень електроенергії 08:39
Нараду з представниками операторів мобільного зв’язку щодо сталості функціонування мереж у періоди можливих відключень електроенергії провів учора заступник голови Чернігівської ОДА Сергій Зенченко.
На Коропщині поліцейські виявили двох водіїв, які керували транспортними засобами у стані алкогольного спʼяніння 17:21
Під час патрулювання на території Коропської громади правоохоронці виявили двох водіїв, які кермували в стані алкогольного сп’яніння.