Робота податківців продовжується
Ні для кого не секрет, що податок на додану вартість є одним із криміногенних податків, за допомогою якого шахраї намагаються отримати кошти із бюджету.
Аби запобігти шахраям, державна податкова служба України запровадила систему співставлення показників Реєстрів виданих та отриманих податкових накладних платників податків – контрагентів, адже розбіжності, які виникають при такому співставленні дуже часто є тим “дзвіночком”, який повідомляє, що хтось із платників ПДВ міг вдатися до шахрайських схем ухилення від оподаткування або навіть посягнув на неналежний йому ПДВ з бюджету.
Основна робота міських податківців полягає у тому, щоб запобігти використанню таких схем підприємствами – “вигоданобувачами” та зробити неможливим діяльність таких підприємств. Як результат такої роботи, очікується збільшення платежів до бюджету тими підприємствами, які потрапили до списку підприємств – “вигодонабувачів”.
З початку року проведено 1859 камеральних перевірок податкових декларацій платників податків, податкова звітність яких вказувала на можливість застосування схем мінімізації. За результатами такої роботи до бюджету було донараховано 10,4 млн. грн., у тому числі, 5,4 млн. грн. – по податку на прибуток і 4,4 млн. грн. – по податку на додану вартість. При опрацюванні розбіжностей щодо ПДВ, які були виявлені по підприємствах, донараховано до бюджету 3,1 млн. грн.
Одним із завдань, які стоять перед податківцями є також завдання щодо залучення підприємств, що отримали статус “вигодонабувачів”, до самостійного підвищення рівня податкової віддачі. Тому, неодноразово проводяться зустрічі з керівниками зазначених підприємств. У результаті таких зустрічей окремі підприємства збільшили суми сплати податків до бюджету та здійснили коригування показників декларацій у сторону збільшення податкових зобов’язань.
Так, за 2 квартал 2011 року загальна сума задекларованих доходів становила 3 млн. грн., нарахована сума податку на прибуток 23,8 млн.грн., рівень податкової віддачі склав 0,84%. 500 підприємств задекларували рівень податкової віддачі більше 1%.
Валентина Панченко, ДПІ у м. Чернігові
Останні новини Чернігівщини
Медіабаза Чернігів зібрала місцевих медійників на День журналіста 14:57
6 червня, у День журналіста, регіональний хаб Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» організував зустріч для представників місцевих редакцій.
У шести лікарнях на Чернігівщині створили сучасні відділення амбулаторної реабілітації 14:32
У шести медичних закладах Чернігівської області з’явилися сучасні відділення амбулаторної реабілітації. Нові простори запрацювали у Городні, Козельці, Бобровиці, Куликівці, Бахмачі та Мені. Це дозволить жителям громад – як військовослужбовцям, так і цивільним чи ветеранам – отримувати якісні реабілітаційні послуги ближче до місця проживання.
Відкрито реєстрацію на відбіркові змагання «Ігри Ветеранів 2026» зі стрільби з луку, настільного тенісу та кросфіту 12:08
Міністерство у справах ветеранів України оголосило про початок реєстрації на відбірковий етап Всеукраїнських спортивних змагань «Ігри Ветеранів 2026». Учасники змагатимуться у стрільбі з луку, настільному тенісі та кросфіті.
Відбулася загальноміська нарада під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка 12:01
Сьогодні, 9 червня, відбулася загальноміська нарада під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка. Керівники структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради були зібрані з метою обговорення нагальних робочих питань та координації подальшої діяльності.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:59
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 6 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.