Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 11 квітня, 01:10:33

Підприємці без РРО. А що взамін?

10.07.2015   08:03Агенцiя

8 липня відбулася прес-конференція на тему «Підприємці без РРО. А що взамін?».

Підприємці та роботодавці Чернігівщини та усієї України декілька місяців боролися проти обов’язкового впровадження касових апаратів, але відстояти вдалося не всіх, а тому деяким підприємцям таки доведеться встановити ревізійно-розрахункові апарати.

Нагадаємо, 28 грудня 2014 року був прийнятий закон України щодо застосування фізичними особами підприємцями контрольно-касових апаратів з 01.01.2015 та 01.07.2015 та 01.01.2016 для юридичних осіб, для ФОП третьої та другої групи відповідно, тобто касові апарати мали ввести власники малого та середнього бізнесу.

Ірина Березинець пояснила, що в результаті масових акцій протесту представників малого та середнього бізнесу з усієї країни вдалося домогтися прийняття законопроекту 1088 про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Наразі від обов’язкового введення касових апаратів позбавлені фізичні особи підприємці з доходом менше 1 млн грн. та юридичні особи, що займаються наданням послуг населенню та проводять розрахунки за безготівковою системою.

Під дію закону не потрапили продавці пива (вони мають ще й оформити свої торгові точки як заклади ресторанного господарства) та юридичні особи, що займаються наданням послуг населенню та працюють за готівковий розрахунок.

Однак, проблема полягає не в самих РРО, а в нереформованій податковій системі і податковій службі України. «Боюся, що основна боротьба ще попереду», - висловив пересторогу Віталій Сальва. На його думку, відсутність будь-якого реформування податкової до кінця 2015 року покаже недієздатність уряду та його неспроможність проваджувати зміни, спрямовані на розвиток країни.

Роботодавці, присутні на прес-конференції, запевнили, підприємців, котрих не вдалося відстояти в боротьбі з касовими апаратами, не залишать на одинці з проблемами, адже на обслуговування касового апарату необхідно витратити близько 70 тис. грн. на рік, що є не підйомною сумою для багатьох. «Ми роз’їхалися, але не розійшлися», - підкреслила Олена Варнакова тим самим висловивши думку багатьох в готовності до кінця відстоювати інтереси тих, хто, як це не парадоксально, наповнює бюджет країни, і мав би отримувати максимальне сприяння від держави.

«Керівництво держави має звикнути до думки, що підприємці завжди доводять розпочату справу до кінця», - зазначила Світлана Жимолостнова. 
 
Інна Різуха закликала підприємців об’єднуватися в профспілки, щоб централізовано представляти власні інтереси.

Учасники зібрання запропонували представникам малого та середнього бізнесу згуртуватися навколо Всеукраїнського об’єднання «Фортеця» в силу, що протистояла б великому бізнесу, інтереси котрого, на думку Тетяни Опришко, відстоюють лобісти у Верховній Раді.

Також роботодавці Чернігівщини висловили вдячність всім засобам масової інформації, штабам політичних сил, громадським діячам та активістам, котрі допомогли у відстоюванні інтересів підприємців не тільки Чернігова, а й усієї країни.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 577 нових випадків COVID-19

Виявлено 577 нових випадків COVID-19 18:31

За даними управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 10 квітня в області зафіксовано 577 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб 17:07

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 10 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 6966 осіб.

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу 12:22

У 2020 році в загальному обсязі переміщень частка міждержавних склала лише один відсоток. Прибуло в область 69 осіб, вибуло 104 особи.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби 12:14

Дев’ятого квітня, в період нерестової заборони, Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції області на р. Десна, поблизу хутора Єньків Іванівської громади Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:05

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини