Підприємці без РРО. А що взамін?
8 липня відбулася прес-конференція на тему «Підприємці без РРО. А що взамін?».

Підприємці та роботодавці Чернігівщини та усієї України декілька місяців боролися проти обов’язкового впровадження касових апаратів, але відстояти вдалося не всіх, а тому деяким підприємцям таки доведеться встановити ревізійно-розрахункові апарати.
Нагадаємо, 28 грудня 2014 року був прийнятий закон України щодо застосування фізичними особами підприємцями контрольно-касових апаратів з 01.01.2015 та 01.07.2015 та 01.01.2016 для юридичних осіб, для ФОП третьої та другої групи відповідно, тобто касові апарати мали ввести власники малого та середнього бізнесу.
Ірина Березинець пояснила, що в результаті масових акцій протесту представників малого та середнього бізнесу з усієї країни вдалося домогтися прийняття законопроекту 1088 про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Наразі від обов’язкового введення касових апаратів позбавлені фізичні особи підприємці з доходом менше 1 млн грн. та юридичні особи, що займаються наданням послуг населенню та проводять розрахунки за безготівковою системою.
Під дію закону не потрапили продавці пива (вони мають ще й оформити свої торгові точки як заклади ресторанного господарства) та юридичні особи, що займаються наданням послуг населенню та працюють за готівковий розрахунок.
Однак, проблема полягає не в самих РРО, а в нереформованій податковій системі і податковій службі України. «Боюся, що основна боротьба ще попереду», - висловив пересторогу Віталій Сальва. На його думку, відсутність будь-якого реформування податкової до кінця 2015 року покаже недієздатність уряду та його неспроможність проваджувати зміни, спрямовані на розвиток країни.
Роботодавці, присутні на прес-конференції, запевнили, підприємців, котрих не вдалося відстояти в боротьбі з касовими апаратами, не залишать на одинці з проблемами, адже на обслуговування касового апарату необхідно витратити близько 70 тис. грн. на рік, що є не підйомною сумою для багатьох. «Ми роз’їхалися, але не розійшлися», - підкреслила Олена Варнакова тим самим висловивши думку багатьох в готовності до кінця відстоювати інтереси тих, хто, як це не парадоксально, наповнює бюджет країни, і мав би отримувати максимальне сприяння від держави.
«Керівництво держави має звикнути до думки, що підприємці завжди доводять розпочату справу до кінця», - зазначила Світлана Жимолостнова.
Інна Різуха закликала підприємців об’єднуватися в профспілки, щоб централізовано представляти власні інтереси.
Учасники зібрання запропонували представникам малого та середнього бізнесу згуртуватися навколо Всеукраїнського об’єднання «Фортеця» в силу, що протистояла б великому бізнесу, інтереси котрого, на думку Тетяни Опришко, відстоюють лобісти у Верховній Раді.
Також роботодавці Чернігівщини висловили вдячність всім засобам масової інформації, штабам політичних сил, громадським діячам та активістам, котрі допомогли у відстоюванні інтересів підприємців не тільки Чернігова, а й усієї країни.
Останні новини Чернігівщини
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє