На Чернігівщині сплачено понад 61 мільйон гривень військового збору
Надходження військового збору від платників Чернігівської області склали 61,3 млн. грн. Вагома частка в наповненні бюджету припадає на ДПІ в м. Чернігові – 40 відсотків, Прилуцьку ОДПІ – 15,3 відсотків, Козелецьку та Ніжинську ОДПІ – по 8 відсотків.
За підсумками півріччя Головним управлінням ДФС у Чернігівській області прогнозується отримати від платників більше 66 мільйонів гривень.
Таким чином, громадяни Чернігівщини продовжують робити свій внесок у підтримку збройних сил та обороноздатності України. Призначення цього збору покладає особливу відповідальність на платників – кожна гривня має вчасно потрапити за призначенням.
Нагадуємо, що військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри. Платниками збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є роботодавці, що виплачують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків, та податкові агенти — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні.
Також військовим збором оподатковуються доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань.
Верховною Радою України 12 травня 2015 року прийнято Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо військового збору», який набув чинності 11 червня 2015 року. Згідно із законом звільнено від оподаткування військовим збором доходи громадян від операцій з купівлі/продажу валюти.
Відділ комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині зареєстрували індустріальний парк «Носівські господарства» 10:13
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про включення індустріального парку «НОСІВСЬКІ ГОСПОДАРСТВА» до Реєстру індустріальних (промислових) парків. Парк створено строком на 30 років на території міста Носівка Ніжинського району. Ініціатором виступає Носівська міська рада.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
12 грудня: цей день в Україні і світі 10:05
День 1388 Російська агресія - Day 1388 Russian aggression
На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів 11:43
У листопаді на території області проведено комплекс робіт з видалення безхазяйних та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР). За результатами заходів утилізовано понад 20 тонн отруйних речовин.