Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 березня, 09:15:50

Інвестиційна привабливість Чернігова: реалії та перспективи

13.06.2015   11:04Агенцiя

Інвестори міста, представники влади, громадських організацій, політичних партій обговорили 10 червня в дискусійному клубі «Експертна думка» інвестиційну привабливість міста, її реалії та перспективи.

Усі знають, що будь-яке нове починання рідко отримує швидке втілення, йому передує праця, аби зусилля не розбилися об стіну нерозуміння. В непростих умовах втрати великих промислових підприємств місто, як ніколи, зацікавлене в залученні коштів для всебічного розвитку. Але інвестори Чернігова стикаються з адміністративним, політичним та громадським тиском.

Визначити ж алгоритм взаємодії інвесторів з владою та громадськістю, щоб максимально швидко та комфортно залучати інвестиції до Чернігова, не зачіпаючи політикум, й намагалися учасники круглого столу.

Про зацікавленість Чернігова в інвестиціях розповів заступник начальника управління стратегічного розвитку міста та туризму міської ради Юрій Сухомлин.
В умовах війни очікувати на інвестиційний ріст безглуздо, зазначив він. Влада міста намагається створити оптимальні умови для заохочення окремих осіб та підприємств вкладати гроші в розвиток міста.

Сьогодні, за словами чиновника, за кількістю інвестованих коштів Чернігів повернувся до рівня 2007 року. Зараз влада не має можливості вибирати, проводити конкурси, бо нема конкуренції інвесторів.

За перший квартал 2015 року зі 130 млн. інвестицій, більше половини надійшло від будівництва, що характеризує його як найбільш сприятливу та затребувану сферу розвитку міста.

Про проблеми забудовників розповів перший заступник генерального директора місцевого підприємства ДП «УкрСіверБуд» Володимир Сахненко. Насамперед, він відмітив, що у місті тільки 3-4 компанії спроможні будувати справді якісне житло. Але в Чернігові спостерігається й обмеженість земельних ділянок для будівництва.

Потрібне і порозуміння та співпраця з громадськістю, котра часто, не розуміючи особливостей призначення земельних ділянок, можливих способів її експлуатації, виступає проти будівництва.

Забудовник не знає жодної компанії, яка б намагалася без усіх дозволів почати будувати. «Ми – жителі міста і хочемо для нього тільки найкращого», - констатував Володимир Сахненко.

Населення має розуміти специфіку будівництва, бачити його вигоди та не боятися подібного сусідства. Тому слід роз’яснювати, що ж планує побудувати забудовник, донести, яке значення це матиме для населення поблизу, наскільки вплине чи не вплине на життя, впевнена депутат міської ради Валентина Трахтенберг.

«Коли мені незрозуміло, які наслідки це матиме особисто для мене та моєї сім’ї, я виступатиму «проти», але, якщо забудовник переконає мене в безпеці будівництва, розкаже, яким чином все відбуватиметься, як покращиться інфраструктура, то я, навпаки, повністю підтримаю подібний проект», - поділилася депутат.
На її думку, саме у відсутності спілкування між населенням та інвесторами лежить корінь проблем,  пов’язаних зі спротивом громадськості.

 Таку ж позицію займає Золтан Путноукі, керівник проекту «Набережний квартал». Компанія-інвестор, що бажає будувати в Чернігові, почала свою діяльність в Чернігові саме з спілкування з населенням міста, роз’яснювальної роботи, вивчення запитів мешканців, їх потреб, інформування про власні плани та можливості. Подібне спілкування, за словами Путнокі, дозволяє уникнути можливого непорозуміння та дозволяє швидше виконати всі роботи.

Задля впевненості чернігівців у дотриманні забудовником обіцяного Золтан Путнокі висловив готовність підписати соціальну угоду, де будуть прописані всі пункти, котрі в рамках зведення «Набережного кварталу» будуть виконані.

Сюди входить зведення дитячого садочка, поліпшення інфраструктури та інженерних мереж наближених до будівництва будинків (нагадаємо, що новобудову планують звести біля ресторану «Колиба, що біля р. Стрижень), розчищення паркової зони, знесення старих аварійних дерев, особливо це актуально для тополь, що є втіленням страшного сну алергіків, насадження молодих дерев і под.

Золтан Путнокі додав, що готовий надати всі необхідні дозвільні документи у відкритий доступ для всіх зацікавлених громадських та інших організацій до початку будівництва та додав: «Я мрію про час, коли інвестор позбудеться втручання політиків у свою діяльність, коли генеральний план з зазначенням цільового призначення всіх земельних ділянок буде доступний для всіх, а вимоги до забудовників будуть чіткими та конкретними, як це уже є в європейських країнах».
Під час круглого столу виникла палка дискусія між представниками ГО “Комітет Народного Контролю”, Радикальної партії та представників інвесторів з приводу правомірності та доцільності будівництва на обраних ділянках.

Архітектор Віктор Ожерельєв вважає, що однозначно будувати треба, але дотримуючись розроблених норм і правил, визначених законом. Процес часто затягує закритість влади, недоступність генплану міста, через що спотворюється дійсне призначення земельних ділянок. За словами архітектора, тільки в генеральному плані можна перевірити чи є територія поряд з мікрорайоном Савчука придатною для забудови. Є дані, що ця площа була виділена для розширення мікрорайону ще за часів СРСР, але не була забудована і просто занедбалася, чи все ж таки належить до зони рекреації.

Саме на цьому засідання круглого столу закінчилася, але градус напруження залишився досить високим, що дозволяє передбачити новий виток розвитку подій на цьому поприщі. Однак, всі присутні висловили готовність до співпраці на основі відкритості та законності діяльності.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:44

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 3 березня по 8:00 4 березня 2021 року.

Згідно гідрографів стоку річки Стрижень, пік весняної повені припадає приблизно на середину березня

Згідно гідрографів стоку річки Стрижень, пік весняної повені припадає приблизно на середину березня 08:13

Річка Стрижень як і більшість малих річок України в результаті гідротехнічного будівництва є водогосподарською системою (має каскад ставків). Стік води зарегульований за рахунок водопропускних та водопідпірних споруд. На території міста Чернігів налічується 4 з них.

Патрульні виявили водія з ознаками алкогольного сп’яніння, який 14 разів позбавлений права керування

Патрульні виявили водія з ознаками алкогольного сп’яніння, який 14 разів позбавлений права керування 08:01

Близько 22-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що вулицею Шевченка на зустріч потоку транспорту (вулиця з одностороннім рухом) їде автомобіль ЗАЗ Sens з фішкою таксі.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 07:50

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини