Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 20 жовтня, 19:23:03

В області продовжують впроваджувати інвестиційні проекти з реконструкції систем опалення бюджетних установ

13.06.2015   08:48Агенцiя

В умовах обмеження фінансових ресурсів та дефіциту енергетичних ресурсів питання зменшення споживання природного газу та забезпечення належного функціонування систем теплопостачання населених пунктів області в опалювальний період має актуальний характер. Саме тому, в останні роки органи виконавчої влади разом з інвесторами впроваджують в області проекти з реконструкції систем опалення бюджетних установ з використанням альтернативних видів палива.

Проміжні результати цієї роботи обговорили на нараді з питань реалізації подібних проектів, яку 12 червня провів перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич. У заході взяли участь заступники голів райдержадміністрацій, керівники та заступники керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, начальники відділів (управлінь) житлово-комунального господарства райдержадміністрацій та інвестори.

Протягом минулого року, за інформацією в.о. директора Департаменту ЖКГ, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації В’ячеслава Сальникова, проведено реконструкцію котелень на 72 об`єктах бюджетної сфери регіону. Півсотні з них переведені на альтернативні види палива.

Активно з інвесторами у цьому плані працюють Бобровицький, Носівський, Сосницький, Городнянський, Талалаївський, Ічнянський та Ніжинський райони області. Для поглиблення співпраці з інвесторами в області постійно проводиться відбір об`єктів, які потребують енергоефективних заходів.

Крім того, за рахунок субвенції з державного бюджету проведені роботи з будівництва та реконструкції 14 котелень у 9 районах та 2 котелень у м. Прилуки. Наразі на цих об’єктах залишилось виконати пусконалагоджувальні роботи та підключити котельне обладнання до існуючих мереж.

Все це, за інформацією фахівців, дало позитивні результати. За минулий рік в області спожито на 98 мільйонів кубометрів газу менше, ніж у 2013 році. Скоротили використання газу всі категорії споживачів. Зокрема, на 8% зменшило споживання газу населення, на 20% — бюджетна сфера, на 24% — промисловість та на 11% — теплопостачальні підприємства регіону.

Перспективами і планами, а також зауваженнями і пропозиціями, у ході наради поділились інвестори. Серед найболючіших для них питань на сьогодні залишаються: відведення земельних ділянок під будівництво котелень, орендна плата та кредиторська заборгованість за виконані роботи.

Підсумовуючи, Леонід Сахневич підкреслив, що сьогодні необхідно зробити все для не допущення виникнення аварійних ситуацій на системах теплопостачання та забезпечення їх належної роботи. Для цього потрібно взяти під особистий контроль споживання природного газу на підвідомчих територіях в межах доведених лімітів, продовжити переведення котелень на альтернативні види палива та посилити роботу з розрахунків за спожиті енергоносії.

— Плідна співпраця у даному напрямку дасть можливість знайти шляхи щодо економії енергетичних ресурсів, покращити технічний стан та якість системи теплопостачання бюджетних установ в області, — наголосив перший заступник голови облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

Через перекриття руху на вул. Івана Мазепи в роботу громадського транспорту вносяться тимчасові зміни

Через перекриття руху на вул. Івана Мазепи в роботу громадського транспорту вносяться тимчасові зміни 19:15

На період проведення ремонтних робіт, під час перекриття руху автотранспорту в м. Чернігові на ділянці вул. Івана Мазепи від Площі Перемоги до вул. Музичної з 8.00 год. 21 жовтня по 20.00 год. 23 жовтня (схема додається), вносяться наступні тимчасові зміни в роботу громадського транспорту м. Чернігова:

Початок осінніх канікул у школах Чернігова - з 25 жовтня

Початок осінніх канікул у школах Чернігова - з 25 жовтня 19:08

На виконання доручення чернігівського міського голови управління освіти міської ради проводило опитування серед батьків учнів закладів загальної середньої освіти Чернігова щодо дати осінніх канікул.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 17:29

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 5 655 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 5 655 осіб 12:55

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 20 жовтня року в області щеплено першою та другою дозою 387 106 людей.

Відсьогодні центри масової вакцинації в будні працюватимуть з 14 години

Відсьогодні центри масової вакцинації в будні працюватимуть з 14 години 12:46

У Чернігові всі центри масової вакцинації проти COVID-19 з середи, 20 жовтня, і до кінця цього тижня в будні дні відкриватимуться раніше. Вони працюватимуть з 14.00 год. до 19.00 год.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини