Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 червня, 13:37:52

“Чексіл” створив індустріальний парк на Чернігівщині

21.02.2012   11:51

Камвольно-суконна компанія “Чексіл” створила у Чернігові перший в області індустріальний парк. На його території вже розмістилися підприємства з виробництва запчастин, меблів, швейних та пластикових виробів, де створено близько 150 нових робочих місць.

Про це кореспонденту УКРІНФОРМу повідомив віце-президент компанії Іван Киселиця.

“Ми здаємо в оренду надлишки своїх виробничо-складських площ і обладнання, створюючи при цьому всі умови для розвитку промислового виробництва. Суб’єкт господарської діяльності, який приходить до нас, забезпечується тепловою та електричною енергією, водою, каналізацією, стиснутим повітрям, іншою інфраструктурою, необхідною для роботи. Користуватися нашими послугами йому значно вигідніше, ніж самому з нуля будувати підприємство. Адже на придбання й оформлення земельної ділянки, отримання дозволу на будівництво, проектування, спорудження комунікацій потрібні роки. А тут приходь, отримуй все готове і працюй”, – роз’яснив суть діяльності новоутворення І.Киселиця.

Індустріальний парк “Чексіл” займає земельну ділянку площею 35 га, на яких розміщені виробничі корпуси, допоміжні будівлі та споруди. А в них на 16 тисячах квадратних метрів – вже 34 нових господарі з Чернігова, Києва і ось-ось будуть з-за кордону. У намірах керівництва компанії – здати в оренду 100 тис. кв. м, залишивши собі 150.

За словами віце-президента КСК, при створенні індустріального парку був врахований світовий досвід. А він бере свою історію ще з 1896 року, коли таке утворення вперше з’явилося в Англії. Відтоді індустріальні парки поширилися розвиненими країнами, стаючи одним з найефективніших інструментів розвитку бізнесу. Починаючи з 90-их років минулого століття, таку форму організації виробництва стали застосовувати країни Східної Європи та Росія. В останній, зокрема, на сьогодні налічується 40 індустріальних парків. В Україні ж поки що – близько десяти. А все тому, вважає І.Киселиця, що належних умов для їх виникнення та розвитку в державі не створено.

“Перш за все, потрібен закон “Про індустріальні парки”, який би врегульовував питання використання територій та інфраструктури промислових підприємств, що мають базу для створення таких парків. Другою умовою є запровадження в парках спеціального режиму інвестиційної діяльності, який дасть змогу вирішити питання залучення інвесторів. Парки мають стати спеціальними (вільними) економічними зонами (СЕЗ), що дасть значно більший економічний ефект, ніж створення територіальних СЕЗ. І третя умова – надання індустріальним паркам цільових державних кредитів або кредитів під гарантії держави. Основна маса орендарів хоче взяти в оренду готові та придатні до роботи приміщення, а не займатися їх реконструкцією та ремонтом”, – поділився думками віце-президент “Чексілу”.

На переконання І.Киселиці, індустріальні парки – це шлях до ефективного використання залишеної у спадок Радянським Союзом виробничо-соціальної інфраструктури багатьох українських підприємств, яка занепадає. І йти ним варто. Адже досвід Росії та Східної Європи показує: попит на площі в сучасному індустріальному парку значно перевищує пропозицію. І не лише тому, що парк пропонує широкий вибір послуг для потенційних клієнтів, а й тому, що сприяє відновленню промислового виробництва в регіонах і створенню значної кількості нових робочих місць.

Довідка. Чернігівське ПрАТ “КСК “Чексіл” – правонаступник колишнього камвольно-суконного комбінату, заснованого в 1963 році. Спеціалізується на випуску чистововняних і напіввовняних тканин, вовняної тканини-стрейч, митої вовни, топсу, ткацької, трикотажної пряжі, пряжі для ручного в’язання, ковдр, пледів тощо. В останні три роки підприємство випускає приблизно 2 млн пог. м тканин, обсяг реалізації продукції коливається в межах 100 млн грн. Працює в компанії 900 осіб.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1078270
 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські гвардійці отримали від волонтерів 50 бронежилетів

Чернігівські гвардійці отримали від волонтерів 50 бронежилетів 09:38

Некомерційна організація ЛОК - Львівський Оборонний Кластер за фінансової підтримки компанії "N-iX" та за сприянням Юрія Хоменка передали військовослужбовцям Північного об’єднання Нацгвардії України 50 бронежилетів з пластинами 6 класу захисту.

Захисники Чернігова: Обстріл ракетами по Чернігова став для мене сигналом «до зброї» замість бойової тривоги

Захисники Чернігова: Обстріл ракетами по Чернігова став для мене сигналом «до зброї» замість бойової тривоги 09:25

Олег, ще до початку повномасштабного вторгнення росії, отримав досвід ведення бойових дій на Донбасі. Тому він не вагаючись пішов воювати за рідну Чернігівщину.

Медзаклади Чернігівщини потребують працівників

Медзаклади Чернігівщини потребують працівників 08:48

У нинішній нелегкий час кожен з нас може бути корисним суспільству. Є медична освіта? Тоді вас чекають у медзакладах області!

Відбудова пошкодженого через війну житла та компенсація власникам збитків: яка ситуація у Чернігові

Відбудова пошкодженого через війну житла та компенсація власникам збитків: яка ситуація у Чернігові 08:43

Більше місяця в облозі і під постійними обстрілами. Серед наслідків для Чернігова — кілька тисяч пошкоджених багатоповерхівок і приватних будинків

30 червня - цей день в Україні і світі

30 червня - цей день в Україні і світі 08:41

30 червня у світі відзначають Міжнародний день парламентаризму, Міжнародний день астероїда, Міжнародний фестиваль джазу у Монреалі, Міжнародний день боротьби зі сколіозом і День соцмереж.