Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 9 серпня, 16:33:30

Держава підтримуватиме вирощування гречки

21.05.2015   11:16Агенцiя

Про темпи посіву ярих культур, в тому числі гречки та стан підготовки до проведення Міжнародної агропромислової виставки «АГРО 2015» йшла мова на всеукраїнській селекторній нараді, яку провів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Лапа.

Від Чернігівщини участь у селекторі взяли заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Тетяна Мілютенко, спеціалісти Департаменту та керівники обласних служб АПК.

Одним із основних питань, на якому зосередили увагу на нараді, було збільшення прогнозованих площ посіву гречки, які через низьку рентабельність щороку скорочуються. Проведена робота в регіонах з цього приводу дала свої результати – площі посіву збільшилися з 118 до 125 тис. га, проте це недостатній рівень, для забезпечення продовольчої безпеки країни та збереження перехідних запасів гречки.

Міністерство планує ініціювати державну підтримку вирощування гречки. Крім того, за дорученням відомства ПАТ «Аграрний фонд» розпочав закупівлю гречки за форвардною програмою 2015 року.

У поточному році товаровиробниками Чернігівщини, попри складну соціально-економічну, політичну ситуацію в країні та відповідний фінансовий стан господарств, прогнозується посіяти дану культуру на площі 8,2 тис. га та отримати при врожайності 9,1 ц/га валовий збір зерна 7,5 тис. т, що перевищує потребу регіону на 25%.

Станом на 18 травня в області посіяно 6,6 тис. га або 80% до прогнозу.

Довідково: Потреба області в гречаній крупі з розрахунку по 3 кг на одну людину (населення області 1,1 млн. чоловік) складає 3,3 тис. т. При виході цілої крупи 62% та подрібненої 5% для переробки необхідно майже 5,0 тис. т зерна, а потреба господарств в насінні гречки – 0,8-1,0 тис. т.

Загальна потреба в гречці (продовольча + насіннєва) – майже 6,0 тис. т, тобто за середньої врожайності 2011-2014 років – 9,3 ц/га для задоволення внутрішньої потреби необхідно засівати 6,2-6,4 тис. га.

Останні новини Чернігівщини

Набої, зброя та ножі: судові охоронці запобігли пронесенню до судів Чернігівщини більше тисячі небезпечних предметів

Набої, зброя та ножі: судові охоронці запобігли пронесенню до судів Чернігівщини більше тисячі небезпечних предметів 11:31

Упродовж липня в 19 установах системи правосуддя, охорону яких забезпечують співробітники територіального управління Служби судової охорони у Чернігівській області, відбулося 4949 судових засідань (з початку року - 21976).

У Ладанській громаді запрацював фізіотерапевтичний кабінет

У Ладанській громаді запрацював фізіотерапевтичний кабінет 11:22

У Ладанській територіальній громаді на базі Центру первинної медико-санітарної допомоги запрацював фізіотерапевтичний кабінет.

Триває ремонт Чернігівської центральної районної лікарні

Триває ремонт Чернігівської центральної районної лікарні 10:45

У Чернігові триває ремонт центральної районної лікарні, яка постраждала від ракетних та бомбових ударів під час повномасштабного вторгнення російських військ.

Патрульні виявили громадянина, що перебував у розшуку

Патрульні виявили громадянина, що перебував у розшуку 09:58

Суботнього дня патрульні отримали орієнтування про розшук невідомого, який може бути причетним до крадіжки в одному з супермаркетів у центрі Чернігова.

Начальник поліції Чернігівщини підбив підсумки роботи за липень

Начальник поліції Чернігівщини підбив підсумки роботи за липень 09:45

В Головному управлінні Нацполіції в Чернігівській області проаналізували результати роботи районних територіальних відокремлених підрозділів ГУНП області на основних пріоритетних напрямках.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини