Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 червня, 10:20:14

Держава підтримуватиме вирощування гречки

21.05.2015   11:16Агенцiя

Про темпи посіву ярих культур, в тому числі гречки та стан підготовки до проведення Міжнародної агропромислової виставки «АГРО 2015» йшла мова на всеукраїнській селекторній нараді, яку провів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Лапа.

Від Чернігівщини участь у селекторі взяли заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Тетяна Мілютенко, спеціалісти Департаменту та керівники обласних служб АПК.

Одним із основних питань, на якому зосередили увагу на нараді, було збільшення прогнозованих площ посіву гречки, які через низьку рентабельність щороку скорочуються. Проведена робота в регіонах з цього приводу дала свої результати – площі посіву збільшилися з 118 до 125 тис. га, проте це недостатній рівень, для забезпечення продовольчої безпеки країни та збереження перехідних запасів гречки.

Міністерство планує ініціювати державну підтримку вирощування гречки. Крім того, за дорученням відомства ПАТ «Аграрний фонд» розпочав закупівлю гречки за форвардною програмою 2015 року.

У поточному році товаровиробниками Чернігівщини, попри складну соціально-економічну, політичну ситуацію в країні та відповідний фінансовий стан господарств, прогнозується посіяти дану культуру на площі 8,2 тис. га та отримати при врожайності 9,1 ц/га валовий збір зерна 7,5 тис. т, що перевищує потребу регіону на 25%.

Станом на 18 травня в області посіяно 6,6 тис. га або 80% до прогнозу.

Довідково: Потреба області в гречаній крупі з розрахунку по 3 кг на одну людину (населення області 1,1 млн. чоловік) складає 3,3 тис. т. При виході цілої крупи 62% та подрібненої 5% для переробки необхідно майже 5,0 тис. т зерна, а потреба господарств в насінні гречки – 0,8-1,0 тис. т.

Загальна потреба в гречці (продовольча + насіннєва) – майже 6,0 тис. т, тобто за середньої врожайності 2011-2014 років – 9,3 ц/га для задоволення внутрішньої потреби необхідно засівати 6,2-6,4 тис. га.

Останні новини Чернігівщини

 Бахмацька поліція розслідує обставини загибелі чоловіка на залізничних коліях

Бахмацька поліція розслідує обставини загибелі чоловіка на залізничних коліях 10:14

Вчора до поліції надійшло повідомлення про те, що у Бахмачі біля залізничної станції потяг збив людину.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:13

Протягом минулої доби зареєстровано 10 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі, 2 аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення та 1 нещасний випадок. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 5 осіб постраждали.

21 червня: цей день в Україні і світі

21 червня: цей день в Україні і світі 08:41

ДЕНЬ 849 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 849 RUSSIAN AGRESSION

Регіональний офіс «Зроблено в Україні»: консультації фахівців 15:08

Одним із перших відвідувачів офісу «Зроблено в Україні» був Євген Смага - ветеран, який під час оборони Чернігова отримав важке поранення

Для ветеранів та їхніх родин стартує набір на безоплатне навчання в ІТ-сфері 15:06

Ветерани й ветеранки, а також військові та їхні родини можуть пройти безоплатний курс "Основи роботи з базами даних", який є спільним проєктом Українського ветеранського фонду, Lobby X та ІТ-компанії SoftServe.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини