Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 29 липня, 14:44:03

Держава підтримуватиме вирощування гречки

21.05.2015   11:16Агенцiя

Про темпи посіву ярих культур, в тому числі гречки та стан підготовки до проведення Міжнародної агропромислової виставки «АГРО 2015» йшла мова на всеукраїнській селекторній нараді, яку провів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Лапа.

Від Чернігівщини участь у селекторі взяли заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Тетяна Мілютенко, спеціалісти Департаменту та керівники обласних служб АПК.

Одним із основних питань, на якому зосередили увагу на нараді, було збільшення прогнозованих площ посіву гречки, які через низьку рентабельність щороку скорочуються. Проведена робота в регіонах з цього приводу дала свої результати – площі посіву збільшилися з 118 до 125 тис. га, проте це недостатній рівень, для забезпечення продовольчої безпеки країни та збереження перехідних запасів гречки.

Міністерство планує ініціювати державну підтримку вирощування гречки. Крім того, за дорученням відомства ПАТ «Аграрний фонд» розпочав закупівлю гречки за форвардною програмою 2015 року.

У поточному році товаровиробниками Чернігівщини, попри складну соціально-економічну, політичну ситуацію в країні та відповідний фінансовий стан господарств, прогнозується посіяти дану культуру на площі 8,2 тис. га та отримати при врожайності 9,1 ц/га валовий збір зерна 7,5 тис. т, що перевищує потребу регіону на 25%.

Станом на 18 травня в області посіяно 6,6 тис. га або 80% до прогнозу.

Довідково: Потреба області в гречаній крупі з розрахунку по 3 кг на одну людину (населення області 1,1 млн. чоловік) складає 3,3 тис. т. При виході цілої крупи 62% та подрібненої 5% для переробки необхідно майже 5,0 тис. т зерна, а потреба господарств в насінні гречки – 0,8-1,0 тис. т.

Загальна потреба в гречці (продовольча + насіннєва) – майже 6,0 тис. т, тобто за середньої врожайності 2011-2014 років – 9,3 ц/га для задоволення внутрішньої потреби необхідно засівати 6,2-6,4 тис. га.

Останні новини Чернігівщини

На вулиці Хлібопекарській вкладають асфальтобетонне покриття

На вулиці Хлібопекарській вкладають асфальтобетонне покриття 13:54

У Чернігові на вулиці Хлібопекарській 28 липня працівники підрядної організації "ШБУ-14" завершували поточний середній ремонт дороги - вкладали верхній шар асфальтобетонного покриття.

Підсумки роботи транспорту Чернігівської області в січні–червні 2021 року

Підсумки роботи транспорту Чернігівської області в січні–червні 2021 року 13:31

У січні–червні 2021р. вантажообіг підприємств транспорту становив 521 млн.ткм, що на 8% більше від обсягу січня–червня 2020р.

Президія обласної ради сформувала порядок денний чергової сесії

Президія обласної ради сформувала порядок денний чергової сесії 13:23

Після роботи в постійних комісіях представники депутатського корпусу сьогодні зібрались на засідання президії обласної ради, яке провела голова обласної ради Олена Дмитренко.

В Чернігівській обласній прокуратурі підведено підсумки роботи у першому півріччі  2021 року

В Чернігівській обласній прокуратурі підведено підсумки роботи у першому півріччі 2021 року 13:11

Під головуванням керівника Чернігівської обласної прокуратури Сергія Василини проведено нараду, на якій підведено підсумки роботи органів прокуратури регіону у першому півріччі 2021 року, обговорено шляхи підвищення ефективності їх діяльності, визначено першочергові завдання на наступний період.

Голова Чернігівської області Коваленко прокоментувала свою відставку

Голова Чернігівської області Коваленко прокоментувала свою відставку 12:58

28 липня Кабінет Міністрів погодив заміну на посаді керівника Чернігівської ОДА і провів співбесіду з потенційним кандидатом на посаду.