Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 9 грудня, 05:05:52

У перспективі забудови Чернігова – багатоквартирні житлові будинки в кварталі вулиць Попудренка та Маяковського

17.02.2012   13:38Агенцiя

Архітектурно-містобудівна рада схвалила проект містобудівної документації “Внесення змін до Генерального плану міста в частині розміщення багатоквартирної житлової забудови в кварталі вулиць Попудренка та Маяковського”. Замовником проекту виступає КП “Чернігівбудінвест”.

Зазначений проект розроблений Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст “Діпромісто” імені Ю.М. Білоконя згідно з договором, укладеним з комунальним підприємством Чернігівбудінвест” Чернігівської міської ради. Проект отримав погодження відповідних органів управління та державного нагляду.

Підставою для розроблення проекту є рішення Чернігівської міської ради від 24 червня 2010 року “Про надання дозволу на розроблення проекту змін до Генерального плану міста з визначенням поверховості житлової забудови в районі вулиць Попудренка та Маяковського” (51 сесія 5 скликання).

Основним завданням роботи є розгляд можливості зміни типу житлової забудови земельної ділянки в районі вказаних вулиць з садибної на багатоквартирну з внесенням відповідних змін у основне креслення Генерального плану міста.

Крім того, розглянута перспектива подальшої (на період містобудівного прогнозу) реконструкції території садибної забудови та виробничих об’єктів під житлово-громадську забудову в кварталі, обмеженому вулицями Попудренка, Щорса, пл. Перемоги та просп. Перемоги.

Ділянка проектування площею 0,97 га представляє собою територію змішаної забудови: житлової – багатоквартирної (багато- і малоповерхової) та садибної, а також виробничої – ВАТ “Чернігівська швейна фабрика “Елегант”.

Відповідно до плану зонування Правил забудови та використання території м. Чернігова територія кварталу, в межах якого розташована ділянка проектування, в цілому віднесена до “Житлової зони багатоквартирної забудови з обмеженнями поверховості по умовах зон регулювання забудови”.

Аналіз містобудівної ситуації, яка на сьогодні склалася в місті Чернігові, підтверджує, що освоєння територій, передбачених Генеральним планом під житлове будівництво за межами Чернігова, є складним. Це, насамперед, стосується районів “Масани” та “Новий Білоус”, освоєння яких можливе лише за умови проведення ряду містобудівних, екологічних та технологічних заходів, які потребують значних бюджетних коштів, що ускладнює їх реалізацію.

Питання зростання обсягів житлового будівництва в місті залишається актуальним. Розміщення додаткових обсягів житлового будівництва дає можливість збільшити показники житловоїзабезпеченості на 1 людину орієнтовно до 30 м2, що відповідає сучасній тенденції поступового покращення соціальних умов населення м. Чернігова.

Враховуючи викладені обставини, на сьогодні виникає необхідність пошуку додаткових територій, які придатні для розміщення житлової забудови, крім передбачених Генеральним планом міста.

В роботі проведено також аналіз внутрішньо міських територіальних ресурсів з метою більш ефективного їх використання, зокрема за рахунок збільшення обсягів реконструктивних заходів, таких як вибуття житлового фонду різних категорій, в тому числі і одноквартирного з присадибними ділянками. Перш за все, це стосується територій, розміщених у центральних або наближених до центру районах, які можна віднести до інвестиційно привабливих. Саме до цієї категорії відноситься квартал, обмежений вулицями Попудренка, Щорса, пл. Перемоги та просп. Перемоги.

Доцільність зміни в цьому районі екстенсивного типу використання території, яким є індивідуальна забудова з присадибними ділянками, на більш інтенсивний обумовлюється рядом факторів: вигідним місцеположенням в кварталі, що прилягає до однієї з головних магістралей міста – проспекту Перемоги і, відповідно, високою вартістю землі; близькістю до місць прикладання праці; розташуванням поблизу сформованих груп багатоквартирної забудови, забезпечених інженерними мережами.

Крім того, місцевими правилами забудови у зазначеному кварталі домінуючою функцією визначена багатоквартирна житлова забудова, у зв’язку з чим існуюча садибна забудова розглядається, як тимчасова невідповідність місцевим правилам забудови, і будь-які планувальні перетворення в кварталі мають відбуватися у напрямку досягнення цієї домінуючої функції.

Враховуючи наявність планувального обмеження у вигляді санітарно-захисної зони від будівель швейної фабрики “Елегант” (складає 50 м), освоєння ділянки проектування необхідно здійснювати поетапно.

При повному освоєнні ділянки передбачається розміщення багатоквартирного житлового будинку з приміщеннями громадського призначення, які розташовуються на першому поверсі в частині будинку, орієнтованому фасадом на вул. Попудренка.

Науково-дослідним інститутом пам’яткоохоронних досліджень на замовлення КП “Чернігівбудінвест” розроблене історико-містобудівне обґрунтування щодо зміни поверховості в бік її збільшення в кварталі вулиць Маяковського та Попудренка з метою більш ефективного використання містобудівної цінності даної території за рахунок розміщення максимально допустимого діючими нормативами об’єму житлового фонду.

Поверховість об’єкта проектування може бути збільшена до 9 поверхів з одним технічним поверхом, але не перевищувати 30 метрів. Така висота будинку не впливатиме на візуальне розкриття пам’яток культурної спадщини міста.

Загальна ємність земельної ділянки на І етапі освоєння становитиме 12,6 тис. м2 загальної площі (223 квартири) при чисельності населення 467 чоловік. На II етапі – 24,8 тис. м2 загальної площі (440 квартир) при чисельності населення 918 чоловік.

З метою ефективного використання земель та упорядкування функціонального зонування міста цим проектом вносяться зміни до діючої містобудівної документації – Генерального плану м. Чернігова у частині:

– зміни типу житлової забудови земельної ділянки в районі вулиць Маяковського та Попудренка з садибної на багатоквартирну;

– розміщення нової житлової забудови за рахунок реконструкції садибної забудови, вільних міських земель та приєднання частини території швейної фабрики “Елегант”;

– на період містобудівного прогнозу (після 2025 р.) – реконструкції садибної забудови та виробничої території під житлово-громадську функцію в кварталі вулиць Попудренка, Щорса, пл. Перемоги та просп. Перемоги.

Заступник міського голови Олександр Сердюк зазначив, що замовник, інвестор та проектувальник здійснили досить серйозний підхід до вирішення проблеми забудови вказаної ділянки. “Відповідно до законодавства пройдена вся низка дозвільної процедури, отримано погодження органів управління і державного нагляду та проведено громадське обговорення проекту містобудівної документації. Це повинно стати взірцем для інших інвесторів, які бажають будувати житло та інші об’єкти інфраструктури в нашому місті”, – підкреслив він.

Члени архітектурно-містобудівної ради одноголосно погодили представлений проект та рекомендували після проведення державної експертизи винести його на затвердження сесією Чернігівської міської ради.


За інформацією управління архітектури та містобудування міської ради

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові поліцейські затримали «наркозакладчика»

У Чернігові поліцейські затримали «наркозакладчика» 20:24

Співробітники Чернігівського райуправління та Управління патрульної поліції викрили наркоділка, який робив так звані «закладки» в Чернігові.

Відсторонення Атрошенка - плювок офісу президента?

Відсторонення Атрошенка - плювок офісу президента? 19:58

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко заявив, що оскаржуватиме рішення Яворівського районного суду Львівської області щодо відсторонення його з посади на рік через реальний конфлікт інтересів.

Рятувальники Чернігівщини застерігають рибалок - тонка крига дуже небезпечна!

Рятувальники Чернігівщини застерігають рибалок - тонка крига дуже небезпечна! 12:03

Водойми Чернігівщини ледь вкрилися кригою, а на них вже можна побачити любителів зимової риболовлі. Проте, якщо не дотримуватись правил безпеки, таке хобі може призвести до трагічних наслідків.

МОЗ: Переохолодження та обмороження: що це та як їм запобігти

МОЗ: Переохолодження та обмороження: що це та як їм запобігти 12:00

У холодну пору року підвищується ризик холодової травми або, як її частіше називать у побуті, переохолодження. Актуальність цієї проблеми посилюється через постійне нищення цивільної інфраструктури терористичними військами російської федерації.

Вироком суду призначено покарання мешканці м.Чернігова за торгівлю наркотичними засобами

Вироком суду призначено покарання мешканці м.Чернігова за торгівлю наркотичними засобами 11:20

Вироком Деснянського районного суду м. Чернігова місцеву жительку визнано винною у незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту наркотичних засобів та психотропних речовин в особливо великих розмірах, вчиненому повторно (ч.3 ст.307 КК України) та призначено покарання у виді 9 років з конфіскацією майна, що належить їй на праві власності, окрім житла.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини