Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 квітня, 03:51:11

Чим ризикує людина, погоджуючись отримувати зарплату у “конверті”

16.02.2012   07:51Агенцiя

Зарплата у "конвертах” – робота без гарантії, майбутнє без пенсії. Погоджуючись на нелегальну або ж напівлегальну зарплату, тобто на зарплату у "конверті”, громадяни наражають себе на неприємності.

Згідно з Податковим кодексом України доходи всіх громадян оподатковуються за єдиною ставкою – 15%. І на сьогодні це не така значна сума – за часів оподаткування доходів громадян згідно з Декретом України „Про прибутковий податок з громадян” залежно від розміру доходів податок сягав навіть 40%. (Для порівняння: у розвинених країнах Європи ставка прибуткового податку сягає 45-50%).

Головна небезпека “тіньової” зарплати, як і “тіньової” зайнятості, полягає не лише у тому, що бюджет недоотримує кошти. Відмовляючися від сплати пенсійних внесків, вони, з одного боку, не матимуть змоги отримати пенсію, яка б відповідала рівню їхньої реальної зарплати. З іншого – якщо держава платитиме цим людям навіть невелику соціальну пенсію, то це значить, що тягар їх утримання у старості ляже на плечі тих, хто сплачував внески на своє пенсійне страхування. А це – несправедливо з соціальної точки зору.

Громадяни, які погоджуються на отримання “тіньової” заробітної плати, не лише сприяють розвитку тіньових схем, а й позбавляють себе соціальної захищеності. Ухиляючись від оподаткування шляхом мінімізації реальних доходів, вони позбавляють себе не тільки гідної пенсії у майбутньому, а й лікарняних, декретних виплат, отримання банківських кредитів тощо. Працівник, який отримує зарплатню неофіційно, повністю беззахисний перед роботодавцем. Адже домовленість про її розмір жодним чином не зафіксовано, і роботодавець сплачує платню доти, доки на те його воля.

Отримуючи заробітну плату у „конверті”, працівник робить серйозне правопорушення – ухилення від оподаткування.

Тож від власної байдужості й мовчазної бездіяльності кожен “трудовий нелегал” втрачає: трудову пенсію, відпускні за час щорічної відпустки, суму індексації заробітної плати у зв’язку зі зростанням цін, допомогу з тимчасової непрацездатності у випадку хвороби та інше.

Отже самі працівники мають бути зацікавленими, щоб кожна гривня виплачувалася їм офіційно.

До речі, з початку року до місцевого бюджету надійшло 39,7 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Зменшено заборгованість по заробітній платі по 10 підприємствам міста на суму 243 тис. грн. і надійшло податку 28 тис. грн..


Володимир Луценко, заступник голови комісії з проведення реорганізації ДПІ у м. Чернігові, заступник начальника

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 16 небезпечних подій, а саме: 4 дорожньо-транспортні пригоди та 12 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 6 осіб постраждали.

18 квітня: цей день в Україні і світі

18 квітня: цей день в Україні і світі 09:25

ДЕНЬ 1150 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1150 RUSSIAN AGRESSION

Укриття Прилуцького навчально-реабілітаційного центру відремонтувала міжнародна гуманітарна організація GER³ 14:16

Представники гуманітарної організації GER³ в Україні разом із начальником Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрієм Музикою відвідали заклад освіти, оглянувши оновлений безпековий простір.

Заклади освіти Чернігівщини отримали комп’ютерну техніку від Латвії 14:13

Нещодавно три автівки, заповнені комп’ютерною технікою, привезли й розвантажили волонтери з Латвії. На чолі команди – Інгус Островскіс, керівник асоціації «Brunotava», що вже всьоме забезпечує передачу такого обладнання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини