Білорусь зняла заборони і обмеження на вивезення за кордон споживчих товарів
Введення обмежень у червні 2011 року дозволили скоротити різницю у цінах на соціально значущі товари у республіці і за її межами, а також стабілізували курс національної валюти.
Країна з 15 лютого 2012 року знімає всі обмеження і заборони на вивезення фізичними особами споживчих товарів за кордон.
Як повідомив начальник управління організації митного контролю ДТК Білорусі Володимир Орловський, від сьогодні вважається такою, що втратила чинність, постанова уряду республіки від 11 червня 2011 року №755 "Про деякі заходи щодо захисту споживчого ринку". Цією постановою було затверджено перелік товарів і норми їхнього вивезення фізичними особами, при перевищенні яких підлягав сплаті спеціальний збір. Також було прийнято перелік товарів, тимчасово заборонених до вивезення фізособами.
Чиновник нагадав, що постанову Радміну №755 було прийнято з метою забезпечення економічної стабільності держави, створення умов для придбання жителями республіки соціально значущих товарів. Було встановлено спеціальний збір стосовно окремих товарів при вивезенні їх з Білорусі фізичними особами понад встановлені норми. На окремі категорії товарів, наприклад крупу, макаронні вироби, інші продукти харчування, була встановлена заборона на вивезення. Також це стосувалося цигарок, побутової техніки.
"Зазначені норми мали тимчасовий характер і були спрямовані на запобігання спекуляції соціально значущими товарами на внутрішньому ринку країни та недопущення безконтрольного їхнього вивезення за межі Білорусі", - сказав представник ДТК.
Під час дії постанови проводився постійний моніторинг насичення споживчими товарами білоруського ринку, відслідковувалося вивезення товарів за межі країни.
"Прийняті заходи економічного і організаційного характеру дозволили скоротити різницю в цінах на соціально значущі товари в республіці і за її межами. Окрім того, стабілізувався курс національної валюти", - зазначив Орловський.
Що стосується вивезення автомобільного палива за межі республіки, то на нього обмеження залишаються (контроль за його вивезенням встановлений постановою Радміну №753).
Останні новини Чернігівщини
До 15 та 14 років ув’язнення засуджено двох чоловіків, які вбили знайомого та викрали його трактор для продажу 11:21
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури двох жителів міста Мена Корюківського району визнано винними в умисному вбивстві та незаконному заволодінні транспортним засобом, поєднаному з насильством, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 115 КК України).
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі 11:17
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинув 67-річний пішохід.
“Грінч. Той, що вкрав Різдво” — запальна прем’єра у різдвяно-новорічні свята! 11:13
Святковий різдвяно-новорічний сезон у Чернігівському обласному філармонійному центрі триває! І за кілька днів до Різдва, 20 грудня 2025 року, артисти філармонійного центру зробили юним та дорослим глядачам святковий подарунок — яскраву прем’єру дитячої музичної казки у постановці Олександра Сєроштанова та Марини Маккей “Грінч. Той, що вкрав Різдво”.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
22 грудня: цей день в Україні і світі 09:02
День 1398 Російська агресія - Day 1398 Russian aggression