Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 вересня, 07:21:30

Білорусь зняла заборони і обмеження на вивезення за кордон споживчих товарів

15.02.2012   12:44Агенцiя

Введення обмежень у червні 2011 року дозволили скоротити різницю у цінах на соціально значущі товари у республіці і за її межами, а також стабілізували курс національної валюти.

Країна з 15 лютого 2012 року знімає всі обмеження і заборони на вивезення фізичними особами споживчих товарів за кордон.

Як повідомив начальник управління організації митного контролю ДТК Білорусі Володимир Орловський, від сьогодні вважається такою, що втратила чинність, постанова уряду республіки від 11 червня 2011 року №755 "Про деякі заходи щодо захисту споживчого ринку". Цією постановою було затверджено перелік товарів і норми їхнього вивезення фізичними особами, при перевищенні яких підлягав сплаті спеціальний збір. Також було прийнято перелік товарів, тимчасово заборонених до вивезення фізособами.

Чиновник нагадав, що постанову Радміну №755 було прийнято з метою забезпечення економічної стабільності держави, створення умов для придбання жителями республіки соціально значущих товарів. Було встановлено спеціальний збір стосовно окремих товарів при вивезенні їх з Білорусі фізичними особами понад встановлені норми. На окремі категорії товарів, наприклад крупу, макаронні вироби, інші продукти харчування, була встановлена заборона на вивезення. Також це стосувалося цигарок, побутової техніки.

"Зазначені норми мали тимчасовий характер і були спрямовані на запобігання спекуляції соціально значущими товарами на внутрішньому ринку країни та недопущення безконтрольного їхнього вивезення за межі Білорусі", - сказав представник ДТК.

Під час дії постанови проводився постійний моніторинг насичення споживчими товарами білоруського ринку, відслідковувалося вивезення товарів за межі країни.

"Прийняті заходи економічного і організаційного характеру дозволили скоротити різницю в цінах на соціально значущі товари в республіці і за її межами. Окрім того, стабілізувався курс національної валюти", - зазначив Орловський.

Що стосується вивезення автомобільного палива за межі республіки, то на нього обмеження залишаються (контроль за його вивезенням встановлений постановою Радміну №753).

http://news.dt.ua/ECONOMICS/bilorus_znyala_zaboroni_i_obmezhennya_na_vivezennya_za_kordon_spozhivchih_tovariv-97287.html
 

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 25 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 25 нових випадків COVID-19 17:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 27 вересня в області зафіксовано 25 нових випадків COVID-19.

Для голосування за проєкти Бюджету участі залишилося чотири дні

Для голосування за проєкти Бюджету участі залишилося чотири дні 16:04

У Чернігові голосування за подані в цьому році проєкти Громадського бюджету (Бюджету участі) триватиме ще всього чотири дні, до 30 вересня включно.

Графік роботи центрів масової вакцинації у Чернігові з 27 вересня по 3 жовтня

Графік роботи центрів масової вакцинації у Чернігові з 27 вересня по 3 жовтня 16:03

У Чернігові цього тижня в центрах масової вакцинації, розташованих у приміщеннях торгових центрів ЦУМ і Голлівуд, а також у приміщенні обласної ради (пр. Миру, 43), працюватимуть з вакциною Pfizer - як для першої, так і для другої вакцинації.

17,5 % населення Чернігівщини повністю вакциновано від COVID-19

17,5 % населення Чернігівщини повністю вакциновано від COVID-19 13:49

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 27 вересня в області щеплено 324 137 осіб (39,8% від загальної кількості населення).

Браконьєр за 3 кг незаконно виловленої риби сплатить до бюджету майже 2 тис.грн

Браконьєр за 3 кг незаконно виловленої риби сплатить до бюджету майже 2 тис.грн 13:47

Чернігівським районним судом 16 вересня 2021 року винесено рішення про визнання винним у скоєнні адміністративного правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення Правил рибальства) жителя м. Чернігів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини